reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

opium621 pisze:
no więc mi wytłumaczyła, że oni (lekarze) liczą nie od poczęcia, tylko od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

ale tylko przy cyklach 28 - dniowych; ja mam np cykle 35 dniowe wiec tygodnie liczy sie od ostatniej miesiaczki plus 7 dni (35-28 = 7) - wynika to z zalozenia ze owulacja nastepuje zawsze na 2 tygodnie przed nastepna miesiaczka a nie w srodku cyklu :)
mam nadzieje ze nie zagmatwalam :)
 
reklama
Idzia wydaje mi sie ze masz racje:) ja mam cykle 25 dniowe czyli znow + 3 dni :)czyli jak termin normalnie sie ma 07.05 to ja powinnam miec 04.05 :):)
a teraz jestem zamotana:) bo wedlug suwaczka koncze 8 tydzien i zaczynam 9 :) czyli zaczelam juz 3 miesiac czy jak? bo juz jestem tym wszystkim strasznie zamotana:)
 
data porodu to jedna rzecz, a liczenie miesiecy to juz calkiem inna sprawa :) sama nie wiem jak je poprawnie liczyc wiec uzywam tygodni, choc nie wszyscy wiedza ile tygodni trwa ciaza (tak, tak - to prawda :) ) i wtedy uzywam przyblizonej wartosci w miesiacacg - zakladam ze teraz jestem w 3 miesiacu :)
 
o ile mnie pamiec nie myli zwykle ciaza u kobiety winna trwac ok 40 tygodni czyli 280 dni:)- dziecie urodzone miedzi 37 a 40 tygodniem jest urodzone o czasie, po 40 tygodniu- po terminie, przed 37 tyg.- wczesniak
Serdecznie pozdrawiam anqa:)
 
zgadzam sie ze ciaza trwa 40 tygodni :) jednak mi zawsze powtarzano ze porod w terminie to 38-42 tydzien (sama urodzilam 2 tygodnie po wyznaczonym terminie - uznano to za porod w terminie); przed 38 - wczesniak, po 42 - ciaza przenoszona ...
 
Idzia a czytasz czasem w ksiazkach ja teraz rozwija sie twoje malenstwo? wiesz w danym tygodniu?
bo ja tak...na suwaczku mam 10 tydzien czyli zaczety 11 ale niewiem czy z gazety mam czytac 10 czy 11???
tak samo ty?czytasz 13 czy 14?
 
lilith powinnaś czytać już 11 tydz. Ja też kiedyś miałam taki dylemat :) i teraz wiem już że jak jestem w 32tyg i 4 dniu to czytam opisy z 33 tyg,bo on właśnie trwa :)
 
przy pierwszej ciazy wiecej interesowalam sie tym - mialam cala kupe ksiazek na ten temat ... teraz wszystko rozpozyczylam - nic w domu nie mam - czasami zerkne w internecie - ale nie za czesto :) i zakladam ze teraz interesuje mnie tydzien 14 :)
 
O dziekuje wam!!!:):) to teraz juz wkoncu wiem:):) a mialam ten dylemat dosc dlugo:):)
a powiedzcie jeszcze jak bylam u gina to moja fasolka byla o 3 dni mniejsza ale i tak wychodzilo ze to 9 tydzien:) ale jak czytam w niektorych ksiazkachlub gazetach to pisze ze moja fasolka wygladala na mlodsza jeszze o tydzien! czyli w 8t2d miala 16mm to wyczytalam ze to 8 tydzien a nie 9... wiec moga byc odchylenia prawda?? bo gin i tak wpisal termin wedlugo OM :)i co do tych wymiarow to w niektorych gazetach pisza np 20-30 mm czyli jesli jest troszke mniejsze to nic nie znaczy?

Ale namieszalam ...mam nadzieje ze mnie zrozumiecie:):)
 
reklama
lilith - dane podane we wszelkich ksiazkach sa tylko danymi statystycznymi - wiadomo ze zawsze ktos odbiega od normy :) ja sie nimi specialnie nie przejmowalam - raczej interesowalo mnie co sie w dzidzi juz rozwija i co ona potrafi tam w tym brzuszku :) tym nardziej ze nie mam jakos zaufania do wszelkich statystyk, srednich, ankiet czy sondzay :) trzymaj sie a jak masz jakies watpliwosci zapisz je na kartce i porozmawiaj o tym ze swoim gin ;D
 
Do góry