reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
A jaka dawke heparyny masz przepisana . Mi kazal brac zamiast acard to aspiryne
Gin nie powiedział jaką dawkę, więc zakładam że ta profilaktyczna. Byłam natomiast u pani genetyk i ona stwierdziła że w ciąży acard ok ale z heparyna to ginekologa poniosło bo te mutacje to pikuś i u mnie też nie wpłynęły na poronienie 🙄 i bądź tu mądry
 
Gin nie powiedział jaką dawkę, więc zakładam że ta profilaktyczna. Byłam natomiast u pani genetyk i ona stwierdziła że w ciąży acard ok ale z heparyna to ginekologa poniosło bo te mutacje to pikuś i u mnie też nie wpłynęły na poronienie 🙄 i bądź tu mądry
Mi też kazał brac heparyne ( neoparin ) ale od 6 tyg ciazy nie wiem dlaczego bo inni muszą zażywać od pozytywnego testu . Ja robilam rozne badania i wyszly mi genetyczne zle a tak wszystkie dobre
 
Mogą być skutki uboczne w postaci małopłytkowości, dlatego po ok 7-10 dniach od rozpoczęcia zastrzyków sprawdza się płytki krwi. To się niezwykle rzadko zdarza. Takie realne trudności jakich możesz doświadczać to plamienia, krwawienia, wydłużony czas krzepnięcia krwi. Jeśli pytasz o skutki uboczne dla dziecka, to jeszcze się z nimi nie spotkałam. Gdyby to było niebezpieczne, to lekarze by ich nie pisali. Brałam zastrzyki od pozytywnego testu w dawce leczniczej, bo mam aps.jedna ciąża od ok 25 dnia cyklu. Kolejna od ok 33 dnia cyklu.
Hej, ja biorę acard 75 i heparynę 0,4 i mam wszystkie parametry dot.plytek poniżej normy, a nigdy nie miałam, nawet w ciąży, w której do 37 tc brałam acard 150 płytki miałam w normie. Co teraz? Za tydzień wizyta u giną. Każe mi odstawić heparynę? Jestem po 2 stratach i jedna szczęśliwie donoszona ciąża. Badanie zrobiłam 4 tyg.os zaczęcia brania heparyny.
 
Hej, ja biorę acard 75 i heparynę 0,4 i mam wszystkie parametry dot.plytek poniżej normy, a nigdy nie miałam, nawet w ciąży, w której do 37 tc brałam acard 150 płytki miałam w normie. Co teraz? Za tydzień wizyta u giną. Każe mi odstawić heparynę? Jestem po 2 stratach i jedna szczęśliwie donoszona ciąża. Badanie zrobiłam 4 tyg.os zaczęcia brania heparyny.
Niestety nie wiem co teraz. Trzeba sprawdzić co jest tego przyczyną. Nie byłam w takiej sytuacji. Lekarz mi tylko powiedział, że tak może być i trzeba to skontrolować.
 
Niestety nie wiem co teraz. Trzeba sprawdzić co jest tego przyczyną. Nie byłam w takiej sytuacji. Lekarz mi tylko powiedział, że tak może być i trzeba to skontrolować.
A możesz napisać, gdzie robiłaś zastrzyki w 3 trym? Jestem w 36 tc i robię po bokach brzucha,bo jest już duży i tylko tam mogę złapać skórę, ale czy wchłanianie będzie prawidłowe?
 
A możesz napisać, gdzie robiłaś zastrzyki w 3 trym? Jestem w 36 tc i robię po bokach brzucha,bo jest już duży i tylko tam mogę złapać skórę, ale czy wchłanianie będzie prawidłowe?
Ja robiłam w uda prawie całą ciążę (szybko zaczęłam mieć problem w brzuch).
 
reklama
Do góry