reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmiłaś piersią?

  • od 1 dnia do 1 miesiąca

    Głosów: 17 5,6%
  • od 1 miesiąca do 3 miesięcy

    Głosów: 33 10,8%
  • od 3 miesięcy do pół roku

    Głosów: 35 11,5%
  • od pół roku do 9 miesięcy

    Głosów: 42 13,8%
  • od 9 miesięcy do roku

    Głosów: 50 16,4%
  • od roku do półtora roku

    Głosów: 56 18,4%
  • od półtora roku do 2 lat

    Głosów: 38 12,5%
  • dłużej

    Głosów: 34 11,1%

  • Wszystkich głosujących
    305
Ja na pewno chcę karmic piersią: czytalam duzo pozytywnym opinii i przynajmniej do 6tego miesiąca życia. Ale wiem, że czasem trzeba wyjsc i nie zawsze mozna byc z dzieckiem non stop. Czytalam o laktatorach, co o nich myslicie?
Zobacz załącznik 471776
uzywalyscie kiedys? warto czy nie? czy lepiej juz mleko z proszku?

Ja miałam Medeli Mini electric i sobie chwalę:tak: Co do mleka... Najlepsze jest mleko mamy i żadna mieszanka go nie zastąpi. Postaraj się trochę odciagać przez jakis czas a zgromadzisz wystarczającą ilość
 
reklama
Dziękuję bardzo za poradę :) Poszukam jeszcze jakie są laktatory, ale chyba warto sie w niego zapoatrzyc - tatuś też ,musi miec szanse karmienia :D
 
Uaktualniam dane:-D
Emilka ma 2 lata i 7 m-cy i nadal ja karmię:))Czyli mamy juz 31 m-cy na liczniku:tak:
Ani ona ani ja na razie nie przewidujemy żadnych zmian w tej kwestii;-)
 
ja od początku kiedy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży byłam pewna, że u nas żadne inne karmienie nie wchodzi w grę tylko karmienie piersią. nie chciałam zastępować swojego pokarmu mlekiem w proszku więc zaopatrzyliśmy się w laktator senso lovi. u mnie isę sprawdził. naśladuje ruchy (ssanie) dziecka i ma regulację mocy co akurat u mnie było bardzo ważne przy wyborze sprzętu.
 
Uaktualniam dane:-D
Emilka ma 2 lata i 7 m-cy i nadal ja karmię:))Czyli mamy juz 31 m-cy na liczniku:tak:
Ani ona ani ja na razie nie przewidujemy żadnych zmian w tej kwestii;-)

I nie przeszkadza Ci to? Ja moją córcię też karmię piersią choć już ma 13 m-cy i czasem mam problem bo ona w ciągu dnia już nie je tak dużo z piersi a ja mam dużo mleka i czasem nawet wkładki nie pomagają.
Chciałabym karmić jak najdłużej piersią i cieszę się że napisałaś że nie przewidujesz zmian, dużo osób teraz mi mówi że już powinnam odstawiać od piersi małą.
 
ninanineczka nie przejmuj sie opiniami, a ty i maluszek czego chcecie? Bo to wazniejsze :)
Ja karmie prawie rok, ale od kilku tygodni Ania je tylko raz mleczko z cyca, rano. Ja powoli chce odstawiac, zobaczymy jak pojdzie...
 
karmienie piersia najlepiej przez 2 lata, oczywiscie po 6 miesiacu wprowadza sie juz dodatkowe jedzonko.
moj syn ma 17 miesiecy i jeszcze go karmie piersia 3 razy na dobe.
 
Ja na wet gdybym chciała dłużej karmić piersią to nie mogłam bo moja córcia do 3 miesięcy piła tylko z piersi później już nie chciała w ogóle.
 
Ja karmiłam do 14 m-ca, Zuzia sama się odstawiła od piersi po tym czasie :) Teraz zaczęłam karmić synka i mam nadzieję, że też będzie ssał pierś około roku :)
 
reklama
Ja karmię córkę 12 miesięcy. Wszyscy, ale to wszyscy z mojego otoczenia (mąż, mama, teściowa, koleżanki i reszta) uważają, że to już bardzo długo i należy odstawić. Ja nie jestem tego taka pewna, ale jednak są argumenty, dla których pora przestać. Np. moje zdrowie, często jestem przeziębiona, wydaje mi się, że to przez tak długie obciążenie organizmu. Ale jednak córcia uwielbia pierś. Jak tylko widzi, to od razu się uśmiecha, ochoczo łapie, błogo ssie, przytula się. Na logikę biorąc, to barbarzyństwo odbierać jej to, co uwielbiam. W końcu jak ja coś lubie, to z tego nie rezygnuję, skoro jest zdrowe i przyjemne. No ale od męża ciągle słyszę jakieś sugestie. Dlatego postanowiłam odzwyczaić córkę. Już nawet kupiłam sztuczne mleko. Kurczę, dlaczego nasze czasy są takie, że natura, która jest dobra, tania, ekologiczna i przynosi tyle dobra i radości dziecku, jest tak bardzo wypierana z opinii publicznej. Matki karmiące 2-letnie dziecko są wręcz napiętnowane! Wyśmiewane, mówi się o nawiedzonych i niepoważnych babach. A przecież to jest natura, tak to wymyśliła właśnie, a ja to teraz neguję i kupuję proszek :( Ba. przecież WHO mówi, żeby karmić do 2 roku lub dłużej. Co za czasy, co za obyczaje!! Gdyby mleko matki miało tylko kasy na kampanie reklamowe, co Nutricia, to NIKT nie kupowałby sztucznego mleka!!
 
Do góry