reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Ktoś tu kiedyś wspominał, że King Plus nie pasował mu do auta. Szczerze powiedziawszy jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, jeszcze nie spotkałem się z sytuacja aby ten fotelik nie pasował do jakiegoś auta, ogólnie jeśli chodzi o problemy z fotelami to zdarzały się albo w przedziale 0-13( pasy w niektórych autach bywają za krótkie), albo w przedziale 15-36. Nie spotkałem się z tym aby w grupie 9-18 był jakikolwiek problem z fotelikami.

Co do fotela Britax Prince to niestety nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, bo go nigdy nie widziałem. W testach ma trójkę, jak jest z funkcjonalnością nie mam pojęcia. Z Romerów/Britaxów polecam............kto zgadnie?:]

Witam wszystkich.
Odniosę się do dość dawnej wypowiedzi.
Otóż moim faworytem również był Romer King Plus dopóki go nie przymierzyłem w samochodzie. Robiłem to z pomocą sprzedawcy, który zaimponował mi znajomością tematu, co niestety nie zdarza się zbyt często.
Moje auto to Opel Astra II. Problem polega na tym, że zamki pasów bezpieczeństwa na tylnej kanapie zamocowane są na zbyt długich linkach (kawałek pasa przytwierdzony do podłogi bagażnika i wystający spod oparcia w przedziale pasażerskim).
Podczas montażu tego fotelika okazało się, że plastikowa część klamry pasa bezpieczeństwa próbuje "wejść do wewnątrz fotelika" w miejscu gdzie za oparcie powinna wchodzić naramienna część pasa bezpieczeństwa. Słyszałem, że taka sytuacja jest niebezpieczna i nie wolno do niej dopuszczać.
Sytuację nieco poprawia skrócenie wspomnianego uchwytu poprzez skręcenie o dwa obroty (patent polecany przez sprzedawcę), jednak plastikowa część klamry wciąż pozostała niebezpiecznie blisko skorupy fotelika i prowadnicy w którą wchodzi pas.

W związku z tym problemem lepiej wypada montaż Maxi Cosi Tobi, ponieważ pas oplatany jest dookoła fotelika zarówno z przodu jak i górną częścią. Jednak Tobi nie siedzi na kanapie samochodu tak sztywno jak Romer King Plus.

Najbardziej natomiast chciałbym zapytać ekspertów o alternatywne modele fotelików, które można bezpiecznie montować w samochodzie, który wyposażony jest w zamki pasów na długich uchwytach.
Może wypowie się też ktoś kto z powodzeniem montował w Astrze II fotelik z grupy 9-18 (isofixu brak).
 
reklama
isofix albo jest albo go nie ma w foteliku , nie ma możliwości jego dokupienia ;-)
proszę sobie zobaczyć fotelik firmy maxi cosi opal jest od 0-18 kg czyli od 0 do 13 wozimy tyłem do kierunku jazdy a później przodem taki fotelik starczy do 3 góra 3,5 lat a później można kupić fotelik od 15 do 36 kg (montowany tylko przodem, dziecko jedzie zapięte w normalnych pasach) albo jest jeszcze firma be safe i tam fotel jest montowany tyłem do kierunku jazdy aż do 3 lat :-)
 
izofix albo jest albo go nie ma w foteliku , nie ma możliwości jego dokupienia ;-)
proszę sobie zobaczyć fotelik firmy maxi cosi opal jest od 0-18 kg czyli od 0 do 13 wozimy tyłem do kierunku jazdy a później przodem taki fotelik starczy do 3 góra 3,5 lat a później można kupić fotelik od 15 do 36 kg (montowany tylko przodem, dziecko jedzie zapięte w normalnych pasach) albo jest jeszcze firma be safe i tam fotel jest montowany tyłem do kierunku jazdy aż do 3 lat :-)

witam
Własnie wyszperałam w internecie fotelik o którym pani mówi tj maxi cosi opal ale niestety nie urządza mnie takie rozwiązanie ponieważ moja córka juz teraz ma 9 kg i potrzebuję czegoś z kategorii 9-18 a nie 0-18 bo jak domyślam się po przeczytaniu 33 stron postów poradnika foteliki w kategorii 0-18 są węższe nic 9-18, poza tym kategoria 0-18 jest miej bezpieczna niż 9-18:-). Szczerze mówiąćc nie urządza mnie fotelik w którym można wozić dziecko do 13kg a potem tzreba odwrócić przodem, mój chrzesniak ma dwa latka a juz osiągnął wagę 15 kg (ale jest szczuplutki), więc te około mniej niż dwa lata jazdy tyłem to dla mnie stanowczo za mało :-) Nie znalazłam też informacji aby ten fotelik przeszedł testy ADAC:-(

Jeśli chodzi o model Besafe to z netu wyszperałam iż jest taki model który jest montowany ciagle tyłem tj. BeSafe iZi Kid X3 ISOfix, ale on jest z isofixem a ja mam isofix tylko w jednym aucie tj, volvo, w peugeocie nie mam. Czy o tym modelu pani mówi???

Pozdrawiam
 
powiem tak większość foteli 9-18 jest montowana przodem do kierunku jazdy, tylko ten jeden mobi jest od 9 kg (reszta jest od 0 kg do 18 kg) i jest rzeczywiście tyłem nie ma testów bo z tego co się dowiedziałam jest to nowy model sprowadzony do Polski ( wcześniej był w Skandynawii) i trochę potrwa nim testy mu zrobią, foteliki od 0 do 18 kg nie są wcale węższe mają za to wkładkę na mniejsze dziecko którą później się wyciąga i wtedy wygląda jak normalny fotelik. Skoro twierdzi Pani ,że foteliki od 9-18 kg są bezpieczniejsze to proszę zauważyć że są one montowane przodem. a jeśli chce Pani żeby córka jeździła jak najdłużej tyłem to zostaje Pani be safe izi kid występuje też bez isofixu.
 
powiem tak większość foteli 9-18 jest montowana przodem do kierunku jazdy, tylko ten jeden mobi jest od 9 kg (reszta jest od 0 kg do 18 kg) i jest rzeczywiście tyłem nie ma testów bo z tego co się dowiedziałam jest to nowy model sprowadzony do Polski ( wcześniej był w Skandynawii) i trochę potrwa nim testy mu zrobią, foteliki od 0 do 18 kg nie są wcale węższe mają za to wkładkę na mniejsze dziecko którą później się wyciąga i wtedy wygląda jak normalny fotelik. Skoro twierdzi Pani ,że foteliki od 9-18 kg są bezpieczniejsze to proszę zauważyć że są one montowane przodem. a jeśli chce Pani żeby córka jeździła jak najdłużej tyłem to zostaje Pani be safe izi kid występuje też bez isofixu.

dziękuję za szybka odpowiedź!!
Jakie foteliki oprócz tych dwóch już wymienionych może pani jeszcze polecić??? Może jakies ze 3-4 modele, z dość łatwym montażem.
Jak w pani opinii wygląda montaż maxi cosi mobi, maxi cosi opal (nie ma go na stronie polskiej producenta, nie wie pani może dlaczego? jakiś stary model ?wycofywany?) oraz Besafe izi kid x3? Który z nich łatwo się montuje?

Mam tez pytanie odnośnie jak długo faktycznie dziecko podróżuje w foteliku do 18kg, tzn ile może mieć lat, spotkałam się z opiniami na forum ze niektóre foteliki do tego 4 roku życia nie starczają niestety, a tylko do 3-3,5r.z.
Czy są jakieś konkretne modele które pani zna w kategorii do 18kg które mogą służyć przez dłuższy czas i będą tez spełniać warunek jak najdłuższej jazdy tyłem, oraz bez izofixu??

Nie twierdzę że foteliki 9-18 są bezpieczniejsze od 0-18, myślę że tu to ma znaczenie wiek dziecka bo chyba bezpieczniejszy będzie dla małego dziecka fotelik 0-13 niż 0-18, natomiast dla większego dziecka takie jak moje 9mies. fotelik 0-18 będzie dobry, kwestia tylko tego ile faktycznie dziecko jest w stanie pojeździć w takim foteliku, jak długo. Proszę mnie poprawić jeśli coś pokręciłam, ja tu tylko wypowiadam to co przeczytałam a pani jest tu "szpecem" :-)

Pozdrawiam
 
niestety maxi cosi opal można zobaczyć na razie tylko w katalogu i w niektórych sklepach (nowy model) ja osobiście mam go u siebie i powiem szczerze jak na fotelik montowany w dwie strony jestem mile zaskoczona jest szeroki, ma wkładkę dla mniejszego dziecka, regulowany zagłówek na wysokość, ma też obracaną podstawę żeby dobrze pasował do kanapy (dziś będę w pracy jak mi się uda to zrobię Pani zdjęcie ) tyle o nim znalazłam w necie :

Nowatorskie rozwiązanie mocowania fotelika w samochodzie dzięki obrotowej bazie umieszczonej pod fotelikiem, która zmienia kąt pochylenia całego fotelika w zależności od kierunku montażu, tj. tyłem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze do 13 kg lub przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg. Montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Charakterystyka:

  • Nowatorskie rozwiązanie zapewniające komfort i bezpieczeństwo w transporcie dziecka w foteliku 0-18 kg.
  • Obrotowa baza, na której zamontowane jest siedzisko fotelika zmienia kąt jego nachylenia co znacznie zwiększa komfort podróżowania dziecka zarówno w pozycji tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.
  • Wkładka zmniejszająca dla niemowlaka w zestawie.
  • Wyposażony w 5-punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, w którym znajduje się pasek regulacji napięcia szelek uprzęży.
  • Jednym pociągnięciem paska dostosowujemy długość i napięcie szelek.
  • Ochraniacze szelek wykonane z materiału absorbującego wstrząsy w razie wypadku.
  • Boczne zaczepy przytrzymujące szelki barkowe ułatwiają usadzanie dziecka w foteliku.
  • Opal posiada możliwość regulacji - fotelik "rośnie" wraz z dzieckiem zarówno na szerokość w okolicy ramion jak i wysokość.
  • Wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka.
  • Jednoczesna regulacja wysokości zagłówka i pasów barkowych.
  • Ochraniacze szelek są na stałe połączone z zagłówkiem, co daje gwarancję, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem lub otarciem.
Jest jeszcze fotelik bebe comfort neo (0-18kg) ale osobiście go nie polecam, bo nie leży za dobrze na kanapie auta, więc jeśli ktoś będzie go polecał to niech Pani się nim nie sugeruje :-)

Jeśli chodzi o maxi cosi mobi nie miałam go nigdy więc niestety nie powiem jak wygląda z montażem :-(

Niestety jeśli chodzi o foteliki montowane tyłem to nie ma za dużego wyboru i te modele które tutaj napisałyśmy z tych co oczywiście ja znam to wsio (w Polsce ludzie nie za chętnie kupują te montowane tyłem, co najlepsze zdarzają się tacy co nosidło od 0-13 kg chcą montować przodem)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka to czy to będzie 0-13 czy od 0-18 póki dziecko jedzie tyłem jest bezpieczniejsze :-), ogólnie dzieci do dwóch czasem dwóch i pół lat powinno jeździć tyłem bo dopiero w tym wieku wielkość jego główki robi się proporcjonalna do reszty ciała i jest w stanie prze większym hamowaniu lub zderzeniu poradzić sobie z jej utrzymaniem :-) W fotelikach do 18 kg dziecko jeździ mniej więcej do 3 czasem 4 lat zależy od tego jakie jest wysokie i czy wystaje mu głowa ponad zagłówek :-)
 
( zaznaczam że pracuję na dziale wózków i foteli samochodowych ;-) więc moje wypowiedzi są lub powinny być wiarygodne ) pozdrawiam wszystkich :-)
Witam
Może poradzi mi Pani w wyborze pomiędzy Cybex Pallas Fix,oraz Kiddy Comfort Pro. Czekam na opinie tych modeli i cisza.........
 
reklama
niestety kiddy comfort pro nie mamy u siebie więc nie mogę się ustosunkować mamy tylko pallasa i powiem szczerze mimo tego że dziecko ma w nim mało miejsca jest to bezpieczny fotelik w przedziale od 9 do 36 kg :-) ale przed kupnem radzę dziecko do niego przymierzyć i zobaczyć jak w nim wygląda :-)
 
Do góry