reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Madzia_S pisze:
ewan-Augustowianka pisze:
wpadłam ostatnio na imię Sabina-całkiem ostatnio zapomniane, oczywiście teściowej absolutnie się nie podoba ale mi to lotto! Wyskoczyła za to z imieniem dla chłopca ROLAND! no nie obrażając nikogo bo to kwestia gustu ale to akurat nie dla mnie.
Ja nie chcę sama podejmowac decyzji o imieniu i jeżeli facet ma się ostro sprzeciwiać i nienawidzić imienia dziecka bo się będzie źle kojarzyć to wolę pójść na kompromis.

Roland mi się kojarzy z jakims oszołomem z Idola. Nie obrażając Rolandów, oczywiście

Pomyślałam o tym samym Rolandzie. On nawet wyglądał i mówił jak Roalnd, nie mówiąc o śpiewie...
Dobry był 8)
 
reklama
Julek fajnie bo nie za dużo ale na dziewczynkę, przynajmniej u nas to wysyp!
Roland-jak rycerz średniowieczny-jakies niedzisiejsze, ale se moja teściowa wymyśliła, dobrze że swego synka tak nie nazwała!
 
A moj synek pomimo początkowemu bojkotowi dziadków pozostał Noe.
My przez reakcje ludzi zaczeliśmy się wachać ale naszczęście nam minełio,wydaje mi sie że to tylko kwestja przyzwczjenia do polskich popularnych imion.
Są różne mody,teraz podobno na Kubusie i Natalki. Stasie i Krzystyny w minionym roku.
A to wszystko kwestja gustu i tolerancji inności przez ludzi,łatwiej jest być zwykłą Kasią lub popularną Anną w naszym stereotypowym kraju.
No chyba że się ma któregoś z rodziców innej narodowości wtedy nikt się nie dziwi nietypowym imieniem.
Nie krytykuje popularnych imon ale zupełnie nie podobały sie nam jako imię dla naszego synka
W czasach gdy byłam mała moje imie było bardzo orginalne -Maja- a teraz prosze nalezy raczj do zwykłych,wszystko się zmienia ;)
Pozdrawiamy Maja i Noe
 
...imie powinno być proste...i najlepiej jedno :)...wiem z doświadczenia
dziewczynka Julia -> piękne! ;)...ale chłopak to nie Julian...o nie ;)...może byc Arturek, Michał, Mateusz.
ale okaleczyc dziewczyne imieniem Celestyna??...ups...nie wnikam w gusta
Pozdrawiam
 
ja zebym mial nazwac po swoich dziadkach to bylo by
WANDA ;D
LEON
JOZEF


moja corka ma imie po mojej mamie - EWA - nazwisko meza troche smieszne i kojarzy sie z wigilija - KARP- heheh - ale coz ... juz sie przyzwyczailam ... ;)


co do imienia syna - gdyby tak ów sie pojawil w naszym zyciu to bedzie albo Maciej albo Marek .... (imie mego ojca)

pozdrawiam

 
reklama
Fajne byly kiedys imiona - moja babcia miala na imie Leokadia - jakos nie wyobrazam sobie wolania na moja coreczke "Lodzia" czy "Lonia" :D
 
Do góry