reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Czyli to ma być pierwszy fotelik? Mała nie jeździła jeszcze? Sądziłem, że chcesz już przełożyć córkę do większego fotelika.
Tak czy inaczej tyłem = bezpieczniej = drożej niestety.
 
reklama
Witam
Mam pytanie do eksperta-doradcy ds bezpieczeństwa. Mój synek skończył roczek i przestaje sie mieścić w foteliku 0-13kg. Planujemy zakup fotelika 9-18kg, a najważniejszym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo dziecka. Z tego względu chcielibyśmy kupić fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy.Rozważamy Be Safe Izi Combi lub Izi Kid. Mamy jednak problem: mamy dwa samochody, jeden nowszy z systemem izofix i drugi starszy bez tego systemu. Dziecko będzie wozone częściej w tym nowszym, ale uzywamy również drugiego samochodu. Który zatem z tych fotelików będzie dla nas lepszy i czy kupic wersję z isofix czy bez (montaż pasami). Biorąc jednak pod uwagę trudność montażu tych fotelików to czy przy dwóch samochodach nie będzie lepszy jeszcze inny fotelik - obawiamy się, że przy tak skomplikowanym montazu możemy popełnic błąd przy którymś montażu przy zmianie auta. Czy może Pan polecić jakiś fotelik który byłby najlepszy w tej sytuacji? - przypominam, że najważniejszym kryterium jest dla na bezpieczeństwo. Bardzo proszę o pomoc.
 
no i masz....
na dzień dobry w sklepie powiedziano nam że fotelik tylem do kierunku jazdy to trochę wydatek bez sensu bo na krótko (uprzedziliśmy wczesniej panią że przed nami daleka trasa) no i zaproponowano nam Recaro ale Niunia mieścila się tak sobie, później MC Tobi no i Casualplay'a, bo wygodny i taki tez jest, i fajna funkcja spania ale to chyba wszystko...:((.. jutro wyjeżdżamy i nie wiem co robić...:((

Co do Twojego wcześniejszego posta, że Casualplay dostał 4 w testach 2012, takie się jeszcze niestety nie odbyły więc już na starcie ten sprzedawca sam się dyskwalifikuję jeśli chodzi o doradztwo. Z tych foteli o których pisałaś najlepiej MC Tobi, proponowałbym jeszcze(nic nowego;) Romera King Plusa, fotel trochę szerszy niż MC. Jeśli nie jest za późno to nie kupuj Casualplaya, wcześniejsze wersje tego modelu nie były zbyt ciekawe, jeśli dobrze pamiętam to w Beatfixach mimo, że jest tam opcja montowania isofix i tak trzeba było ten fotel przypinać pasem. Ten sklep, albo sprzedawcy, to widzę, że w ogóle jakiś trefny, najpierw mówią że tyłem to nie bo na krótko, a jak nie wyszło z Recaro to chcą wcisnąć fotele w tej samej grupie wagowej co te tyłem i wszystko jest wtedy ok? Domyślam się, że foteli tyłem do kierunku jazdy tam nie mieli? Dwie rady, 1 zastanowić sie nad fotelem 9-18 tyłem do kierunku jazdy BeSafea( jeśłi brałaś pod uwagę fotele tyłem do kierunku), przodem Romer King Plus albo w ostateczności MC Tobi. Rada nr dwa : zmień sklep, bo tam nie doradzają dobrze, a tak żeby coś klientowi wcisnąć;)

Pozdrawiam
 
Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze kolejnego fotelika. Im więcej czytam opinii tym większy mam mętlik i nie wiem na jaki się zdecydować :(
Synek ma 2lata 9 miesięcy. Jest szczupły i dosyć wysoki- ok 98-100cm. Waży 16-16,5kg.
Do tej pory jeździł fotelikiem Romer Eclipse 9-18kg.
Wczoraj zauważyłam, że jego główka prawie wystaje nad fotelik i wygląda na to, że fotelik zrobił się za mały.
Zależy nam na foteliku bardzo bezpiecznym i jednocześnie wygodnym ponieważ co 2-3 miesiące jeździmy w długie 500km podróże. Najlepiej by fotelik był lekko rozkładany, ale nie wiem czy jest to ok.
Na razie wpadły mi w oko: kiddy guardian pro, romer kidfix sict i protector fix casualplay. Czy któryś z tych fotelików wyróżnia się na plus? A może lepiej zdecydować się na jakiś inny?
Nie wiem dlaczego ale przeraża mnie jakoś, że będę musiała zapiąć syna w "normalny" pas, a nie te fotelikowe. Czy lepszy jest fotelik 15-36kg czy może te 9-18-36kg?
Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestie i radę.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

ps. Mamy Forda Mondeo Combi Mk3 z 2001 r i w planach Forda Galaxy 2005r. I czy w tych autach znajdę isofix?


Witam mam identyczny problem jak agaelb.
Córka waży 18 kg w maju kończy 3 lata i pora na nowy fotelik i teraz pytanie 15-36 kg czy 9-36 kg?
Doczytałam że bezpieczniejsze są te w kategorii 15-36 kg jednak przekonują mnie bardziej dodatkowe pasy pięciopunktowe w tych 9-36 kg.
Bardzo Proszę o radę i wyjaśnienie
 
Witam
Mam pytanie do eksperta-doradcy ds bezpieczeństwa. Mój synek skończył roczek i przestaje sie mieścić w foteliku 0-13kg. Planujemy zakup fotelika 9-18kg, a najważniejszym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo dziecka. Z tego względu chcielibyśmy kupić fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy.Rozważamy Be Safe Izi Combi lub Izi Kid. Mamy jednak problem: mamy dwa samochody, jeden nowszy z systemem izofix i drugi starszy bez tego systemu. Dziecko będzie wozone częściej w tym nowszym, ale uzywamy również drugiego samochodu. Który zatem z tych fotelików będzie dla nas lepszy i czy kupic wersję z isofix czy bez (montaż pasami). Biorąc jednak pod uwagę trudność montażu tych fotelików to czy przy dwóch samochodach nie będzie lepszy jeszcze inny fotelik - obawiamy się, że przy tak skomplikowanym montazu możemy popełnic błąd przy którymś montażu przy zmianie auta. Czy może Pan polecić jakiś fotelik który byłby najlepszy w tej sytuacji? - przypominam, że najważniejszym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo. Bardzo proszę o pomoc.
 
Jakii fotelik 9-18 kg będzie odpowiedni do mercedesa A160? Mierzyliśmy maxo cosi Axiss i jeden z modelii bebe comfort ale żaden z nich nie jest dobry ze względu na wyskoko zamontowane klamry pasów bezpieczeństwa.
Dodam jeszcze że klamry te są przytwierdzone do foteli na stalowych linkach, których nie mozna skrócić, a nie jak w większości samochodów na paskach. Prosze o pomoc, gdyż w sklepach jak przedsawiam porblem nie umieją nam pomóc, więc na razie jesteśmy bez fotelika.
 
Mam podobny problem jak agaelb i "AgA".
Szukam fotelika 15-36 kg. Ponieważ sporo podróżujemy samochodem (dłuższe trasy) świetnie by było żeby się trochę rozkładał (jedynym jest chyba casualplay protector). Alternatywa jak powyżej:
1. romer kidfix sict
2. recaro milano (lub monza)
3. CybeX solution X

Kwestie bezpieczeństwa rozwiązuje chyba test ADAC. W przeciwieństwie do protectora pozostałe są dosyć "zabudowane" - nie przeszkadza to dziecku (np. w obserwowaniu tego co za szybą)?
 
Witam
Pytałam wcześniej o to jaki fotelik wybrać (w wadze 9-18) mając dwa samochody, w tym jeden bez systemu isofix. Otóż okazało się, że jednak w obu samochodach jest isofix, co trochę upraszcza sprawę. Jak juz wcześniej pisałam najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo dziecka, dlatego bierzemy pod uwage fotelik montowany tyłem Be Safe Izi Kid lub Izi Combi Isofix (w wyjatkowej sytuacji mozna go uzyć w samochodzie bez isofix, choć tylko przodem). Mam jednak drobne wątpliwosci, ktore mam nadzieję wyjasni Pan z e-foteliki. Otóż:
- fotelik ma "tylko" 4 gwiazdki z teście ADAC, czyli tyle co foteliki montowane przodem - czy jest on zatem na pewno bezpieczniejszy, czy zapewni najlepszą ochronę przy zderzeniu czołowym, bocznym i kazdym innym?
- jest to fotelik z grupy 0-18, a nie 9-18, która wskazana jest jako bezpieczniejsza. Nie znalazłam jednak fotelika 9-18 montowanego tyłem
- wcześniej pisał Pan, że fotelik ma jakieś minusy, proszę zatem o wskazanie jakie, abym mogła je poznać przed zakupem fotelika
- jak długo dziecko bedzie miescić sie w tym foteliku, sprzedawca w sklepie straszy mnie że starczy tylko do 2-2,5 roku zycia
Proszę o pomoc, fotelik muszę kupić dość pilnie, synek ma już 14 mscy, 10kg i w MC Cabrio Fix zrobiło się ciasno.
 
reklama
Ponieważ nie doczekałam się odpowiedzi postanowiłam kupić Maxi Cosi Rodi AP 2011
Nie wiem czy to dobry wybór ale 2 poprzednie foteliki miałam z tej firmy i byłam zadowolona, testy ok cena przystępna

 
Do góry