reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Główka niemowlaczka

Dołączył(a)
22 Marzec 2010
Postów
7
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy może któraś z Was też spotkała się z czymś takim.
Mianowicie mój 6-cio tygodniowy maluszek ma na czubku główki, bardziej po lewej stronie wybrzuszenie. Jest ono twarde, tak jakby była to kość czaszki. Wiem, że niemowlaki mają niesymetryczne główki, ale dotyczy to raczej główek płaskich od spania tylko na jednej stronie, a u nas wygląda to troszkę inaczej.
Położna stwierdziła, że to normalne, bo dzieci mają elastyczne główki, ale mimo to się troszkę niepokoję.
Czy rzeczywiście nie ma się czym martwić?
Pozdrawiam!!!
 
reklama
Hej wiesz mój mały też ma takie wybrzuszenie z tyłu główki ale nigdy się tym nie przejmowałam, lekarz nic nie mówił na ten temat więc to jest chyba normalne :)
 
Nat_op - mój synek też miał takie wybrzuszenie tylko z tyłu po lewej stronie... teraz ma skończone 6 miesięcy i szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy się to wyrównało!!! :) więc skoro pediatra mówi że to normalne to się nie przejmuj!!! ja też się martwiłam, niepotrzebnie :) pozdrawiam
 
Maluszek ma dopiero 6tygodni wiec poki co nie ma sie napewno czym niepokoic:) jesli zdarzyloby sie ze takie wybrzuszenie rosnie albo uwypukla sie to wtedy dobrze jest to skontrolowac, ale u takich maluchow to czesto sie zdarza i samo zanika:)
 
Może to jakaś "pozostałość" po porodzie. Powinno się wyrównać. Choć dla świętego spokoju dobrze było by pokazać to pediatrze.
 
Moja córeczka tez ma takie wubrzuszenie, od samego urodzenia, w szpitalu pani doktor powiedziala ze to na skutek ciezkiego przejscia przez kanal rodny, albo z niedomoru witaminy K. I ze zniknie do 3 miesiaca.
Zrobili jej tez USG glowki zeby zobaczyc czy ten guzek jest tylko pod sama skora czy moze to cos powazniejszego. Cale szczescie wszystko jest ok :)
Jezeli u Ciebie pediatra mowi ze jest ok, to pewnie tak jest :) Ale jak sie bardzo martwisz to zapisz sie na USG glowki
 
reklama
Do góry