reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
Potrzebuję pomocy w wyborze fotelika 9-36 kg. Auto to mondeo mk3 2003 r bez isofix. Jaki wybrać cybex pallas, cybex isis, recaro young sport, britax Evolva 123 Plus - inny jaki ? Synek ma 12 miesięcy, waży 13kg więc już czas na zmianę fotelika. Mam możliwość przymiarki tylko cybexa pallasa bo znajomi mają ale gdyby nie pasował to o jakim pomyśleć ?
 
reklama
Mam podobny problem jak agaelb i "AgA".
Szukam fotelika 15-36 kg. Ponieważ sporo podróżujemy samochodem (dłuższe trasy) świetnie by było żeby się trochę rozkładał (jedynym jest chyba casualplay protector). Alternatywa jak powyżej:
1. romer kidfix sict
2. recaro milano (lub monza)
3. CybeX solution X

Kwestie bezpieczeństwa rozwiązuje chyba test ADAC. W przeciwieństwie do protectora pozostałe są dosyć "zabudowane" - nie przeszkadza to dziecku (np. w obserwowaniu tego co za szybą)?

Concord Transformer XT, albo T gorąco polecam i proponowałbym sprawdzenie któregoś z nich, osobiście posiadam XT który jest montowany na systemie isofix, ma lekkie pochylenie do pozycji spoczynkowej i rośnie z dzieckiem nie tylko w górę, ale także rozszerza się na boki;) W testach dostał cztery gwiazdki. Naprawdę świetny fotelik.

Jakii fotelik 9-18 kg będzie odpowiedni do mercedesa A160? Mierzyliśmy maxo cosi Axiss i jeden z modelii bebe comfort ale żaden z nich nie jest dobry ze względu na wyskoko zamontowane klamry pasów bezpieczeństwa.
Dodam jeszcze że klamry te są przytwierdzone do foteli na stalowych linkach, których nie mozna skrócić, a nie jak w większości samochodów na paskach. Prosze o pomoc, gdyż w sklepach jak przedsawiam porblem nie umieją nam pomóc, więc na razie jesteśmy bez fotelika.

Proponowałbym sprawdzenie Maxi Cosi Tobi ten model ma trochę inny system zapinania pasów i możliwe, że wysoko zamontowane pasy nie będą problemem, jak nie Tobi proponowałbym sprawdzenie Recaro Young Expert (jeśli oczywiście ma Pani dostęp do tych foteli w sklepach). Jeśli w samochodzie ma Pani system isofix może warto byłoby sprawdzić fotele z tym systemem?;)

Pozdrawiam
 
Może nie tyle niezbędne co bardzo przydatne. Moje dziecko potrafi już samo otwierać szybę, więc obserwowanie go to konieczność :( Powiem ci również, że na tym Olmiku masz niezłą cenę - ja za swoje płaciłam więcej.
 
Witam. Mam pytanie, czy ktoś używał już fotelika Cybex Juno-Fix? Przymierzam się do zmiany fotelika dla mojej 11 miesięcznej córki. W testach ADAC 2012 wypadł bardzo dobrze (lepiej niż Romer Trifix). Ciekaw jestem jak się sprawdza w praktyce.
 
Witam serdecznie. Chcę kupić fotelik dla swojego 19-miesięcznego synka. Jego waga to 13 kg. Zastanawiam się nad jakimś fotelikiem z grupy 9-36 kg. Nie mam nic konkretnego na oku jeszcze. Zastanawiałam się nad Britax Evolva 123 Plus. Może moglibyście coś polecić dobrego i bezpiecznego i takiego żeby nie zrujnować budżetu :)? Dodam jeszcze samochód to Seat Ibiza. Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Witam
Nie doczekałam się odpowiedzi na forum, a nie mogłam już dłużej czekać, więc kupiłam dla 14miesięcznego synka (10kg, 82cm) fotelik Be Safe Izi Kid X3 Isofix. Jest to fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy w przedziale wagowym 0-18kg (6m-4lata). Sprzedawca mocno mi go odradzał, bo drogi, bo dziecku tyłem się nie podoba, bo w praktyce starcza tylko do 3lat. Dla mnie najwazniejsze jednak jest bezpieczeństwo dziecka, więc nabyłam fotelik i nie żałuję. Jestesmy już po pierwszej długiej podróży. Fotelik montuje się dość szybko (ok 10min), zajmuje trochę więcej miejsca niż foteliki montowane przodem, ale źle nie jest (mamy fiata bravo, a po zamontowaniu fotelika za siedzeniem pasażera bez problemu się tam mieszcze). Dziecku fotelik sie spodobał, ciekawie się w nim rozgląda (fotelik jest dość wysoko, więc ma świetny widok przez szyby boczne i tylną). Za pierwszym razem synek nie potrafił w nim zasnąć, bo nawet przy maksymalnym rozłożeniu fotelik jest jednak siedzący, a nie półleżacy jak foteliki 0-13kg (według mnie z tego powodu nadaję się on raczej dla dziecka od 10-12 miesięcy a nie od 6). Ale problem był tylko przy pierwszej jeździe, później już zasypiał bez problemu i nawet główka mu nie opadała. Z nóżkami też nie ma problemu, narazie fotelik jest maksymalnie odsunięty do tyłu i mały wcale nie dotyka nóżkami oparcia siedzenia.
Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że przekonałam Was do fotelika montowanego tyłem - taki jest najbezpieczniejszy, choć mam nadzieje, że nigdy nie będe musiała się o tym przekonywać.
Pozdrawiam i życzę samych bezpiecznych podroży.
 
Witam! Proszę o poradę który wybrać fotelik, przedział 9-18 kg, firma Roemer, modele:
Duo Isofix,
SafeFix Plus TT (ISOFIX),
King Plus,
Duo Plus,
King TS Plus,
Safefix Plus (ISOFIX),
Duo,
Duo Plus (ISOFIX) (2005),
King TS,
Duo Plus (ISOFIX).

W ocenach testów wypadają bardzo podobnie, więc wybór jest trudny. Proszę o doradzenie, które trzy z nich są najbezpieczniejsze. Będę miałą łatwiejszy wybór :)

 
Witam i proszę o pomoc jaki fotelik dla mojego szkrtaba. MÓj syn skończył roczek ale jest drobniutki waży ok 8 kg, niestety w foteliku 0-13 (komplet z wózkiem) protestuje bo niewiele może pooglądać. Przejrzałam ofertę i mam kilka typów Galaxy easy, Baby Design Amigo , fisher price cosmo proszę o podpowiedź jaki wybrać i na co zwracać uwagę przede wszystkim pozdrawiam BP
 
reklama
Witam mam taki problem potrzebuje kupić fotelik dla malucha ma 3 miesiące i waży ponad 8 kg o-13 jest na styk a nie chce byle jakiego fotelika co polecacie kupić i czy jestem skazana na fotelik 0-18
 
Do góry