reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych malenstw :)

Zameldowanie noworodka - Ciążowy.pl chyba trzeba iść z aktem urodzenia do urzędu gminy i zameldować samemu. Ojciec dziecka może to zrobić. Najczęściej melduje się w miejscu stałego zameldowania matki.
 
reklama
Zameldowanie noworodka - Ciążowy.pl chyba trzeba iść z aktem urodzenia do urzędu gminy i zameldować samemu. Ojciec dziecka może to zrobić. Najczęściej melduje się w miejscu stałego zameldowania matki.

aaaa chodzilo mi o zarejestrowanie maluszka, bo najpier trzeba zarejestrowac, zeby moc go pozniej zameldowac :-) a do tego chyba potzrebny akt slubu i dowod/dowody??
 
maron rejestrujesz noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia dziecka- szpital Ci powie gdzie się trzeba zgłosić albo sam Ci umówi wizytę. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i akt ślubu (jeżeli jesteście małżeństwem). W USC dostaniesz od ręki wypisany Aktu Urodzenia.
USC z automatu pyta czy wysłać dane do zemeldowania do Twojego/męża Urzędu Miasta/Gminy i wtedy Ty/mąż się zgłaszasz już po odbiór peselu za ok miesiąc lub też poinformują Cię, że sama musisz pojechać do Urzędu Miasta (nie wiem gdzie mieszkasz a to wszystko zależy od miasta).
 
hmmm ale rejestruje maluszka w moim USC tzn. w moim miescie, a nie tam gdzie bede rodzic, tak?? bo to inne miasta i inne powiaty w ogole
 
reklama
mi urzędniczka powiedziała że nie trzeba żadnego wniosku o zameldowanie wypełniać tylko pytają czy dziecko maja zameldować przy ojcu czy przy matce. Oczywiście jeśli cokolwiek załatwia ojciec (nawet jeśli jesteście oficjalnie małżeństwem) to potrzebuje do wszystkiego zgodę matki, bo to ona ma decydujący głos w sprawie dziecka - dla nas miłe, dla ojców to pełna dyskryminacja:)
 
Do góry