reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakonczyc laktację??

Co do kaszki to jest mały problem, mały nie chce żadnej kaszki. Próbowałam już chyba z 5 rodzajów. Efekt jest taki że spróbuje łyżeczkę i więcej nie chce. Próbowałam też metody siostry,żeby do mleka modyfikowanego dodać łyżeczkę kaszki (tak dla smaku). I znowu to samo pociągnął raz,skrzywił się i więcej nie wypił...
 
reklama
a może pomoże dodawanie swojego pokarmu do mieszanek?dzidziuś poczuje znajomy smak :) Moja Natulka też na początku odwracała główkę na widok kaszek ,aż w końcu trafiłyśmy na ulubiony smak :) z malinkami. słoiczki tylko gerbera jadła żadnych innych.Znowu synuś mój żadnych słoiczków,musiałam sama mu gotować
 
Hej mamusie! Ja właśnie jestem na etapie odstawiania mojej córci od cyca i nawet nie jest źle... W prawdzie to dopiero początek, bo zaczęłyśmy tak ni z gruchy ni z pietruchy w piątek popołudniu, a od przedwczoraj ma całkowitą abstynencję, ale dajemy radę ;-)! No i mam problem z mleczkiem modyfikowanym, bo nie chce pić - wypije z butli czy z kubka niekapka wodę smakową czy wodę z sokiem, ale jak poczuje mleko to grzecznie nam oddaje! Zaczęliśmy z wężem więc dodawać Jej kakałko, ale nie wypije i koniec! Z kaszkami też jest ciężko, jak zje ze 2 - 3 łyżeczki to jest sukces! I przyznam Wam się szczerze, że już nie wiem jak Ją przekonać do tego mleka :eek:, przecież jeszcze musi je pić... Spróbuję jutro jeszcze z tym dosładzaniem, może to pomoże, ale jak nie to będę prosiła o kolejne pomysły :sorry:! Z góry dziękuję i wytrwałości nam wszystkim życzę, pozdrawiam...
 
No i mam problem z mleczkiem modyfikowanym, bo nie chce pić - wypije z butli czy z kubka niekapka wodę smakową czy wodę z sokiem, ale jak poczuje mleko to grzecznie nam oddaje!
a może zmień mleko
ja miałam to samo. mały nie chciał pić mleka. na początku kupiłam Bebilona, nie chciał to go nie zmuszałam, dużo jeszcze wtedy karmiłam go piersią. Teraz kupiłam Nan Activ, też na początku nie chciał, to robiłam mu kaszki ryżowe na tym mleku. Parę dni temu zrobiłam mu samego mleka i o dziwo wypił mi prawie cały kubeczek. oD tej pory daję mu codziennie.
 
a może zmień mleko
ja miałam to samo. mały nie chciał pić mleka. na początku kupiłam Bebilona, nie chciał to go nie zmuszałam, dużo jeszcze wtedy karmiłam go piersią. Teraz kupiłam Nan Activ, też na początku nie chciał, to robiłam mu kaszki ryżowe na tym mleku. Parę dni temu zrobiłam mu samego mleka i o dziwo wypił mi prawie cały kubeczek. oD tej pory daję mu codziennie.

Hmmm... Będę musiała spróbować i zmiany mleczka... To znaczy już to robiłam, ale trzeba widzę powtórzyć :sorry:! Wybredne te nasze pociechy, nie ma co hehehehehehe... Dzięki za radę :-)
 
Mamo czarusia a po co dosładzać? :o ja tam nie uczyłam dosładzania,te kaszki i tak słodkie :)
masz racje brak konsekwencji to nasza słaba strona.zawsze byłam dumna,że karmie gdy moje koleżanki przechodzą na butelkę po 2-3 tyg,łatwiej jest zacząć karmić niż przestać :( chyba wyjade na jakieś szkolenie,warsztaty czy coś podobnego :D
mi też by się przydało jakieś szkolenie pt; jak odstawić dziecko od piersi. Mój synek ma już 7 miesięcy, a mówiłam sobie że tylko przez 5 będę karmiła, a teraz już jest większy problem z odstawieniem, bo mu sztuczne mleczko nie smakuje:sorry2:
 
mi też by się przydało jakieś szkolenie pt; jak odstawić dziecko od piersi. Mój synek ma już 7 miesięcy, a mówiłam sobie że tylko przez 5 będę karmiła, a teraz już jest większy problem z odstawieniem, bo mu sztuczne mleczko nie smakuje:sorry2:
ja też chciałam karmić tylko do 6 miesiąca skończylo się na tym że karmiłam do roku ale miałam utrudnioną sytuacje bo mały spał przy piersi:dry: w końcu wpadłam na to by dosładzać odrobinke mleczko i załapał :tak:
 
mi też by się przydało jakieś szkolenie pt; jak odstawić dziecko od piersi. Mój synek ma już 7 miesięcy, a mówiłam sobie że tylko przez 5 będę karmiła, a teraz już jest większy problem z odstawieniem, bo mu sztuczne mleczko nie smakuje:sorry2:

A próbowałaś mieszać swoje mleko z modyfikowanym? Stopniowo zmieniając proporcje :tak:
Dosładzanie mleka to zły pomysł :no:
 
my dosypujemy troszke kaszki, bananowej bo to ulubiony smak Bianki i chyba dziala :) tez jestem na etapie odstwaiania od piersi, poprostu cyca coraz mniej a w zamian za to butla, bylo ciezko na poczatku jako ze mala nie akceptowala butli samej w sobie bo i smoczka nigdy nie miala ale soczek w butelce ja przekonal (bobo fruit marchewkowy) i powoli zaczela zalapywac, owsem byly dni ze w ogole nic nie chciala z butelki ale nie poddawalismy sie, teraz jak juz zalapala to nie chce tego tracic wiec daje mleko nawet jak piersi mam pelne, w koncu przeciez odstawiamy...
 
reklama
witam, jestem wlasnie w trakcie konczenia karmienia cycusiowego, robilam to stopniowo zastepujac karmienie piersia na rzecz butli az w pewnym momencie Bianka sama wolala butelke .....a ja dorobilam sie zapalenia, w lagodnej postaci na szczescie. I teraz jestem w kropce bo przy zapaleniu powinnam czesciej odciagac mleczko po rozmasowaniu piersi ale z kolei to zwieksza laktacje co przy konczeniu karmienia nie jest wskazane....czy moze zostawic te piersi w spokoju, czekac az zwlaczy to antybiotyk ktory biore juz drugi dzien i postawic na zanik laktacji (wlasnie zamierzalam upijac sie szalwia i mysalalam o posmarowaniu piersi spirytusem bo slyszalam ze dzieki temu zanika mleko, tylko nie wiem czy w sytuacji zapalenia byloby to dobre) czy tez najpierw zwalczyc zapaleniu i czesto odciagac.....
 
Do góry