reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakonczyc laktację??

Witam. Coś takiego si robi, kiedy nieprawidłowo"kończymy"z karmieniem. Właśnie wróciłam od ginekologa i polożnej. Dostałam tabletki hormonalne i trzeba ciasno bandażować piersi. Położna mi bandażuje i sprawdza, wlaśnie mi mówiła, że mogą zrobić się takie grudki, niektóre można rozmasować, ale napewno nie przejmuj się to nic groźnego. Jednak trzeba to zbadac , zeby miec spokój. Pozdrawiam. monika
 
reklama
Mam pytanie. Synek ma roczek i chciałabym odstawić go od piersi, tylko że malec nie chce pić mleka z butelki. Czym można zastąpić mleko matki?
 
marple łączę się w bólu odstawiania od cycusia.Moja córcia ma 4 lata i nadal nie chce porzucić cyca.jak odmawiam to wyje tak,ze boję aby sąsiedzi n ie wezwali policji :/
Radziłaś się pediatry co podać w zamian?
 
Moja córcia ma 4 lata i nadal nie chce porzucić cyca.jak odmawiam to wyje

:szok: 4 lata.
ja też chciałam zacząć małego odstawiać, ale widać to nie takie proste.
też mamy problem z piciem mleka z butelki (wogóle to pije z kubeczka), ale nie wypije mi tak jak soczku kubka mleka.
ja mam mleko Nan Activ.

Pozdrawiam
 
Moja Natusia za nic nie mogła załapać o co chodzi z tą butelką.więc tez uczyłam ją z kubeczka i załapała,ale cycusia nadal się domagała.
Stosuje rózne sztuczki żeby odwrócić jej uwagę od cycusia ale nie zawsze skutecznie :/
 
Moja Natusia za nic nie mogła załapać o co chodzi z tą butelką.więc tez uczyłam ją z kubeczka i załapała,ale cycusia nadal się domagała.
Stosuje rózne sztuczki żeby odwrócić jej uwagę od cycusia ale nie zawsze skutecznie :/

i w tym pewnie tkwi twój problem raz dasz cyca a raz nie:eek: w odstawianiu potrzebna jest stanowczosc i moze troche determinacji:tak:w tej chwili prawdopodobnie twoja córka wie ze jak glosniej poplacze to i tak dasz jej cycka:zawstydzona/y:.
ja wlasnie niedawno odstawilam mojego roczniaka spiacego tylko przy piersi i równiez nie chcacego zadnej butli poniewaz obawialam sie wlasnie tego ze bede go karmic do czasu pojscia przez niego do podstawowki:eek:(tak sie znajomi ze mnie smiali) i powiem jedno im szybciej sie to zrobi tym lepiej, dzis gdybym wiedziala co mnie czeka zasadzilam bym mu butle juz po skonczeniu 4 miesiaca
dodam jeszcze jedno jesli malec pije z butelki soczki to jest to tylko jego widzimisie jesli mleka juz z niej nie pije
a odpowiadajac na pytanie marple mozesz podawac kaszki, a próbowalas dosladzac troszke mleko? nam to pomoglo
 
Ostatnia edycja:
Mamo czarusia a po co dosładzać? :o ja tam nie uczyłam dosładzania,te kaszki i tak słodkie :)
masz racje brak konsekwencji to nasza słaba strona.zawsze byłam dumna,że karmie gdy moje koleżanki przechodzą na butelkę po 2-3 tyg,łatwiej jest zacząć karmić niż przestać :( chyba wyjade na jakieś szkolenie,warsztaty czy coś podobnego :D
 
Mamo czarusia a po co dosładzać? :o ja tam nie uczyłam dosładzania,te kaszki i tak słodkie :)
masz racje brak konsekwencji to nasza słaba strona.zawsze byłam dumna,że karmie gdy moje koleżanki przechodzą na butelkę po 2-3 tyg,łatwiej jest zacząć karmić niż przestać :( chyba wyjade na jakieś szkolenie,warsztaty czy coś podobnego :D

dosladzac mleko a nie kaszki:-) po to zeby byl bardziej chetny do picia i nie mówie tu o dosladzaniu juz caly czas:tak: poprostu jak juz bedzie pil mleko z butli bez problemu stopniowo zmniejszac dawke cukru az wcale nie dodasz w moim przypadku takie dosladzanie zaowocowalo:-D
 
mamaczarusia a ile dosladzalas mleko na poczatku? ja wlasnie zabieram sie za narazie powolne odzwyczajanie malej od piersi, jako ze za miesiac chcialabym juz ja odstawic a poza tym moje mleko chyba juz jej nie wystarcza, szczegolnie na noc bo zaczela sie budzis co 3 godz do karmienia...ale cycka wciaz sie domaga i na kleko modyfikowane niezbyt chetnie patrzy, a dochodzi jeszcze uczenia picia z butli...ehhh wszytsko na raz...a moze powinnam od razu zaproponowac kubek tylko czy ona nie za mala na kubek?
 
reklama
mojego brzdaca nauczylam pic z butelki dopiero kolo 8 miesiaca:no: i to tylko dzieki slodkim przecierowym soczkom oczywiscie dla dzieci trwalo to okolo 5 dni ale zalapal o co chodzi(widzialam ze mu smakouje i jak bardzo chce sie do tego dorwac hihihi) ale jak juz zalapal i wiedzialam ze potrafi to poszlam za ciosem i zaraz po kapaniu zasadzilam mu bytle:-) oczywiscie nie obylo sie bez placzu ale tylko chwilowego:sorry: a co do dosladzania to ja dawalam doslownie szczypte na 150ml tak tylko zeby poczul lekko slodkawy smaczek(bebilon pepti ma naprawde parszywy smak )
a moze mala budzi sie nie z glodu tylko ze chce do cycusia???
aha i butelek mam caly arsenal ;-) ale u nas zalapal na butelce i smoczku NUK z takim szerokim tym smoczkiem i lateksowym bo wydawal mi sie bardziej miekki od silikonowego
 
Ostatnia edycja:
Do góry