reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych styczniowych maluszków :)

a mozecie mi zdradzic na jakiej stronie sprawdzalyscie>? Bo gdzie nie zajrze to tylko 10 albo 20 najpopulaniejszych...a te rzadkie to gdzie? :)
 
reklama
a ja mam tak jak fifka - nawet jak mi się jakieś imię podoba, to nie dam go dziecku jeśli jest zbyt popularne. Jakoś tak mi nie pasuje, żeby moja córeczka/synek był piątą Julką/Lenką czy Kubusiem w przedszkolu (nie ujmując nic tym imionom bo mi się podobają). Z drugiej strony nie chcę też imienia zbyt rzadko spotykanego bo to potem różnie bywa - albo dziecku jak dorośnie podoba się takie oryginalne imię albo ma z tym problem do końca życia...

ja z pokolenia Aś, Kaś, Goś itp. Jak spotkałam jedną Oliwkę na studiach to byłam w szoku. A teraz spotkaj małą Agnieszkę, Monikę czy Justynę... A kiedyś każdy miał jedną w klasie...
 
Malinka to ja mam dokładnie tak jak napisałaś! Hehe i tak wymieniałaś te imiona " Agnieszkę, Monikę czy Justynę" a mi się aż buzia uśmiechnęła bo to są imiona które brałam pod uwagę (no i ostatecznie padło na Monikę) :-D

Na tej liście Konrad jest na 68 miejscu a Adrian na 39 :-D Choć nie to jest ważne - po prostu w moim otoczeniu nie ma chłopców o tym imieniu :tak:


Anbas
tu masz linka :-)


http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?
 
hehe jak patrzyliśmy na nasze "typy" to wyszło, że wszystkie są poza setką.. no Jaśminka 156 pozycja :)
 
Hihi, fifka, ale my zgodne w tym temacie :) wreszcie ktoś zrozumiał moje "pokręcone" podejście do imion :-D

Ivi, Jaśmina to bardzo oryginalne imię. Moim zdaniem musi dobrze
brzmieć z nazwiskiem. U nas wyszłoby głupio :-D

Mój Maciek ogólnie na 11 miejscu, ale w 2013 na razie koło 20 i to mi pasuje. Ale wiadomo, każdy ma swoje podejście do imion i ma do tego prawo.

U nas w rodzinach też nie ma Maćka, jak mówimy o tym imieniu, to niektórzy ostrzegają przed Maciusiem z Klanu... myślicie, że ktoś to jeszcze ogląda i może z tego powodu śmiać się z małego???
 
Ivi ładne imie, ostatnio w jakims filmie slyszalam Jasmine akurat po angielsku i tak wlasnie pomyslalm ze takie ładne orginalne.
Moj na 17 pozycji a straszy na 23.
 
Malinka nie ma się co tym sugerować, mi to np. kompletnie do głowy nie przyszło jak przeczytałam, na pewno ludzie tego łączyć nie będą, a jak już to jedna osoba czy dwie się trafią ale to zawsze i z każdym imieniem tak jest że komuś się z kimś kojarzy:tak:
A u nas dalej czarna dziura, bobas chce pozostać anonimowy i jakoś nie wiemy na kogo się zdecydować;-)
Typów mamy na razie bardzo dużo i wygląda to tak:
Chłopiec: Adam, Damian (podstawowe typy m), Dawid, Dominik, Kamil, Patryk, Sebastian
Dziewczynka: Daria, Julia, Maja, Sylwia, Lena - Julka i Maja oczywiście typy m, Lena podkradziona od którejś z dziewczyn (przepraszam, nie pamiętam której) ale m coś kręci nosem więc chyba nie przejdzie:no:
więc jest w czym wybierać, a dziecko tylko jedno;-) Mi najbardziej podoba się Dominik i Patryk a dla dziewczynki Maja, Lena albo niech będzie ta Julka, ale na razie chyba padłoby na Majkę;-)
 
reklama
Lena w Wawie jest na 4 miejscu więc nie ma tragedii :-). Moja Martynka na 12:tak:.
Malinka też nie skojarzyłam, nie martw się, nikt nie powinien się z bąka Twego śmiać. Nikt teraz chyba Klanu nie ogląda :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry