reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zmęczyć dziecko w domu, jakie zabawki dla 1,5 rocznego dziecka

Mrs.mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2022
Postów
151
Dziewczyny, żłobek do którego uczęszcza mój syn jest obecnie zamknięty z powodu przerwy wakacyjnej. Ostatnio pogoda nie rozpieszcza więc często siedzimy i bawimy się w domu. Przyznam że brakuje mi już pomysłów 🙈 Mam zatem pytanie do mam i ich pociech. Jak zmęczyć dziecko w domu?? Jakie zabawki polecacie?? Zależałoby mi aby nie zajmowały dużo miejsca 😁
 
reklama
U mnie tez taki szkrab na pokladzie , któremu energia sie nie kończy 😛 my bawimy sie w ganianego, przechodzenie przez taki tunel rozkładany i często tez korzystamy z maty do gry w klasy z chicco, powstaje nam wtedy taki mały plac zabaw mimo niedużego metrażu mieszkania 🙂 oczywiscie on w klasy jeszcze nie gra, ale biega po tym jak szalony w jedna i druga stronę bo mata wydaje dzwieki jak dziecko stawia stopę na każdym z namalowanych elementów no i roluje się ją jak mate do ćwiczeń więc zajmuje malo miejsca 🙂
 
Ja mam bliźniaki - dziewczynki:
- piosenki, gdzie razem tańczymy.
- bawimy się klockami od lego, aż po najróżniejsze konstrukcyjne. Mamy z 4 zestawy.
- malujemy flamastrami ( są takie 12m+), mogą być farby do malowania palcami.
- z synem to nawet kąpiel była jako rozrywka 🤣
- puzzle, domino do układania 2+, książeczki, kukiełki na palce i teatrzyk 😉
- mamy tez magnes i szkiełka Montessori. Rozrzucam i zbieramy po pokoju.
- turlanie piłki - są fajne miękkie piłki.
- układanie miasta i puszczanie aut przez pokój
- turlanie na łóżku
- oczywiście zabawki grające - telefony, tablety, kontrolery..
- zabawki home made - butelka z wodą z różnymi kolorami, zabawa garnkami.
U nas to jeszcze dziewczyńskie zabawy wchodzą w grę.
Trudno w domu zrobić plac zabaw… ale może dziewczyny coś podpowiedzą. Ja jeszcze namiot robiłam. Czasem rozstawiam basen z piłeczkami. Nie mam więcej pomysłów.
 
Zmęczyć? 🤨 Nie da się zmęczyć 1,5 rocznego dziecka! Moja córka energię bierze chyba z powietrza 😂 albo wysysa ze mnie bo im bardziej ja zmęczona tym więcej ona ma siły do zabawy 😶
 
U nas hitem są małe figurki. Z nimi można wszystko zrobić. Figurki skaczą po łóżku, chowają się. Trzeba im ugotować, nakarmić, zanieść na nocnik, posprzątać... Niekończąca się zabawa. Ale jest to też trudne, bo co trochę gdzieś się zawieruszy i szukamy.

Rządzą też książki i puzzle.

Ale ja nawet przy takiej pogodzie staram się wyjść na spacer. Nawet pół godziny biegania po dworze wystarczy, żeby dzieci trochę zmęczyć.
 
Dziewczyny, żłobek do którego uczęszcza mój syn jest obecnie zamknięty z powodu przerwy wakacyjnej. Ostatnio pogoda nie rozpieszcza więc często siedzimy i bawimy się w domu. Przyznam że brakuje mi już pomysłów 🙈 Mam zatem pytanie do mam i ich pociech. Jak zmęczyć dziecko w domu?? Jakie zabawki polecacie?? Zależałoby mi aby nie zajmowały dużo miejsca 😁
Ja uderzę z trochę innej strony 🙈 bałagan : krochmal (bezbarwny, sama dobierasz gęstość, jadalny bo to woda i mąka ziemniaczana), galaretka, rewelacyjnie robi się plaże (mielisz herbatniki na piasek), galaretka niebieska borówkowa jako woda i np. jakieś żelki utopione w tej galaretce albo owoce 🙂 można zrobić galaretkę na swoim kompocie i wtedy będzie bez cukru (zależy jak u dziecka z jedzeniem....mój wszystko wkłada do buzi) i wiele innych sensorycznych. Zrobię sobie kawkę i wypisze więcej. Wszelkie zabawy sensoryczne karmią układ nerwowy naszych maluszków i w spokojnej atmosferze można zaspokoić potrzeby maluszka 🙂
 
U mnie tez taki szkrab na pokladzie , któremu energia sie nie kończy 😛 my bawimy sie w ganianego, przechodzenie przez taki tunel rozkładany i często tez korzystamy z maty do gry w klasy z chicco, powstaje nam wtedy taki mały plac zabaw mimo niedużego metrażu mieszkania 🙂 oczywiscie on w klasy jeszcze nie gra, ale biega po tym jak szalony w jedna i druga stronę bo mata wydaje dzwieki jak dziecko stawia stopę na każdym z namalowanych elementów no i roluje się ją jak mate do ćwiczeń więc zajmuje malo miejsca 🙂
Też posiadamy tunel. Świetna sprawa. Mały po stokroć wchodzi i wychodzi z niego 😁 co do tej maty to masz może zdjęcie? Jak wygląda?? Bo może to być świetną alternatywą w domu jak i na zewnątrz...zaciekawiłaś mnie ta matą. Tym bardziej że wydaje dźwięki a syn jest na etapie dźwieków, odgłosów, światełek, przycisków i pilotów hahaha
 
Ja mam bliźniaki - dziewczynki:
- piosenki, gdzie razem tańczymy.
- bawimy się klockami od lego, aż po najróżniejsze konstrukcyjne. Mamy z 4 zestawy.
- malujemy flamastrami ( są takie 12m+), mogą być farby do malowania palcami.
- z synem to nawet kąpiel była jako rozrywka 🤣
- puzzle, domino do układania 2+, książeczki, kukiełki na palce i teatrzyk 😉
- mamy tez magnes i szkiełka Montessori. Rozrzucam i zbieramy po pokoju.
- turlanie piłki - są fajne miękkie piłki.
- układanie miasta i puszczanie aut przez pokój
- turlanie na łóżku
- oczywiście zabawki grające - telefony, tablety, kontrolery..
- zabawki home made - butelka z wodą z różnymi kolorami, zabawa garnkami.
U nas to jeszcze dziewczyńskie zabawy wchodzą w grę.
Trudno w domu zrobić plac zabaw… ale może dziewczyny coś podpowiedzą. Ja jeszcze namiot robiłam. Czasem rozstawiam basen z piłeczkami. Nie mam więcej pomysłów.
Co to za szkiełka montessorii? Gdzie kupiłaś 🙂 Super pomysły ❤️
 
U nas hitem są małe figurki. Z nimi można wszystko zrobić. Figurki skaczą po łóżku, chowają się. Trzeba im ugotować, nakarmić, zanieść na nocnik, posprzątać... Niekończąca się zabawa. Ale jest to też trudne, bo co trochę gdzieś się zawieruszy i szukamy.

Rządzą też książki i puzzle.

Ale ja nawet przy takiej pogodzie staram się wyjść na spacer. Nawet pół godziny biegania po dworze wystarczy, żeby dzieci trochę zmęczyć.
To są jakieś specjalne figurki?? Kurcze może udałoby mi sie takimi figurkami zachęcic mojego synka do korzystania z nocnika 😁
 
reklama
Co to za szkiełka montessorii? Gdzie kupiłaś 🙂 Super pomysły ❤️
Były na AliExpress nie widziałam ich dawno na Allegro. Coś takiego: rozrzucasz szkiełka mają magnetyczne obręcze a ten patyk to silny magnes
 

Załączniki

  • 480803B6-B878-461A-B662-EC884C1D53F6.jpeg
    480803B6-B878-461A-B662-EC884C1D53F6.jpeg
    83,4 KB · Wyświetleń: 54
Do góry