reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Jeśli chodzi o recaro polaric - to jako jego nabywca polecam sprawdzić DOKŁADNIE jak się montuje fotelik i jak się dziecko w nim mieści. Fotelik jest olbrzymi i dosyć ciężki w montażu, trzeba pamiętać że po jego zainstalowaniu nie wolno przesuwać przedniego fotela (mocuje się do niego dodatkowe pasy stabilizujące). Warto sprawdzić, czy na przednim fotelu w ogóle ktoś się zmieści ;)
Ponieważ dziecko jest malutkie, warto sprawdzić na ile wystarczy pozycja "leżąca" - która w Polaricu jest niestety kiepska, zwłaszcza jeśli kanapa fotela jest z tych co są pochylone w kierunku oparcia. Może się okazać, że gdy mała śpi to główka będzie cały czas zwisała - co zbyt dobre nie jest...
Na koniec polecam wziąć ze sobą jakiegoś 2-3latka, który też przymierzy ten fotelik. Mój niemal 2,5letni synek ma teraz równo 1m wzrostu i mam spore wątpliwości co do wożenia go w tym polaricu do wieku 4 lat - mimo że wagowo nie doszedł nawet do 15kg...
 
reklama
Jesteśmy na finiszu tzn. dziś jedziemy po fotelik. Po wielu przymiarkach /niestety nie mieliśmy możliwości przymierzenia Mobiego/ zdecydowaliśmy się na fotelik Graco Nautilius. Wiem wiem nikt w Europie go nie sprawdzał, a szczegóły testów amerykańskich są trudne do odnalezienia, ale ten fotelik najlepiej wpasowuje się w nasze auto-jest najstabilniejszy. Fakt, mam mieszane uczucia, ale ani Tobi, ani Cybex i jeszcze wiele innych nie były tak dobrze wpasowane, tzn. Tobi stał świetnie ale był problem z klamrą, a Nautilius i leży dobrze i klamra pasa jest w dobrym miejscu. Czy ktoś może mi napisać że Graco Naut. nie jest maksymalnym szajsem? Tak dla pocieszenia że wymarzony Cybexik leży gorzej.
 
dzięki ale proszę mi w takim razie napisać do kiedy się te kolce biodrowe kształtują?? bo wnosząc poprawkę na moje dziecko (18 m-cy i 16,5 kg) to za chwilę skończy się zagłówek dla głowy no i waga.... więc już nie wiem co gorsze.... za mały fotel czy niewykształcone kolce??
Jaki konkretnie model z isofixem Pan poleca??
pozdr
Justyna
 
Jesteśmy na finiszu tzn. dziś jedziemy po fotelik. Po wielu przymiarkach /niestety nie mieliśmy możliwości przymierzenia Mobiego/ zdecydowaliśmy się na fotelik Graco Nautilius. Wiem wiem nikt w Europie go nie sprawdzał, a szczegóły testów amerykańskich są trudne do odnalezienia, ale ten fotelik najlepiej wpasowuje się w nasze auto-jest najstabilniejszy. Fakt, mam mieszane uczucia, ale ani Tobi, ani Cybex i jeszcze wiele innych nie były tak dobrze wpasowane, tzn. Tobi stał świetnie ale był problem z klamrą, a Nautilius i leży dobrze i klamra pasa jest w dobrym miejscu. Czy ktoś może mi napisać że Graco Naut. nie jest maksymalnym szajsem? Tak dla pocieszenia że wymarzony Cybexik leży gorzej.

Napisać może każdy, ale czy to coś zmieni ? :)

Powiem tak - GRACO to dosyć ciekawe zjawisko bo w ADACU dostawał 4, 3 i nawet lufę ( 1 ) więc gdyby miał być naprawdę najgorszym szajsem to pewnie by zbierał same lufy a tak jak widać czasem się udało a czasem nie ;)

Bezpiecznych podróży!
 
dzięki ale proszę mi w takim razie napisać do kiedy się te kolce biodrowe kształtują?? bo wnosząc poprawkę na moje dziecko (18 m-cy i 16,5 kg) to za chwilę skończy się zagłówek dla głowy no i waga.... więc już nie wiem co gorsze.... za mały fotel czy niewykształcone kolce??
Jaki konkretnie model z isofixem Pan poleca??
pozdr
Justyna

Niestety kolce biodrowe kształtują się podczas dojrzewania, ale tutaj też chodzi o kształt miednicy, który u młodych dzieci jest zaokrąglony dlatego też dla fotelików 15-36 wskazuje się szacunkowo wiec ~ 4 lata.
Oczywiście wiem, że moja odpowiedź Pani w tym momencie nie wiele pomogła a wręcz dobiła tak więc w tym coraz częściej napotykanym problemie niezbędna będzie pomoc największego eksperta Pana Pawła Kurpiewskiego z fotelik.info

Pod tym linkiem jest bardzo ciekawy artykuł o anatomii dzieci

fotelik.info/pl/art/po_co_ten_fotelik,11.html
 
Żeby nie było tak łatwo, kupno fotelika odłożone do przyszłego tyg, z powodu braku mojego przekonania co do Graco :) mam jeszcze jedno pytanie, czy orientuje się Pan może czy te foteliki z Graco które wypadły źle w testach ADAC były testowane w Stanach, jeśli tak to jakie tam otrzymały oceny?
 
no to faktycznie mnie Pan dobił :( artykuł czytałam ale niestety Pan Paweł K. nie udziela indywidualnych porad więc jak mam do niego dotrzeć?? :( tak sobie myślę że może w takim razie kupić fotelik 9-36 wagowo odpowiada Jaśkowi a ma jeszcze 5 punktowe pasy bezpieczeństwa... czy jednak nie??
pozdr
Justyna
 
Żeby nie było tak łatwo, kupno fotelika odłożone do przyszłego tyg, z powodu braku mojego przekonania co do Graco :) mam jeszcze jedno pytanie, czy orientuje się Pan może czy te foteliki z Graco które wypadły źle w testach ADAC były testowane w Stanach, jeśli tak to jakie tam otrzymały oceny?

Niestety o stanach nic mi nie wiadomo, ale nimi i tak bym się nie sugerował. pzdr
 
reklama
no to faktycznie mnie Pan dobił :( artykuł czytałam ale niestety Pan Paweł K. nie udziela indywidualnych porad więc jak mam do niego dotrzeć?? :( tak sobie myślę że może w takim razie kupić fotelik 9-36 wagowo odpowiada Jaśkowi a ma jeszcze 5 punktowe pasy bezpieczeństwa... czy jednak nie??
pozdr
Justyna

Moja odpowiedź jest taka by podróżować maksymalnie długo w uprzężach czyli do 18kg. ( wiadomo że wzrost też musi być odpowiedni )

Mimo wszystko moja odpowiedź nie satysfakcjonuje nawet mnie bo większe dzieciaki z niedługim stażem będą miały problem aby w praktyce przypasować się do teorii.

Cały czas czekam na odpowiedź...
 
Do góry