reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

My współżyjemy cały czas. Może trochę mniej niż przed ciążą. Ale jak już nas weźmie to sobie nie żałujemy 🤣😝
Nic lekarz nie mówił, ja się też nie pytałam. Żadnych dolegliwości nie mam, więc się nie ograniczam jakoś specjalnie.
W pierwszej ciąży też normalnie współżyliśmy i wszystko było okej.

Co do jedzenia, to nadal kiepsko. Na wadze widzę, że mam -1,5kg. Ale sie nie dziwię, bo mało jem.
Przyjdzie czas że waga pójdzie ⬆️. W pierwszej ciąży na początku spadłam było -6kg, a później +20kg w 3 miesiące. Pamiętam że brzuszek zaczął rosnąć od 9 czerwca, w lipcu był już naprawdę widoczny, a na końcówce to wgl ogromy (rodziłam na koniec września).
 
reklama
Przyjdzie czas że waga pójdzie ⬆️. W pierwszej ciąży na początku spadłam było -6kg, a później +20kg w 3 miesiące. Pamiętam że brzuszek zaczął rosnąć od 9 czerwca, w lipcu był już naprawdę widoczny, a na końcówce to wgl ogromy (rodziłam na koniec września).
Ja w poprzedniej ciąży przytyłam kilogram 🫣🤣🤣🤣🤣
 
Przyjdzie czas że waga pójdzie ⬆️. W pierwszej ciąży na początku spadłam było -6kg, a później +20kg w 3 miesiące. Pamiętam że brzuszek zaczął rosnąć od 9 czerwca, w lipcu był już naprawdę widoczny, a na końcówce to wgl ogromy (rodziłam na koniec września).

Pójdzie napewno.
W pierwszej ciąży miałam +9kg. I tylko brzuszek ładny, na szczęście cała reszta była "zgrabna".
 
Pójdzie napewno.
W pierwszej ciąży miałam +9kg. I tylko brzuszek ładny, na szczęście cała reszta była "zgrabna".
Żeby nie było, jakoś tragicznie nie wyglądałam 🙈 po porodzie było odrazu -10kg i zostało mi do zrzucenia 4kg, ale ja mój organizm był tak wykończony karmieniem że ja 8 miesięcy po porodzie miałam na wadze jeszcze -14kg. To był czas gdy wyglądałam tragicznie, miałam brak siły. Żeby cokolwiek zrobić musiałam się porządnie najeść, bo inaczej nie byłam w stanie nic zrobić. Najlepsze były miny ludzi gdy widzieli mnie z talerzem jedzenia. Myśleli że ja się głodze, a tak naprawdę jadałam za dwóch.
 
My będziemy mieć teraz trzecie. Najstarszy syn ma 6 lat, skończył w styczniu. Córka we wrześniu skończy 4. Trzecie mam na koniec grudnia. Ogólnie wszystkie dzieciaki z końca miesiąca
O kurcze, to moja najstarsza ma 4 kąta a najmłodsza roczek, i synek po środku;)
Fajne, a z drugiej strony... odważne 😉
U nas jak się niektórzy dowiedzą o #4 to dopiero będą teksty o patologii ...
A i się przejmujesz. Przyjedz do mnie następnym latem to jak pójdziemy z naszą 8 na.plac zabaw, będziemy dopiero fajnie wyglądać xd
Ja przez mdłości to nie mam na nic ochoty.... mimo, że poza ciążą to jak nastolatkowie 😜🤭

Też macie dużo śluzu? Ja dzisiaj poczułam, że poleciało, od razu schiza czy to krew, a to po prostu dużo śluzu... wczoraj też miałam taką sytuację...
My ogólnie mało seksu uprawiamy, a teraz pewnie sie pokochamy z 3 miesiace po porodzie. Przy naszych czortcah jest ciężko:/

A co do śluzu ja mam dużo
Z tym, że wtej ciąży jest jakiś gesty też i zoltawy/sielonkawy? Miałam już kapsulki na zakazeni3 pochwy i teraz drugi antybiotyk i.sie.troche martwię. A może jednak jest on fizjologiczny ehhh
 
O kurczaku, to u Ciebie pewnie brzuszka nawet nie było 🙂
Ja aktualnie jestem 3kg na plusie 🙈
Miałam wielki :)
Ale miałam od początku cukrzycę ciążowa, dieta plus insulina potem i waga na początku w dół, a potem stała w miejscu tez momentami. I finalnie miałam tylko kilogram na plusie. Po porodzie ważyłam mniej dużo niż przed ciążą. :)
 
Miałam wielki :)
Ale miałam od początku cukrzycę ciążowa, dieta plus insulina potem i waga na początku w dół, a potem stała w miejscu tez momentami. I finalnie miałam tylko kilogram na plusie. Po porodzie ważyłam mniej dużo niż przed ciążą. :)
Czyli wszystko było na plus 🙂
 
reklama
Żeby nie było, jakoś tragicznie nie wyglądałam 🙈 po porodzie było odrazu -10kg i zostało mi do zrzucenia 4kg, ale ja mój organizm był tak wykończony karmieniem że ja 8 miesięcy po porodzie miałam na wadze jeszcze -14kg. To był czas gdy wyglądałam tragicznie, miałam brak siły. Żeby cokolwiek zrobić musiałam się porządnie najeść, bo inaczej nie byłam w stanie nic zrobić. Najlepsze były miny ludzi gdy widzieli mnie z talerzem jedzenia. Myśleli że ja się głodze, a tak naprawdę jadałam za dwóch.

Ja nie mówię że źle. Każdy jest inny i każda ciąża inna. Nie wiadomo też ile teraz będę miała na plusie.
Koleżanki, szwagierka też miały po +20-25. A dziś szczupłe.
Ciąża rządzi się swoimi prawami. Ile będzie na plus, z tym się pogodzę. Ważne że będzie wszystko zdrowo przebiegało.
 
Do góry