reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

ja już się nie wypowiadam, bo widzę że moje wypowiedzi i tak nikomu nie pomagają a wszyscy wolą opinię pana e-foteliki :-) ( zaznaczam że pracuję na dziale wózków i foteli samochodowych ;-) więc moje wypowiedzi są lub powinny być wiarygodne ) pozdrawiam wszystkich :-)

1. Pan e-foteliki, z tego co się orientuję, ukończył z powodzeniem szkolenie organizowane przez fotelik.info...
2. Nie da się doradzić fotelika online. Fotelik trzeba przymierzyć w aucie i sprawdzić jak siedzi w nim dziecko. Taki też , jak mniemam jest powód milczenia e-fotelik (założyciel wątku)
3. W jednej ze swoich wypowiedzi pisze Pani o Besafe Izi Kid bez isofix, montowanym jak sadzę pasami. Otóż nie ma takiego fotela.
Jedynym fotelem Besafe montowanym na pasy tyłem jest Izi COMBI.
 
reklama
po 1 skąd Pan wie że ja takiego szkolenia nie przeszłam ???
po 2 w swoich postach też jestem za przymiarką fotelika do auta i przymiarka dziecka do fotelika
po 3 besafe izi kid x3 to technicznie ten sam fotelik co izi combi x3 tylko izi kid jedzie tylko tyłem a izi combi jedzie przodem i tyłem. Pozdrawiam :-)

a tutaj link do tego fotelika żeby nie było że on nie istnieje :
http://fotelik.info/pl/news/BeSafe_wycofuje_wadliwe_foteliki_w_Skandynawii,75.html
 
niestety maxi cosi opal można zobaczyć na razie tylko w katalogu i w niektórych sklepach (nowy model) ja osobiście mam go u siebie i powiem szczerze jak na fotelik montowany w dwie strony jestem mile zaskoczona jest szeroki, ma wkładkę dla mniejszego dziecka, regulowany zagłówek na wysokość, ma też obracaną podstawę żeby dobrze pasował do kanapy (dziś będę w pracy jak mi się uda to zrobię Pani zdjęcie ) tyle o nim znalazłam w necie :

Nowatorskie rozwiązanie mocowania fotelika w samochodzie dzięki obrotowej bazie umieszczonej pod fotelikiem, która zmienia kąt pochylenia całego fotelika w zależności od kierunku montażu, tj. tyłem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze do 13 kg lub przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg. Montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Charakterystyka:

  • Nowatorskie rozwiązanie zapewniające komfort i bezpieczeństwo w transporcie dziecka w foteliku 0-18 kg.
  • Obrotowa baza, na której zamontowane jest siedzisko fotelika zmienia kąt jego nachylenia co znacznie zwiększa komfort podróżowania dziecka zarówno w pozycji tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.
  • Wkładka zmniejszająca dla niemowlaka w zestawie.
  • Wyposażony w 5-punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, w którym znajduje się pasek regulacji napięcia szelek uprzęży.
  • Jednym pociągnięciem paska dostosowujemy długość i napięcie szelek.
  • Ochraniacze szelek wykonane z materiału absorbującego wstrząsy w razie wypadku.
  • Boczne zaczepy przytrzymujące szelki barkowe ułatwiają usadzanie dziecka w foteliku.
  • Opal posiada możliwość regulacji - fotelik "rośnie" wraz z dzieckiem zarówno na szerokość w okolicy ramion jak i wysokość.
  • Wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka.
  • Jednoczesna regulacja wysokości zagłówka i pasów barkowych.
  • Ochraniacze szelek są na stałe połączone z zagłówkiem, co daje gwarancję, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem lub otarciem.
Jest jeszcze fotelik bebe comfort neo (0-18kg) ale osobiście go nie polecam, bo nie leży za dobrze na kanapie auta, więc jeśli ktoś będzie go polecał to niech Pani się nim nie sugeruje :-)

Jeśli chodzi o maxi cosi mobi nie miałam go nigdy więc niestety nie powiem jak wygląda z montażem :-(

Niestety jeśli chodzi o foteliki montowane tyłem to nie ma za dużego wyboru i te modele które tutaj napisałyśmy z tych co oczywiście ja znam to wsio (w Polsce ludzie nie za chętnie kupują te montowane tyłem, co najlepsze zdarzają się tacy co nosidło od 0-13 kg chcą montować przodem)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka to czy to będzie 0-13 czy od 0-18 póki dziecko jedzie tyłem jest bezpieczniejsze :-), ogólnie dzieci do dwóch czasem dwóch i pół lat powinno jeździć tyłem bo dopiero w tym wieku wielkość jego główki robi się proporcjonalna do reszty ciała i jest w stanie prze większym hamowaniu lub zderzeniu poradzić sobie z jej utrzymaniem :-) W fotelikach do 18 kg dziecko jeździ mniej więcej do 3 czasem 4 lat zależy od tego jakie jest wysokie i czy wystaje mu głowa ponad zagłówek :-)

Witam
Byłam wczoraj na przymiarce fotelików i niestety w sieci sklepów Entliczek ich nie mają jeszcze bo to nowy model a pan nie potrafił mi powiedzieć czy będą je wogóle mieć i kiedy. Ogólnie to ten fotelik budzi moje zastrzeżenia przez ta podstawę obrotową, widziałam już taki test fotelika z obrotową podstawą gdzie po poprstu fotelik rozpadał się na kawałki. NIe ma go poza tym w testach ADAC bo to jeszcze nowy model, wieć jak dla mnie jest bardzo wątpliwy.

Proszę mi wyjaśnić na czym polega że fotelik rośnie z dzieckiem na szerokość w ramionach?? Czy ma tak rozszerzane boki jak Bebe confort Iseo Neo plus???. Tego zresztą w testach ADAC też brak:-(

Proszę mi tez wyjaśnić na czym opiera pani swoją opinię że Beb confort Neo źle leży na kanapie??? Jakieś konkretne modele samochodów może pani podać?? Albo czy przymierzała pani może ten fotelik do peugeota 206 lub volvo v50 (ja takie mam), jak tam siedzi???

Miałam okazję zobaczyć montowanie fotelika Britax Firts Class Plus 0-18 montowany przodem i tyłem, niestety jest on ogromny i do ojej 206-tki nie wejdzie więc odpada, poza tym pozycja siedząca była w sumie pozycją leżącą, nie wspomnę już o pozycji całkiem leżącej gdzie dziecko praktycznie leżało jak na podłodze poziomej.

Przymierzałam też King Plusa 9-18 ale jest on też montowany pzrodem, co prawda mało tzreba na niego pasa ale... to dalej przodem. Poza tym jeśli chodzi o regulację pochylenia to bya dośc mała, o wiele lepiej ma się to w Tobim.

I teraz może troche o Tobim, montowaliśmy go w samochodzie (volvo v50) i jest coś co mnie zaniepokoiło, tzn podstawa fotelika nie styka się całkowicie z kapnapą fotela, czy tak może być?? Opiszę może jak to wygląda:-) Więc nie jakbyśmy sobie usiedli na siedzenie to fotelik nie styka się tą częścią gdzie mamy pośladki a tam gdzie jest część udowa to styka się, styka się także oparcie kanapy z tą mała pionową częścią podstawy fotelika. Czy takie coś kompletnie dyskwalifikuje fotelik do auta??

Czy jest jakaś różnica w konstrukcji w Tobim 2009 a 2010 i 2011, czy tylko różnią się tapicerką??? Pytam o to bo ostatnim modelem testowanym był ten z 2009r który dostał 4 *.

Ne odpowiedziała mi pani jeszcze na pytanie jaki konkretny model posłuży dziecku dłuzej a nie tylko do 3r.ż. Który posłuży dłużej na wysokość dziecka i będzie to model z kategorii 9-18 montowany przodem, bo z tych tyłem to chyba nie ma nic oprócz MObiego i Be safe-a
 
po 1 skąd Pan wie że ja takiego szkolenia nie przeszłam ???
po 2 w swoich postach też jestem za przymiarką fotelika do auta i przymiarka dziecka do fotelika
po 3 besafe izi kid x3 to technicznie ten sam fotelik co izi combi x3 tylko izi kid jedzie tylko tyłem a izi combi jedzie przodem i tyłem. Pozdrawiam :-)

a tutaj link do tego fotelika żeby nie było że on nie istnieje :
fotelik.info :: BeSafe wycofuje fotelik BeSafe iZi Kid w Skandynawii -

I taki byłby dla mnie chyba najlepszy niestety cena jest zaporowa:-( oraz nie wiadomo jak bedzie pasował do dwóch aut
 
Czy ma ktoś mozę jakieś konkretne informacje o Maxi Cosi MObi ??? oprócz opisów które mozna znależć na kazdej stronie spzradającego ten fotelik, mozę ktoś taki użytkuje bądź czytał jakieś artykuły o nim, (bezpieczeństwo, konstrukcja) Wiem że on nie był testowany ale ogólnie forma Maxi Cosi dobrze wypada w testach ADAC więc bardzo poważnie rozważam kupno takiego fotelika, tylko na razie nie miałam okazji go zobaczyć na żywca i przymierzyć do samochodu bo jest trudno dostępny:-(
 
A co z panem e-foteliki??? Skąd się bierze takie długie jego milczeni??? Czyżby opuścił już ten poradnik który sam rozpoczął?? Oj nieładnie :baffled:
 
Witam wszystkich serdecznie w Nowym Roku,

Bardzo przepraszam, że tak długo nie odpowiadam na Państwa pytania - proszę o cierpliwość - mam nadzieję, że za tydzień wrócę na forum i wszystkie wątpliwości wyjaśnię...

Tyle się dzieje w branży fotelików i bezpieczeństwa, że aż głowa puchnie :)


W tym tygodniu przesłałem artykuł do fotelik.info dotyczący ekonomii bezpieczeństwa, jestem w trakcie pisania drugiego i jak tylko zamknę bieżące sprawy to biorę się za:

- napisanie zupełnie nowego poradnika

- napisanie coś w rodzaju faq'a czyli odpowiedzi na najczęstsze pytania

- postaram się ułożyć podstawowe przykazania dotyczące bezpieczeństwa dzieci w samochodach


Mam nadzieję, że w weekend uda mi się to wszystko napisać, ale nie obiecuję.


Dodatkowo zrobił się tu straszny bałagan, więc założę nowy wątek.


Odnośnie różnych porad i wypowiedzi - niestety nie zdążę we wszystko się wgłębić, ale:

jeśli chodzi o Romera king plusa i zagłówek to testy w adacu będzie miał robione pewnie po około roku od jego wejścia na rynek ( zwykle tak jest)

Muszę niestety wyprowadzić Panią z błędu - zwykle tak nie jest.

Romer King Plus nie jest nowym fotelem więc nie odbędzie dodatkowych testów - w ogóle nie ma w ADAC takiego czegoś jak "zwykle tak jest"

W instytucie ADAC są ściśle określone procedury dotyczące doboru fotelików oraz samych testów - niedługo napiszę o tym.


Plusem Pallasa jest osłona , która zabezpiecza wszystkie narządy wewnętrzne dziecka w trakcie wypadku:-)

Czy rzeczywiście zabezpiecza wszystkie narządy wewnętrzne dziecka ? Czy w takim razie klasyczna uprząż już nie zabezpiecza ?

Czy jest Pani pewna, że tzw impact shield właśnie temu służy ?

Wg mnie - impact shield został stworzony w celu lepszej ochrony i zmniejszenia przeciążeń działających na kręgosłup dziecka w odcinku szyjnym podczas zderzenia czołowego.



Proszę o cierpliwość - wątek będę kontynuował, a jego poziom niedługo wskoczy na wyżyny ;)

Pozdrawiam i do usłyszenia!

PS

Podkreślę, że biorę całkowitą odpowiedzialność za swoje słowa w kwestii bezpieczeństwa lecz nie zawsze jestem w stanie wszystko przejrzeć, przeczytać na forum i przestrzegam przed fałszywymi stereotypami szerzonymi przez "pseudo" fachowców bo może się to tak skończyć : ))))))))))))




Oczywiście proszę by nikt osobiście nie brał tego do siebie - nie piszę o nikim konkretnie. Niestety bardzo często czytuję na różnych forach przedziwne wywody o bezpieczeństwie i fotelikach co szczerze przyprawia mnie o mdłości, a później Ci biedni rodzice kierowani fałszywymi stereotypami podejmują złe decyzje oraz szerzą dalej brednie...
 
Witam wszystkich. Przyznaje, że nie przeczytałam całego wątku, więc jeśli pytanie się już pojawiło to przepraszam. kusi mnie Cybex Pallas ale zastanawiam się czy gdy już nie będę używać tej nakładki to czy dziecko nie będzie mi się wyplątywać z pasów?? W pięciopunktowych jest to chyba niemożliwe a w Cybexie?? Co myślicie??
 
cieszę się że pan e-foteliki dał znak życia:-)

czekam na kontropinię do moich postów, będę bardzo wdzięczna za napisanie kilku słów

pozdrawiam:-)
 
reklama
Witam, już byłem przekonany do Romera SafeFix Plus TT, gdy żona przypomniała mi że czasami wozimy dziecko w aucie babci, a i niedługo żonie również będziemy sprawiać jakieś mniejsze autko (nie wiem jaki rocznik, zakładam że będą tylko pasy bezpieczeństwa). No i pomysł prysnął.
Zastanawiam się teraz jak z tego wybrnąć. Jest Jane EXO Isofix, które może mieć mocowanie TT, jest również Romer Duo Plus, który także funkcjonuje z Top Tether. Zależy mi na najlepszym foteliku (niestety RWF odpada z powodu skomplikowanego montażu itp itd), ale wybór pasy + isofix + top tether powoduje że jest on bardzo mocno zawężony. Czy ktoś miał podobny problem? Jaki fotelik wybrał i dlaczego?

Jane EXO Isofix - 4* w teście 2010
Romer Duo Plus - 4* (ogólnie świetne noty) ale w teście 2007
i jak tu porównać...
Nasz maluch szybko rośnie, dopiero skończył 6 miesięcy, ma 9kg i 74cm, także chwilę czasu jeszcze mam na decyzję ostateczną.
 
Do góry