reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Także mieszkasz w Wielkiej Brytanii?
Ja tak samo jak kolega e-foteliki jestem za Romerem( w tym przypadku Britaxem) King Plusem. Fotel naprawdę bardzo dobry, wygodny, łatwy w obsłudze i montażu.
Modelu Eclipse nie znam, ale jakoś nie wygląda solidnie. W Kiddym jak zawsze nie przekonuję mnie system zapinania pasów, czyli zamiast wewnętrznych jest ta wkładka na kolana, a przy możłiwości wyboru między Maxi cosi tobi a ROmerem King Plusem zawsze wybrałbym King Plusa.
 
Witam!
Jestem na kupnie fotelika w przedziale wagowym 9-18kg. Interesuje mnie opinia i wyniki testów bezpieczeństwa następujących fotelików:
maxi cosi tobi (pan w sklepie bardzo mi go polecał)
maxi cosi priori
bebe confort iseos.

Mam jeszcze pytanko. Na jakich prędkościach są robione testy bezpieczeństwa? Ostatnio usłyszałam opinię znajomych, że nie warto ładować nie wiadomo ile kasy w foteliki (oni kupili fotelik za 300zł), bo i tak jak jedzie się 100 czy 130 km/h to dziecko i tak nie ma szans w razie wypadku. Tak szczerze, to trochę zbili mnie z tropu... nie wiedzialam co mam im odpowiedziec...

pozdrawiam i z góry dziękuję
 
Witam!
Jestem na kupnie fotelika w przedziale wagowym 9-18kg. Interesuje mnie opinia i wyniki testów bezpieczeństwa następujących fotelików:
maxi cosi tobi (pan w sklepie bardzo mi go polecał)
maxi cosi priori
bebe confort iseos.

Mam jeszcze pytanko. Na jakich prędkościach są robione testy bezpieczeństwa? Ostatnio usłyszałam opinię znajomych, że nie warto ładować nie wiadomo ile kasy w foteliki (oni kupili fotelik za 300zł), bo i tak jak jedzie się 100 czy 130 km/h to dziecko i tak nie ma szans w razie wypadku. Tak szczerze, to trochę zbili mnie z tropu... nie wiedzialam co mam im odpowiedziec...

pozdrawiam i z góry dziękuję

Po prostu w jakiś sposób chcieli usprawiedliwić przed sobą i Tobą kupno fotelika, który nadaję się co najwyżej do przewożenia lalek. Testy robione są przy prędkości 64 km/h. Czy ten znajomy po mieście też jeździ 130? Bo przy wypadku w mieście i średniej prędkości 60 km/h w foteliku renomowanej firmy, która robi bezpieczne fotele Twoje dziecko będzie miało duże szanse na wyjście z niego bez większych obrażeń, w przypadku fotela znajomego, który jest zrobiony w Chinach za 50 zł i sprzedawany na rynku za 300, takiej szansy może nie mieć. Ile to ja już osób spotkałem, które oszczędności szukają na dzieciach......

Co do foteli to oprócz tu podanych, polecam (jak zawsze;]) Romera King Plusa, cena podobna do MC Tobi, a moim zdaniem fotelik lepszy. Najlepiej jak byś mogła sobie przymierzyć w nim dziecko. Poczytaj też troche ten temat, foteliki przez Ciebie podane były tu omawiane.

Pozdrawiam
 
Romer powinien nam płacić za promocję King Plusa ;-), ale co racja to racja - cena podobna do konkurencji, ale fotel produkt inny i w sumie nawet ciężko to opisać - wystarczy na żywo porównać go z innymi i znikają wątpliwości...

Tak to jest, że jeżeli ktoś się stara i od lat produkuje bezpieczne, dopracowane foteliki samochodowe to wychodzą takie dzieła jak King Plus lub Safefix

A jak ktoś robi wszystko od smoczków po foteliki to umówmy się - nic nadzwyczajnego z tego nie wyniknie...
 
niestety mieszkam w irlandii i tutaj zbyt wielkiego wyboru jesli chodzi o foteliki dobrej jakosci nie ma :-(
pomóżce w wyborze chociaz z tych dostepnych tutaj ,bede wdzieczna.
otoz moge zakupic tutaj foteliki taki marek jak:
Britax Prince,Britax Evolva 123,Britax Eclipse ,Britax AA Safefix Plus ,Maxi-cosi,britax king plus,
te psze sa w miare przystepnej cenie natomiast te ostatnie juz cena jest dosc wygorowana.
jednakze bezpieczenstwo mojego dziecka jest bezcenne wiec prosilabym o szczera rade.
jesli chodzi o dobor fotelika do samochodu to wyczytalam na forum ze jedenz forumowiczow mial problem z king plusem.pisal,ze nie pasuje mu do samochodu.
czy wybierajac fotelika powinnam rowniez na to zwracac uwage,na marke mojego auta a fotelik??
 
fenix-ja sie nie zgadzam,wystarczy dobrze poszukac:tak:Poza tym maxi-cosi wcale nie jest az tak drogi,czesto sa promocje na te modele.A polecany tu king plus moim zdaniem jest bombowy:tak:
:eek:chcialas kupic fotelik nie przymierzajac go?:eek::sorry:
*eksperci-przepraszam ze sie wtracam,ale rowniez mieszkam w IRL i jak najbardziej wybor fotelikow z I-szej grupy jest zadowalajacy:tak:przede wszystkim jest tu ten goraco polecany przez Was;-):-)
 
fenix-ja sie nie zgadzam,wystarczy dobrze poszukac:tak:Poza tym maxi-cosi wcale nie jest az tak drogi,czesto sa promocje na te modele.A polecany tu king plus moim zdaniem jest bombowy:tak:
:eek:chcialas kupic fotelik nie przymierzajac go?:eek::sorry:
*eksperci-przepraszam ze sie wtracam,ale rowniez mieszkam w IRL i jak najbardziej wybor fotelikow z I-szej grupy jest zadowalajacy:tak:przede wszystkim jest tu ten goraco polecany przez Was;-):-)
madbebe moze w twojej czesci irl tak,ale w mojej niebardzo.
dostepne sklepy to argos i ewentualnie smyths.
popatrz na str i powiedz mi czy wyobr w tych sklepach Twoim zdaniem jest zadowalajacy.
no chyba ze po fotelik wybiore sie do Lim.
 
reklama
madbebe moze w twojej czesci irl tak,ale w mojej niebardzo.
dostepne sklepy to argos i ewentualnie smyths.
popatrz na str i powiedz mi czy wyobr w tych sklepach Twoim zdaniem jest zadowalajacy.
no chyba ze po fotelik wybiore sie do Lim.
wiec przejdz sie do Smythsa,bo na stronie wszystkiego nie ma:sorry:ja swoja opinie podtrzymuje:tak:Sama zakupilam fotelik w smythsie..
Skoro bezpieczenstwo dziecka najwazniejsze,trzeba jechac tam gdzie jest wybor;-)albo zamowic
:tak:
 
Do góry