reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imiona dla synka

My dla drugiego dziecka mam wiekszy problem niz przy pierwszym, bo w pierwszej ciazy jak bylam to imiona mielismy wybrane juz duzo wczesniej chlopiec miał byc Alex i jest Alex.
Teraz co prawda nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka ale jezeli chlopak to mamy kilka imion z tym ze myslimy o krotkim imieniu bo nazwisko długie, choć Aleksander nam sie bardzo podoba ale nie wiem jak by to wyglądalo jeden Alex a drugi Aleksander no nie moge sie przekonać.
Podoba nam sie jeszcze Leon, Oskar
 
reklama
Ja mam Michała (Miś, Misiek, Miniek), bo miałam kilku bardzo dobrych kumpli Michałów i każdy z nich jest fajny gość.O początku zgadzaliśmy się z mężem.
A teraz... ponad 2tyg do porodu i się rozmijamy.
:confused:
Mnie ostatnio pasuje Jakub(bo mały Kubuś, dla kolegów Kuba)...ale mąż kiedyś miał konia Kubę i nie chce tak dać synowi!!!!!:no:
Po trochu podoba nam się Mikołaj, ale w polskim zdrobniale jest tylko Mikołajek...i takie długie...chociaż Mikołajka z książki uwielbiam:baffled:
Pewnie zdecydujemy jak go zobaczymy...
 
Kiedy urodziłam synka, to byłam przekonana, że już więcej nie chcę przez to przechodzić i dostał imię po swoim ojcu. Teraz mam w domku seniora i juniora. A po kilku latach zapomniałam, a raczej już nieco zbladły moje wspomnienia o trudach porodu i mam w domu jeszcze małą dziewczynkę :)
 
Mi od zawsze bardziej podobały się imiona słowiańskie niż biblijne. Podobają mi się zwłaszcza dwa - Wojciech i Mirosław :)
 
Ktos napisał, że imie kacper jest tandetne. Dlaczego? To imię jednego z trzech króli, zakorzenione w polskiej tradycji. Piękne stare imię. Tandetny to są wszystkie Maxy i inne udziwnione imiona. Imię powinno być takie, żeby dziecko miało swjego patrona i mogło obchodzic imieniny :)
 
reklama
To kwestia gustu i niczego więcej,moim zdaniem nie ma imion tandetnych czy oklepanych,każde jest na swój sposób piękne i pasuje do naszych dzieci:) To na jakie się zdecydujemy zależy tylko od nas jako rodziców.
 
Do góry