reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

Wiecie co wlasnie rano się zastanawiałam nad Majką bo takie popularne... ale Wiktoria też popularne :p I jakoś daliśmy :) A Maja tak strasznie mi się spodobało :) Jeszcze myślałam nad Nadią ale mąż pewnie nie przyjmie tego :p Więc będzie Maja :p (Wiki już mówi że w brzuszku jest Maja :p)
Wasze typy też mi się podobają :) I co z tego że popularne? Jakoś w późniejszym życiu to gdzieś zanika...
 
reklama
kari no właśnie to jedno jedyne imię które mi sie tak zle kojarzy a jest ładne lubie takie proste zdrobnienia ale byłam swojego czasu w pracy w Belgii przez 2 miesiace i była tam taka Ala właśnie i wszystkim tak dała popalić że zapamiętam ja do końca życia :baffled:
mamawikusi ładne imiona są to i popularne heh nie ma co zwracać uwagi na takie rzeczy ja zawsze marzyłam żeby być 10 Kasią Ania czy Ewelina ;-)
 
ale dziewczyny nie macie poczucia, że to my rodzice nakręcamy tą oryginalność dzieciom? co z tego, że nazwę go Tymek albo Cecylka jak dziecko może być introwertykiem albo nie mieć za grosz odwagi i kreatywności. Fajnie jak w piaskownicy nie będzie innych Zoś czy Franiów, ale dla mnie to jest żywy cud o samego poczęcia. Oczywiście rozumiem argumenty rodziców ale jak napisała mama wikusi - to i tak z czasem zanika, a nie dzieci mają z tym problem, ale rodzice
 
tez mam tak z imionami, ze jak kojarza mi sie z kims kto mi podpadl, to juz mnie sie nie podobaja. ja od kiedy jestem w ciazy caly czas mam tylko imie dla dziewczynki Julka. a dla chlopca to moj ma wybrac , oczywiscie ja musze zatwierdzic te imie:) a co! to ja mialam mdlosci przez 3 miesiace hehe


dla dziewczynki podoba mi sie tez jak ktoras tutaj na forum ma Tosie:)
 
Ostatnia edycja:
Heh.. To,że niektóre imiona nam się źle kojarzą bo z kimś kogo niezbyt lubimy czy coś to jeszcze pół biedy..
Ja to miałam takie przeboje z Natalią.. Kilka razy słyszałam "COO?NATALIA?? JAK DOWN!!" (przypadek,że kilku znajomych znajomi mieli córeczki z zespołem downa i na imię Natalka).. Mi to po prostu już cycki opadały :no:debilizm
 
Podobnie mam z Hubertem. Zwłaszcza mojej mamie kojarzy się ze świętem myśliwych suto zakrapianym alkoholem - tato był myśliwym...
Ale dla mnie to nie ma znaczenia, od dziecka to imię mi się podoba i tyle. Teściowie też skrytykowali ale mam to wszystko głęboko gdzieś. Ja lubię imiona stare ale takie oryginalne, których mało ale jednocześnie nie wymyślne ( z wyjątkiem imienia dla dziewczynki Jaśmina ). I jak się dobrze poszuka to są takie imiona.
Najważniejsze tak jak piszecie - żeby się Wam podobało a nie otoczeniu, a czy dziecko to zaakceptuje to różnie bywa. Ja mam na imię Justyna i jako dziecko nienawidziłam tego imienia dziś jestem z niego dumna.
 
katka tak mój synuś ma na imię Dawidek :-) Od zawsze mi i mężowi się podobało to imię, nie było nawet innych typów dla chłopca. I moge powiedzieć że wszystkie Dawidki których znam to świetne, wesołe, grzeczne i kochające chłopaki :-)

Teraz dla chłopca będzie Daruś :-)
 
Paulinka potwierdzam w 100% to co piszesz o Dawidkach mój Dawidek też jest grzecznym miłym wrażliwym chłopcem a najlepszym dowodem na to że to był dobry wybór było jak ostatnio nam powiedział że jego imię podoba mu sie najbardziej na świecie i za nic nie chciałby innego :-) i chciałabym żeby drugie dziecko powiedziało nam kiedys tak samo ;-)
w tak widzę Paulina że mamy bardzo podobny gust co do imion bo obie mamy Dawidków Rafałków i myslimy teraz nad Darią a to żeński odpowiednik Dariusza ;-):-):tak::-D
 
no tak dziewczyny, co racja to racja, najwazniejsze zeby nam sie podobalo :-D moja natura taka ze jak cos za bardzo popularne to mi sie zaraz odpodoba :-D moze tak ne bedzie tym razem :confused::-D? A na sugestie jestem podatna tylko mojej mamy. zawsze mialysmy kontakt jak dobre kumpelki i jak wkurzaja mnie sugestie tesciowej, znajomych czy ogolnie rodziny, nawet siostry, to mojej mamy mi pasuja :-D
 
reklama
My mamy małą wojnę o imię dla chłopca ;-) roboczo jest Frankiem, chciałam Damiana albo Julka albo Ignacego no i własnie nie "trafia" do mnie żadne tak na 100%.

Jakbym miała się ludźmi czy to znajomymi czy rodzina przejmować.....nie ma sensu to my z dzieckiem całe życie będziemy.

Jaśmina jest BOSKA!!!!!!!!!!!!! O!
 
Do góry