reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

A co sądzicie o takim foteliku recaro4you.pl ? z tego co czytałam na temat tej firmy to opinie są raczej pochlebne ale jednak zawsze warto się upewnić. Naprawdę ciężko jest wybrać odpowiedni model, bo jednak zawsze człowiek będzie się zastanawiał czy na pewno wybrał najlepszy z możliwych. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem to ostrożności nigdy za wiele
 
reklama
Witam,

To może Pan pomoże mi z moim problemem w wyborze fotelika.
Córka ma 13 miesięcy, waży ok 9,5 kg ale niestety w foteliku do 13 kg główka jej wystaje poza krawędź także muszę fotelik zmienić jak najszybciej.

Mam już taki mętlik w głowie, że na pewno nie wybiorę fotelika sama :crazy:. Obecnie mamy Opla Zafirę B, 2006 rok, ale szukam fotelika bez Isofix, bo będzie montowany także w innych autach.

Byłam już gotowa kupić fotelik Britax 1-2-3 Evolva, ale naoglądałam się crash testów i zdanie zmieniłam- mój typ padł na Maxi Cosi Mobi - ze względu na montaż tyłem do kierunku jazdy. Niestety mój mąż stwierdził, że przydała by się opcja montażu przodem, ze względu na córkę więc Mobi odpada :no: Mąż wytypował Cybex Pallas albo Kiddy Guardian,tu pojawił się mój sprzeciw bo wyczytałam, że dzieci bardzo nie lubią tych poduch z przodu i marudzą w tych fotelikach, poza tym Pallas w niektórych autach jest niestabilny, mieszkam w takim mieście że znalezienie tych fotelików do przymiarki graniczy z cudem. Zaczęłam się więc zastanawiać nad Romerem King, montaż przodem i tyłem, więc pomyślałam, że będziemy montowali go tyłem do kierunku jazdy jak będziemy jechać w podróż- dosyć często wyjeżdżamy za granicę, a w mieście będzie zamontowany przodem. Jednak na stronie Britax można wpisać model auta i od razu widać czy fotelik pasuje do danego auta i niestety wyskoczyła informacja że pasy w Zafirze do Kinga mogą być za krótkie- domyślam się, że właśnie do montażu tyłem do kierunku jazdy, więc teoretycznie ten model też odpada.

I tutaj kończą się moje pomysły, nie wiem już co wybrać, byłam zdecydowana na Mobi, a mąż uważa, że warto wydać tyle pieniędzy ale tylko na fotelik do 36 kg. Może wrócę do pierwszej opcji Britax Evolva.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :tak:
 
Witam,
Mogłabyś podać mi stronkę na której sprawdzałaś to montowanie tyłem i przodem Romera King Plusa( bo o ten model Ci chodziło?). Z tego co pamiętam to fotele w grupie 9-18 firmy Romer nie są montowane tyłem.
Pozdrawiam
 
Witam,

Faktycznie King Plusa nie można montować tyłem, zasugerowałam się opisem, że fotelik można montować w vanach na fotelu ustawionym tyłem do kierunku jazdy, ale chodzi tutaj o fotel samochodowy, który jest ustawiony tyłem.
 
peugeot 206sw 2002r,nie ma isofix, czy cybex pallas besdzie dobry? a może cos innego?

1221962444_3


Czy tak wygląda Wasza kanapa ?

Cybex Pallas powinien pasować, ale zawsze lepiej kupić 9-18 a później 15-36.
 
reklama
Witam,

To może Pan pomoże mi z moim problemem w wyborze fotelika.
Córka ma 13 miesięcy, waży ok 9,5 kg ale niestety w foteliku do 13 kg główka jej wystaje poza krawędź także muszę fotelik zmienić jak najszybciej.

Mam już taki mętlik w głowie, że na pewno nie wybiorę fotelika sama :crazy:. Obecnie mamy Opla Zafirę B, 2006 rok, ale szukam fotelika bez Isofix, bo będzie montowany także w innych autach.

Byłam już gotowa kupić fotelik Britax 1-2-3 Evolva, ale naoglądałam się crash testów i zdanie zmieniłam- mój typ padł na Maxi Cosi Mobi - ze względu na montaż tyłem do kierunku jazdy. Niestety mój mąż stwierdził, że przydała by się opcja montażu przodem, ze względu na córkę więc Mobi odpada :no: Mąż wytypował Cybex Pallas albo Kiddy Guardian,tu pojawił się mój sprzeciw bo wyczytałam, że dzieci bardzo nie lubią tych poduch z przodu i marudzą w tych fotelikach, poza tym Pallas w niektórych autach jest niestabilny, mieszkam w takim mieście że znalezienie tych fotelików do przymiarki graniczy z cudem. Zaczęłam się więc zastanawiać nad Romerem King, montaż przodem i tyłem, więc pomyślałam, że będziemy montowali go tyłem do kierunku jazdy jak będziemy jechać w podróż- dosyć często wyjeżdżamy za granicę, a w mieście będzie zamontowany przodem. Jednak na stronie Britax można wpisać model auta i od razu widać czy fotelik pasuje do danego auta i niestety wyskoczyła informacja że pasy w Zafirze do Kinga mogą być za krótkie- domyślam się, że właśnie do montażu tyłem do kierunku jazdy, więc teoretycznie ten model też odpada.

I tutaj kończą się moje pomysły, nie wiem już co wybrać, byłam zdecydowana na Mobi, a mąż uważa, że warto wydać tyle pieniędzy ale tylko na fotelik do 36 kg. Może wrócę do pierwszej opcji Britax Evolva.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :tak:

Polecam kupić dobry fotel 9-18 np King Plus, a następnie 15-36 np Kid Plus :)
 
Do góry