reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

ja ma tak samo - ani imię córki siostry Adama [Iza] ani córki mojej kuzynki [Natalia] mi jakoś nie leżą, ot znam ładniejsze - ale co ja będę się wtrącać ;-) to ich dzieci
szwagierka jak powiedziałam że będzie Filip to ją zatkało na chwilę i powiedziała "eee... nazwiecie jak nazwiecie" też jej chyba nie podpasowało, ale jakoś powiedzmy że wybrnęła, bez komentarza że brzydkie albo co
 
reklama
Wyrazic swoje zdanie to każdy może- nie mam nic przeciwko, gust każdy ma inny i wszystkim się nei dogodzi, ale żeby przekonywać, namawiać, proponowac inne imiona:sorry:?
 
Myśmy zdecydowali sami. Jedynymi warunkami było, że podobało się nam obojgu i nie powtarzało się w rodzinie (choć w mojej jest już Mikołaj, ale dalszy krewny, no i we wrześniu 1 Mikołaj się wżeni). I choćby kto chciał nam coś narzucić to by tylko nieprzyjemnie się zrobiło, a i tak zostałoby na naszym. Pewnie niektórym się nie podoba - ale tego nie mówią. Wiedzą, ze to i tak nic nie da. Bardziej pod uwagę innych zdanie braliśmy w przypadku 2 imienia, ale i tak wybraliśmy sami.
 
jasne, ale właśnie bez jakiegoś "ale brzydkie, krzywdę dziecku robicie" itp
no chyba że już faktycznie jakieś z kosmosu wzięte imię "dżastin" czy inne tego typu...
 
Dokładnie, tak jak piszesz.

Choć moim zdaniem każdy kraj ma swoją kulturę i ściąganie imion z innych to wydaje mi się jakieś takie nienaturalne. Ale skoro komuś się podoba i zależy tak nazwać dziecko - no cóż, tego sprawa.
 
Helenka bardzo mi się podoba (sama brałam to imię pod uwagę), tylko boję się, że dzieci wołałyby Hela a to już nie jest takie fajne. Więc zastanawiam się nad Alicją lub Antosią (mam już córcię Zosię ) chociaż chodzi mi po głowie i Hania ...... oj trudny wybór. I tylko nasz wybór.

http://www.**********/JustynaS,suwaczek.png
 
co do dziecieych przekonywan do imienia dzidzi :-) kiedy urodzila sie moja siostra moja mama chciala jej dac na imie Ewa ale ze ja sie upieralam ze Ewa byc nie moze tylko Marzenbka jak moja ulubiona ciocia tak mama ulegla i została Marzena.
 
Filip pasuje do Ciebie Fioletowa;) także wymyśl coś dobrego żeby synka przekonać:)

Paulunia ja też jestem za Antosiem:zawstydzona/y:

Ja już się do Franusia tak przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie, że miałoby być inaczej! I nawet moi rodzice się już przekonali do tego imienia, chociaż byli baaaaardzo na NIE :)
 
reklama
Helenka bardzo mi się podoba (sama brałam to imię pod uwagę), tylko boję się, że dzieci wołałyby Hela a to już nie jest takie fajne. Więc zastanawiam się nad Alicją lub Antosią (mam już córcię Zosię ) chociaż chodzi mi po głowie i Hania ...... oj trudny wybór. I tylko nasz wybór.

A jak będzie Hela to mi się kojarzy tylko z Hela a Helenka to z Heleną Skrzetuskiego z Ogniem i mieczem.
 
Do góry