reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

hmm foteliki to trudny temat ja znalazłem na jednej stronce fajne porady video o fotelikach:
VideoRady - z nami dajesz radę - Jak dobrać do dziecka fotelik z odpowiedniego przedziału wagowego?[/url]

O matko - kolejny kłamca udający pomocnego tatusia. ( proszę tutaj nie śmiecić i nie wklejać bzdur )

Ten wspaniały poradnik nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem ani z poradami tak więc dziękujemy za pomoc, ale nie skorzystamy.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź/

Mam jeszcze dodatkowe pytanie , w sumie mój wybór był na Maxi Cosi Rodi AP ale znalazłem jeszcze fotelik Cybex Solution X2-FIX . CO Pan sądzi który będzie lepszy? Widziałem na zywo tylko MAxi Cosi i miałem wrażeni że jest wąski w okolicy głowy, ż ejest ona maxymalnie schowana . Jak Pan się ustosunkuje do tych 2 modeli.
Z góry dziekuje za odp.

Wybiorę ten który będzie lepiej pasował :)
Jeżeli oba dobrze pasuję to bez dwóch zdań Cybex - posiada bardzo dobry system LSP ( osłon bocznych ) + w tym modelu dołożyli poduszki absorbujące energię podczas uderzenia side impact, zagłówek ma 11 stopni regulacji pion i 3 stopnie głębokości, isofix z opcją schowania go w razie auta bez isofix, a poza tym Cybex był zwycięzcą testu swojej kategorii stiftung warentest.

Jeżeli jeszcze spojrzeć na niską cenę to Cybex z Isofix rozjeżdża MC w przedbiegach :)
 
Dziękuję bardzo przyznam że troche mi Pan rozjaśnił :) a czy mogę mieć jeszcze jedna prośbę? :) Jak wypada porównanie technologii wykorzystanej w Cybexach i Kiddy, budowa foteli bardzo podobna ale chodzi mi o materialy /nie obicia/ ich zdolności do zabezpieczenia dziecka etc.
 
Dziękuję bardzo przyznam że troche mi Pan rozjaśnił :) a czy mogę mieć jeszcze jedna prośbę? :) Jak wypada porównanie technologii wykorzystanej w Cybexach i Kiddy, budowa foteli bardzo podobna ale chodzi mi o materialy /nie obicia/ ich zdolności do zabezpieczenia dziecka etc.

Powiem tak - przy 4 gwiazdkowym Kiddy i Cybex różnica materiałów w konstrukcji dla mnie, dla Pani i dla dziecka oraz podczas wypadku nie będzie mieć żadnej różnicy i chyba tylko testy laboratoryjne mogły by opiniować, które są mocniejsze a które słabsze - pytanie po co skoro oba są tak samo bezpieczne.

Jeżeli tak bezpieczny fotelik a konkretnie jego konstrukcja miała by rozpaść się w wypadku to znaczy, że wypadek był tak mocny, że strach pomyśleć co by musiało się podczas niego dziać z dzieckiem. ( odpukać )

Oczywiście materiały mają znaczenie np wspaniały Chicco Proxima rozpada się podczas crash testu,( uprzęże wyrywają się ) ale adac mu tego nie wybaczył :) ( i na półkach stoi dalej )

[video=youtube;TuKYvYLUnDI]http://www.youtube.com/watch?v=TuKYvYLUnDI&feature=related[/video]

Są różne bajery w każdej firmie jak np w Kiddym Honey Comby w Cybex systemy LSP, ale to są raczej detale i nimi nie ma co się sugerować.

Lepiej wybrać ten który będzie lepiej pasował do auta a nie ten który będzie miał lepszy marketing :D

pozdrawiam
 
Ma Pan rację :) dziś przymierzałyśmy się do Kiddego i nawet w guardian pro córa świetnie się wpasowała cybex był niestety za duży. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie podejście sprzedawcy :( na koniec poinformował mnie że w tego typu fotelach dzieci cierpią, że nie mają możliwości podrapania się w nogę, że za pomocą osłony są dosłownie wgniecione w oparcie, nie ma możliwości jakiegokolwiek ruchu. Córka wprawdzie siedziała w tym fotelu ale powiedział że nie była tak dociśnięta osłoną jak powinna i że to jest męka dla dziecka jazda w takim sprzęcie. U nas ewentualnie wchodzi w grę jeszcze Tobi, będę musiała skonsultować tą klamrę. Auto bez isofix i wybór staje się niewielki :(
Jeszcze jedno, jak to jest z tymi testami, bo od jednego sprzedawcy słyszałam nt. jakiegoś/niepamiętam/ fotelika który za bezpieczeństwo dostał 3, że ta ocena to średnia za test boczny i czołowy i że w bocznym dostał 4 a w czołowym 2 i wyszło ogólnie 3, drugi sprzedawca powiedział że to nieprawda, a ja znowu nie wiem w co wierzyć :)
 
Proszę nie sugerować się sprzedawcą bo nie jeździł w tym foteliku ;) ( szczególnie jak opowiada głupoty o testach )

Najlepiej konsultować to ze swoim dzieckiem chociaż czasem nie jest łatwo. ( niektóre dzieciak latają z tymi osłonami i są w niebo wzięte, inne nawet nie dadzą jej do siebie zbliżyć )

Odnośnie ADAC-u to ocena końcowa składa się z ocen składowych. ( jeżeli w składowej bezpieczeństwo fotelik da ciała obojętnie czy to front czy side impact to nie ma mowy aby ocena za jeden z tych parametrów podnosiła ocenę końcową za bezpieczeństwo czyli jeżeli fotelik wypada słabo w teście bocznym to nie dostanie niezłej oceny za fakt, że nieźle było przy front impact )

W latach 2007-2010 oceny składające się na ocenę końcową były przyznawane za:
bezpieczeństwo, obsługa, komfort, czyszczenie ( no i dopiero po tym ocena końcowa )

i bardzo często bywało tak, że fotelik miał czwórę za bezpieczeństwo ale np gorzej było z obsługą i ocena końcowa spadała.

No i w obecnym 2011 roku sporo się zmieniło bo:
Instytut ADAC zmienił kryteria ocenienia fotelików w porównaniu do lat ubiegłych. Instytut nie przyznaje już ocen fotelikom samochodowym za komfort. Pozycję komfort zastąpiono oceną za zawartość substancji szkodliwych oraz rakotwórczych w foteliku. Instytut ADAC oczywiście obniża ocenę końcową za zawartość szkodliwych substancji. Dodatkowo bardzo ważną zmianą jest dodanie oceny za ergonomię jak część składową obsługi fotelika.

Niedawno opublikowałem ( w tłumaczeniu składowych na nasz język ) wyniki testów adac od 2007 do 2011 roku ( zawarłem tam wszystkie składowe oceny ) link - testy fotelików
 
Witam
Już jestem po przymiarce i dokładnie wiem co oznacza sformułowanie fotelik forteca;) Zdecydowałam się na Besafe izi combi x3 isofix, zamontowany ani drgnie, tyłem do kierunku jazdy, a miejsca na nogi jest sporo.
Jeszcze raz dziękuję za rady.
Pozdrawiam
 
Witam
Już jestem po przymiarce i dokładnie wiem co oznacza sformułowanie fotelik forteca;) Zdecydowałam się na Besafe izi combi x3 isofix, zamontowany ani drgnie, tyłem do kierunku jazdy, a miejsca na nogi jest sporo.
Jeszcze raz dziękuję za rady.
Pozdrawiam

Świetny wybór - nie ma to jak forteca i to jeszcze tyłem do kierunku :)

pozdrawiam
 
To ja jeszcze pozwolę sobie trochę Pana pomęczyć :) Jak powinno się patrzeć na foteliki tylem do kierunku jazdu np. MC Mobi, wszyscy mówią że ten sposób przewożenia dziecka jest najbezpieczniejszy, ale z drugiej strony z tego co mi wiadomo żaden z tego typu fotelików nie ma testów. Czy można porównywać np. MC Mobi z Kiddym? Powiedzmy że te dwa modele swietnie pasują do samochodu. Czy w ogóle warto podejmować ryzyko, no bo niby nie wiadomo jak w trakcie kolizji taki fotelik /Mobi/ się zachowa. Z tego co patrzylam wszystkie testowane foteliki z Maxi Cosi otrzymywały conajmniej 3 za bezpieczeństwo, więc wydaje się że i Mobi powinien byc bezpieczny, sama juz nie wiem :(
 
reklama
To ja jeszcze pozwolę sobie trochę Pana pomęczyć :) Jak powinno się patrzeć na foteliki tylem do kierunku jazdu np. MC Mobi, wszyscy mówią że ten sposób przewożenia dziecka jest najbezpieczniejszy, ale z drugiej strony z tego co mi wiadomo żaden z tego typu fotelików nie ma testów. Czy można porównywać np. MC Mobi z Kiddym? Powiedzmy że te dwa modele swietnie pasują do samochodu. Czy w ogóle warto podejmować ryzyko, no bo niby nie wiadomo jak w trakcie kolizji taki fotelik /Mobi/ się zachowa. Z tego co patrzylam wszystkie testowane foteliki z Maxi Cosi otrzymywały conajmniej 3 za bezpieczeństwo, więc wydaje się że i Mobi powinien byc bezpieczny, sama juz nie wiem :(

Wg mnie warto jeżeli ktoś poprawnie zamontuje Mobiego to jest forteca i musi być bezpiecznie ( ale to moja prywatna opinia )

Jeżeli miał bym porównać kiddiego z 4 gwiazdami i mobiego to wybór był trudny mimo iż oczywiście tyłem jest zawsze bezpieczniej to nigdy nie mamy 100% pewności jak Mobi zachował by się podczas testu ADAC.

Przeszedł homologację więc crash test odbył i zdał egzamin ale dla przykładu śmieciowy Chicco Proxima również a w Adacu się rozleciał więc nie mamy jednoznacznej odpowiedzi.

Powiem tak - swoje dziecko woził bym w Mobim bez obaw, ale to też moja prywatna opinia :)

pozdrawiam
 
Do góry