reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
madbebe moze w twojej czesci irl tak,ale w mojej niebardzo.
dostepne sklepy to argos i ewentualnie smyths.
popatrz na str i powiedz mi czy wyobr w tych sklepach Twoim zdaniem jest zadowalajacy.
no chyba ze po fotelik wybiore sie do Lim.
sama pisałaś,że do smythsa dasz radę to nie wiem w czym problem :eek:
http://www.smyths.ie/mozesz nawet zamówic ;-)
 
anineczka nie czepiaj się :-p
powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz.
rozumiem że wybierając fotelik muszę go też zamontowac w aucie i zobaczyc czy bedzie dobrze zamontowany,tym samym czy bedzie pasowal.
niestety mamy zamiar zmienic auto i teraz nie wiem co zrobic.poczekac z kupnem czy moze po prostu zapytac w sklepie czy bedzie pasowal do tego modelu auta (tylko czy beda wiedzieli,hmmm).
czytam ten watek i e-foteliki mowisz o przedziale 0-13 i zaraz po nim 9-18 (od 9mcy).
mam mały dylemat bo moja mała waży około 9,5 kg i właśnie skończyła 7 miesięcy.
nie wiem teraz czy jeżeli kupie fotelik w grupie 9-18 to nie będzie za wcześnie.
z kolei jeśli kupię fotelik od 0-13 to czy nie będę musiała go za chwilę zmienic?
póki co mamy fotelik,który po przeczytaniu waszych opinii ,chcę ja najszybciej zmienic.
niby nie jeździmy za wiele,ale wolę miec fotelik który będzie zapewniał maksymalne bezpieczeństwo mojej córeczce.

mam jeszcze jedno pytanie do Pielgrzyma lub e-foteliki.
mógłby któryś z panów wypowiedziec się na temat fotelika Britax(Roemer)Prince ??
 
fenix-radze Ci przymierzenie fotelika do auta,bo jak tu pisano-zaden fotelik nie zapewni dziecku bezpieczenstwa jesli jest zle przymocowany..Wiec polecam sie wstrzymac do zmiany auta, w sklepie Ci nie powiedza czy pasuje..
Spokojnie mozesz kupic I-sza grupe-9-18:tak:-sporo fotelikow ma regulacje oparcia,wiec nie jest to zupelnie w pionie.Ja tez mam je teraz rozlozone,bo mala dopiero tydzien temu zaczela samodzielnie siadac.
Poza tym te podzialy na grupy sa tak w 'przyblizeniu'-sa dzieci wieksze i mniejsze i niektorym w tej 0-wej jest juz po prostu niewygodnie.
Powodzenia!
 
eeee tam nie czepiam się :-D;-)

jeśli mogę podpowiedziec to lepiej fotelik 9-18kg.w tym mniejszym mam wrażenie,że 7 miesięczne dziecko będzie się gniotło :dry:
to dobry fotelik dla noworodków ,ale nie do 7 miesięcznego niemowlaka :tak:
 
anineczka nie czepiaj się :-p
powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz.
rozumiem że wybierając fotelik muszę go też zamontowac w aucie i zobaczyc czy bedzie dobrze zamontowany,tym samym czy bedzie pasowal.
niestety mamy zamiar zmienic auto i teraz nie wiem co zrobic.poczekac z kupnem czy moze po prostu zapytac w sklepie czy bedzie pasowal do tego modelu auta (tylko czy beda wiedzieli,hmmm).
czytam ten watek i e-foteliki mowisz o przedziale 0-13 i zaraz po nim 9-18 (od 9mcy).
mam mały dylemat bo moja mała waży około 9,5 kg i właśnie skończyła 7 miesięcy.
nie wiem teraz czy jeżeli kupie fotelik w grupie 9-18 to nie będzie za wcześnie.
z kolei jeśli kupię fotelik od 0-13 to czy nie będę musiała go za chwilę zmienic?
póki co mamy fotelik,który po przeczytaniu waszych opinii ,chcę ja najszybciej zmienic.
niby nie jeździmy za wiele,ale wolę miec fotelik który będzie zapewniał maksymalne bezpieczeństwo mojej córeczce.

mam jeszcze jedno pytanie do Pielgrzyma lub e-foteliki.
mógłby któryś z panów wypowiedziec się na temat fotelika Britax(Roemer)Prince ??

Ktoś tu kiedyś wspominał, że King Plus nie pasował mu do auta. Szczerze powiedziawszy jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, jeszcze nie spotkałem się z sytuacja aby ten fotelik nie pasował do jakiegoś auta, ogólnie jeśli chodzi o problemy z fotelami to zdarzały się albo w przedziale 0-13( pasy w niektórych autach bywają za krótkie), albo w przedziale 15-36. Nie spotkałem się z tym aby w grupie 9-18 był jakikolwiek problem z fotelikami.

Co do fotela Britax Prince to niestety nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, bo go nigdy nie widziałem. W testach ma trójkę, jak jest z funkcjonalnością nie mam pojęcia. Z Romerów/Britaxów polecam............kto zgadnie?:]
 
Ktoś tu kiedyś wspominał, że King Plus nie pasował mu do auta. Szczerze powiedziawszy jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, jeszcze nie spotkałem się z sytuacja aby ten fotelik nie pasował do jakiegoś auta, ogólnie jeśli chodzi o problemy z fotelami to zdarzały się albo w przedziale 0-13( pasy w niektórych autach bywają za krótkie), albo w przedziale 15-36. Nie spotkałem się z tym aby w grupie 9-18 był jakikolwiek problem z fotelikami.

Co do fotela Britax Prince to niestety nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, bo go nigdy nie widziałem. W testach ma trójkę, jak jest z funkcjonalnością nie mam pojęcia. Z Romerów/Britaxów polecam............kto zgadnie?:]
King Plus :)
Już wcześnie postanowiłam go kupic.
A skoro mówisz,że pasuje do większosci modeli to myślę,że do audi również :) tymbardziej,że nie przypominam sobie,żeby ten model miał inny rozstaw pasów.
Co do Britax Prince to ciekawa jestem po prostu waszych opinii.
Fakt faktem ma 3 w crash testach,natomiast King Plus 4.
Cena również jest znaczna bo pszy jest o 100e tańszy.
 
A skoro mówisz,że pasuje do większosci modeli to myślę,że do audi również :) tymbardziej,że nie przypominam sobie,żeby ten model miał inny rozstaw pasów.
my mamy A6tke i pasuje idealnie:tak:a tez sie martwilismy bo wlasnie z O-wa grupa byl problem:tak:- kanapa tylna jest pochyla i niemowle prawie siedzialo w nosidelku:eek:
cena nie jest wyznacznikiem jakosci,tobi jest drozszy od king plusa np a king plus lepszy..
 
King Plus :)
Już wcześnie postanowiłam go kupic.
A skoro mówisz,że pasuje do większosci modeli to myślę,że do audi również :) tymbardziej,że nie przypominam sobie,żeby ten model miał inny rozstaw pasów.
Co do Britax Prince to ciekawa jestem po prostu waszych opinii.
Fakt faktem ma 3 w crash testach,natomiast King Plus 4.
Cena również jest znaczna bo pszy jest o 100e tańszy.

Ja mam Prince i jestem bardzo zadowolona.To już drugi nasz prince bo pierwszy ukradli.
ale jest super
 
reklama
Do góry