reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

A jak to z tymi prentalanymi jest? Lekarz sam ustala najlepszy termin?

I 2 pyt. Mniej ciążowe. Używacie wcierek do włosów?
Ja durna zakupiłam ziołowa a teraz czytam że ziolka to zakazane w ciąży ale czy ze skóry głowy mogą zaszkodzić?
 
reklama
A jak to z tymi prentalanymi jest? Lekarz sam ustala najlepszy termin?

I 2 pyt. Mniej ciążowe. Używacie wcierek do włosów?
Ja durna zakupiłam ziołowa a teraz czytam że ziolka to zakazane w ciąży ale czy ze skóry głowy mogą zaszkodzić?
U mnie sami ustalali.
No, ale jeszcze muszę pogadać z moim ginem, bo nie mam wskazań, wiec to kupa kasy🤷‍♀️ A jeśli to ma być tylko wyliczanka statystyczna + usg, to wolę żeby mój gin zrobił porządne usg zamiast tego. W jednej ciąży tak zrobiłam.

Wcierek używałam daaaaaawno temu, ale zrezygnowałam za każdym razem w ciąży. W sumie to chyba bardziej przez mdłości, bo każdy zapach szamponu/żelu nawet do mycia wywołuje u mnie odruch 🤮
 
A jak to z tymi prentalanymi jest? Lekarz sam ustala najlepszy termin?

I 2 pyt. Mniej ciążowe. Używacie wcierek do włosów?
Ja durna zakupiłam ziołowa a teraz czytam że ziolka to zakazane w ciąży ale czy ze skóry głowy mogą zaszkodzić?
Jak ja się zapisywałam na prenatalne to zapytali tylko o OM i sami podali termin kiedy mam się zgłosić
 
A jak to z tymi prentalanymi jest? Lekarz sam ustala najlepszy termin?

I 2 pyt. Mniej ciążowe. Używacie wcierek do włosów?
Ja durna zakupiłam ziołowa a teraz czytam że ziolka to zakazane w ciąży ale czy ze skóry głowy mogą zaszkodzić?
Zadzwoniłam, podałam termin z USG i mi pani podała daty w których mogę się zapisać, bo tam robią tylko we czwartki i piątki.
Ja będę miała za darmo, bo lekarz dał mi skierowanie. Wg niego to jest nienormalne żeby badania prenatalne nie były refundowane dla wszystkich ciężarnych
 
Hej. Ja po tych urodzinkach ledwo zywa. Ale nie przez robotę, ale przez dzieci i chorobę i ciążę xd. Ale mi dały w kość od piątku. Najmłodsza jeczy nadal bo nie chodzi jeszcze do żłoba. Coś mnie wzięło. Bol gardła, kicham, kaszel ;/ a dzisiaj mam pobranie krwi na pappa i boję się, że przez infekcje coś złego wyjdzie. Moja rodzina najbliższą wie. Mama się na początku ucieszyła, ale potem pewnie radziła z siostra moja i już jakieś nadasane .. od najmłodszej siostry dostałam opier..l ahahah.
Ja troszkę więcej zwracam a mdłości się nasiliły niestety 😢 mi też raz zimno raz gorąca, ale częściej zimno :/
Wczoraj był chrzestny mojej córki i będą mieć dziecko znowu w podobnym terminie ;) a nasze najstarsze córki dzieli doba, a teraz ona jest w 14 tyg a ja w 11 ;) no i znowu mam stracha czy dziecko zyje.. za tydzień we qtorek gin, a w czwartek prenatalne 😮
 
Hej. Ja po tych urodzinkach ledwo zywa. Ale nie przez robotę, ale przez dzieci i chorobę i ciążę xd. Ale mi dały w kość od piątku. Najmłodsza jeczy nadal bo nie chodzi jeszcze do żłoba. Coś mnie wzięło. Bol gardła, kicham, kaszel ;/ a dzisiaj mam pobranie krwi na pappa i boję się, że przez infekcje coś złego wyjdzie. Moja rodzina najbliższą wie. Mama się na początku ucieszyła, ale potem pewnie radziła z siostra moja i już jakieś nadasane .. od najmłodszej siostry dostałam opier..l ahahah.
Ja troszkę więcej zwracam a mdłości się nasiliły niestety 😢 mi też raz zimno raz gorąca, ale częściej zimno :/
Wczoraj był chrzestny mojej córki i będą mieć dziecko znowu w podobnym terminie ;) a nasze najstarsze córki dzieli doba, a teraz ona jest w 14 tyg a ja w 11 ;) no i znowu mam stracha czy dziecko zyje.. za tydzień we qtorek gin, a w czwartek prenatalne 😮
Ja też za tydzień we wtorek😁
To ile masz rodzeństwa?
 
Hej. Ja po tych urodzinkach ledwo zywa. Ale nie przez robotę, ale przez dzieci i chorobę i ciążę xd. Ale mi dały w kość od piątku. Najmłodsza jeczy nadal bo nie chodzi jeszcze do żłoba. Coś mnie wzięło. Bol gardła, kicham, kaszel ;/ a dzisiaj mam pobranie krwi na pappa i boję się, że przez infekcje coś złego wyjdzie. Moja rodzina najbliższą wie. Mama się na początku ucieszyła, ale potem pewnie radziła z siostra moja i już jakieś nadasane .. od najmłodszej siostry dostałam opier..l ahahah.
Ja troszkę więcej zwracam a mdłości się nasiliły niestety 😢 mi też raz zimno raz gorąca, ale częściej zimno :/
Wczoraj był chrzestny mojej córki i będą mieć dziecko znowu w podobnym terminie ;) a nasze najstarsze córki dzieli doba, a teraz ona jest w 14 tyg a ja w 11 ;) no i znowu mam stracha czy dziecko zyje.. za tydzień we qtorek gin, a w czwartek prenatalne 😮
Opieprz od siostry? No to grubo...
Ale w ogóle śmieszy i denerwuje mnie jak ktokolwiek komentuje czyjąś ciążę, tak jakby to nie była sprawa tylko i wyłącznie przyszłych rodziców 🙄 - pomijam oczywiście ciążę u nieletniej itp
Moja mama na początku nie kipiała entuzjazmem (bo wie jak mi było ciężko ze starszą) ale już chyba się przekonała 🙂
 
A jak to z tymi prentalanymi jest? Lekarz sam ustala najlepszy termin?

I 2 pyt. Mniej ciążowe. Używacie wcierek do włosów?
Ja durna zakupiłam ziołowa a teraz czytam że ziolka to zakazane w ciąży ale czy ze skóry głowy mogą zaszkodzić?
Prenatalne mam już ustalone przez moją ginekolożkę.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Ja jestem i czytam ale jakoś nie udzielam się. Chyba jeszcze do mnie do końca nie dociera, że jestem w ciąży 😂 21 maja idę na drugą wizytę do gina to będzie 9tc. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Skierowanie na prenatalne chyba dostanę, bo w tym roku kończę 35 lat. Ogólnie to w moim życiu póki co jakby wszystko po staremu. Normalnie pracuję, czasami mnie trochę mdli ale to naprawdę rzadko w porównaniu do pierwszej ciąży. O ciąży wie tylko moja siostra, przyjaciółka i teściowa. Córki nie wiedzą. Chcę w pracy i rodzinie powiedzieć po prenatalnych.
Życzę Wam dużo zdrówka 😘
 
Do góry