reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych malenstw :)

Ja pamiętam to dwa lata temu 'naprodukowało' się Julii, Majek, Kacprów, Wiktorii, Kubusiów, Bartusiów.... w mojej wiosce to te imiona ma co drugie dziecię... :baffled:- dosłownie, wiem bo rok temu miałam staż u nas w podstawówce.
 
reklama
Lady gdybym mieszkala w PL to z imieniem nie byloby problemu, ale w mojej sytuacji musze wybrac jakies imie miedzynarodowe, nie chce zeby tutaj na moja mala wolali Barrrrrrbaraaa :baffled:
 
Dostałam z USC link do wyszukiwarki imion akceptowalnych do zarejestrowania

Cyt;"Szanowna Pani,


Jeżeli chodzi o nadawanie imion dla dzieci, to zgodnie z ustawa prawo o aktach stanu cywilnego art. 50.1. [FONT=&quot] Kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia niepozwalającego odróżnić płci dziecka.[/FONT]
Imiona obcojęzyczne wpisywane są do aktu w oryginalnej pisowni, poniżej strona z imionami zagranicznymi.
http://www.behindthename.com"
 
Właśnie szukam info/potwierdzenia, że można zarejestrować dziecko o imieniu Pola, nie Apolonia. Pyt. do Mitry - Twoja córcia to Pola czy Apolonia?

I wpadłam na coś takiego:
Święta Apolonia jest patronką dentystów, wzywana jest w wypadku bólu i chorób zębów oraz dziąseł.
Czyżby to znak od mojej córci? Że mnie dziąsła bolą? :-D
 
reklama
Dziewczyny, a co jest potrzebne procz aktu malzenstwa do zameldowania pociechy po porodzie?? Oni w urzedzie beda juz poinformowani przez szpital, ze dziecko przyszlo na swiat prawda?? i akt urodzenia dostaje sie od reki??
 
Do góry