reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Mogą być skutki uboczne w postaci małopłytkowości, dlatego po ok 7-10 dniach od rozpoczęcia zastrzyków sprawdza się płytki krwi. To się niezwykle rzadko zdarza. Takie realne trudności jakich możesz doświadczać to plamienia, krwawienia, wydłużony czas krzepnięcia krwi. Jeśli pytasz o skutki uboczne dla dziecka, to jeszcze się z nimi nie spotkałam. Gdyby to było niebezpieczne, to lekarze by ich nie pisali. Brałam zastrzyki od pozytywnego testu w dawce leczniczej, bo mam aps.jedna ciąża od ok 25 dnia cyklu. Kolejna od ok 33 dnia cyklu.
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje porady . Czy któraś z was zapisane miala zastrzyki heparyny w ciąży mam za soba poronienia i zle badania genetyczne po czym lekarz ginekolog zalecil mi heparyne w ciazy i pytanie od ktorego tygodnia zaczeliscie brac i do kiedy . Czy sa jakies skutki uboczne ?
Ja mam mutacje MTHFR i PAI 1, jestem po dwóch stratach, heparynę biorę od pozytywnego testu. Jedyny skutek uboczny to robią mi się siniaki na brzuch( nie zawsze)innych narazie nie zauważyłam.
Dodatkowo biorę acard, luteinę, witaminy,magnez, kwas foliowy metylowany. Plus stałe leki na niedoczynność.
 
Dziewczyny potrzebuje porady . Czy któraś z was zapisane miala zastrzyki heparyny w ciąży mam za soba poronienia i zle badania genetyczne po czym lekarz ginekolog zalecil mi heparyne w ciazy i pytanie od ktorego tygodnia zaczeliscie brac i do kiedy . Czy sa jakies skutki uboczne ?
Brałam od dnia pozytywnego testu do 2 tygodni po porodzie.
 
Pamela, badałaś poziom homocysteiny?
Tak
IMG_20220224_231446.jpg
 
niby poniżej 10, ale to ciągle dużo… polecam branie nie tylko metylowanego kwasu foliowego, ale całego b-complexu. Większości dziewczyn homocysteina wtedy spada, chociaż u mnie było to za mało: dodałam suplementację choliną (ja akurat mam prenacaps) i wtedy spadła z 10 na 7. Cholina tak w ogóle jest świetna i do starań i w czasie trwania ciąży.
 
Dziewczyny potrzebuje porady . Czy któraś z was zapisane miala zastrzyki heparyny w ciąży mam za soba poronienia i zle badania genetyczne po czym lekarz ginekolog zalecil mi heparyne w ciazy i pytanie od ktorego tygodnia zaczeliscie brac i do kiedy . Czy sa jakies skutki uboczne ?
Hej , ja biorę od 26 lutego poki co i narazie dostalam 30 szt. Powod nie dość że mam nadciśnienie zawroty glowy jakbym siedziala na karuzeli, to się okazało że wyszla mi zakrzepica, do kiedy będę brała hmmm pytalam lekarza Czy już do końca ciazy co mi napomknął itp. Siniaków mam sporo I niewiem jak u Was ale ukłucie luz ale wstrzyknięcie I to jak się rozchodzi to mnie boli. Może jest tu któraś z mam co brała chwilowo bo może przy zakrzepicy nie trzeba do końca ciazy?
 
Hej , ja biorę od 26 lutego poki co i narazie dostalam 30 szt. Powod nie dość że mam nadciśnienie zawroty glowy jakbym siedziala na karuzeli, to się okazało że wyszla mi zakrzepica, do kiedy będę brała hmmm pytalam lekarza Czy już do końca ciazy co mi napomknął itp. Siniaków mam sporo I niewiem jak u Was ale ukłucie luz ale wstrzyknięcie I to jak się rozchodzi to mnie boli. Może jest tu któraś z mam co brała chwilowo bo może przy zakrzepicy nie trzeba do końca ciazy?
A jaki lek i dawkę dostałaś? Na pytanie o długość brania na pewno odpowie Ci lekarz, myślę, że wypisał 30 zastrzyków, bo będziesz miała wizytę zanim Ci się skończą. Nie sądzę, żebys przy stwierdzonej zakrzepicy i być może podwyższonym ryzyku preeklampsji (nadciśnienie) odstawiła heparynę przed porodem. Ten lek jest po to, żeby chronić Ciebie i dziecko. Mnie też czasem boli rozchodzenie się heparyny, zauważyłam, że to zależy od miejsca, w które się wkluwam, wiec radzę próbować w różnych.
 
reklama
Brałam od pozytywnego testu i miesiąc po porodzie plus acard .Byłam po trzech poronieniach pod rząd z tym zestawem się udało 😊
 
Do góry