reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Dziewczyny mam trochę intymne pytanie, jak to jest albo było u was z seksem na początku ciąży ? Bo ja to się trochę boję i od dnia przed transferem trzymam chłopa w celibacie 🤣
 
reklama
Tak wiedziałam, liczyłam raczej że dziś tego tysiąca dobilam i już coś może zobaczymy.. no nic, uzbrajamy się w cierpliwość.
Fakt jest taki, że to ciąża naturalna więc na pewno młodsza niż z terminu OM.
No fakt, nie mam żadnego doświadczenia z naturalnymi ciążami ;-)
Ale dlaczego na pewno młodsza...?
 
No fakt, nie mam żadnego doświadczenia z naturalnymi ciążami ;-)
Ale dlaczego na pewno młodsza...?
Dobrze znam swoje cykle . Wiem że Owu miałam gdzieś koło 18 dc a nie 14 jak wyliczają z kalendarza, no i cykle mam 30-31 dni a nie 28 jak liczą standardowo z kalendarza. Więc licząc że owu miałam 18dc czyli gdzieś 4 kwietnia ciąża zamiast 5+6 jak wykazuje kalendarz ma może 4+6 max 5+1
 
Dobrze znam swoje cykle . Wiem że Owu miałam gdzieś koło 18 dc a nie 14 jak wyliczają z kalendarza, no i cykle mam 30-31 dni a nie 28 jak liczą standardowo z kalendarza. Więc licząc że owu miałam 18dc czyli gdzieś 4 kwietnia ciąża zamiast 5+6 jak wykazuje kalendarz ma może 4+6 max 5+1
A to kalendarz (aplikacja?) nie wylicza Ci owulacji wg Twojego cyklu, tylko po prostu narzuca 14 dzień? Czy lekarz tak liczy? Dziwne...
Też mam długie cykle, nawet 33 dni, stąd np. punkcję miałam bardzo późno...
 
Jasne. Po prostu zrozumiałam to jako stwierdzenie, że "ciąża naturalna jest zawsze na pewno młodsza", a tak chyba nie jest ;-)
Oczywiście że nie jest ☺️ u mnie najwidoczniej tak ale to nie reguła ☺️
W aplikacji mogę chyba sobie poprzestawiać długość cyklu ale jakoś się w to nie zagłębiałam ☺️
 
Oczywiście że nie jest ☺️ u mnie najwidoczniej tak ale to nie reguła ☺️
W aplikacji mogę chyba sobie poprzestawiać długość cyklu ale jakoś się w to nie zagłębiałam ☺️

Nie wiem co to za aplikacja. Ale w większości możesz już ustawić zarówno długość cyklu, jak i dlugos fazy lutealnej.

W przypadku aplikacji ciążowych najczęściej też można ustawić długość, a jak nie to podać datę porodu na podstawie OM
 
Dziewczyny ja to jestem świeża w temacie.....
Jak do tej pory wkładałam globulkę to było ciasno a dzisiaj jest jakoś luźniej i ja już zaczynam się martwić że coś jest nie tak
 
reklama
Dziewczyny ja to jestem świeża w temacie.....
Jak do tej pory wkładałam globulkę to było ciasno a dzisiaj jest jakoś luźniej i ja już zaczynam się martwić że coś jest nie tak
Spokojnie Kochana.
Poziomy hormonów wahają się w ciągu doby. Może akurat trafiłaś na spadek progesteronu i ukrwienie było minimalnie mniejsze. A może akurat miałaś spokojny dzień i byłaś bardziej wyluzowana niż zwykle i dlatego takie osczicie. My jesteśmy spięte więc nasz organizm również.... Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość ❤️❤️
 
Do góry