reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie kosmetyki w ciąży?

Cześć dziewczyny mam pytanko. Jakich firm kosmetyków używaliście w ciąży? Chodzi mi o jakiejś kremy do twarzy żele pod prysznic i higieny intymnej. Planowałam Ziaja ale słyszałam, że wcale ich skład jest taki rewelacyjny.
Takich jak przed ciążą.
Jedynie doszły później dodatkowe takie jak olejek do walki z rozstępami. A tak poza tym , w ogóle nie patrzyłam na skład 😶
 
reklama
Dzięki byłam już w drogerii i polecili mi odpowiednie kosmetyki i jak się okazało część z tych co używam zdecydowanie nie powinnam używać w czasie ciąży.
 
Myślę, że nie ma co popadać w skrajności. Kup po prostu jakieś naturalne kosmetyki i tyle. Przecież to i tak działa miejscowo na skórę. Raczej nie wnika przez łożysko do dziecka.
Jasne, że zawarte w kosmetykach środki mają zdolność do przenikania przez skórę i dostawania się do krwiobiegu a nawet przenikać przez łożysko i wpływać na rozwój płodu. Tego to akurat jestem pewna :)
 
Jasne, że zawarte w kosmetykach środki mają zdolność do przenikania przez skórę i dostawania się do krwiobiegu a nawet przenikać przez łożysko i wpływać na rozwój płodu. Tego to akurat jestem pewna :)
Ale nie popadaj w paranoję. Zaraz będzie pytanie co można jeść a czego nie. Na którym boku spać albo czy oddychać można.
 
Ale nie popadaj w paranoję. Zaraz będzie pytanie co można jeść a czego nie. Na którym boku spać albo czy oddychać można.
Nie popadam w paranoję, jeśli nie studiowałaś medycyny i nie masz pojęcia na temat szkodliwości pewnych produktów to warto się nie odzywać. W każdym moimi poście zachowujesz się pouczająco i oceniająco. Pytanie jest proste jakich sprawdzonych firm ktoś używał będąc w ciąży. Po to żebym zaoszczędziła czas w sklepie, a nie żebym wysłuchiwała komentarzy "nie popadaj w paranoję". Oczekuje prostej i konkretniej odpowiedzi, a nie jakiś chamskich i nic nie wnoszących uwag. Co niektórzy na tym forum zachowują się jak by wszelkie rozumy pozjadali.
 
Nie popadam w paranoję, jeśli nie studiowałaś medycyny i nie masz pojęcia na temat szkodliwości pewnych produktów to warto się nie odzywać. W każdym moimi poście zachowujesz się pouczająco i oceniająco. Pytanie jest proste jakich sprawdzonych firm ktoś używał będąc w ciąży. Po to żebym zaoszczędziła czas w sklepie, a nie żebym wysłuchiwała komentarzy "nie popadaj w paranoję". Oczekuje prostej i konkretniej odpowiedzi, a nie jakiś chamskich i nic nie wnoszących uwag. Co niektórzy na tym forum zachowują się jak by wszelkie rozumy pozjadali.
popadasz. Przecież dostałaś już dostałaś już odpowiedź, i to prosta, w ciąży nie używa się kosmetyków z retinoidami. Przeciwskazane są też salicylany.
A czy używasz żelu pod prysznic z isany czy nivea TO NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA.
 
popadasz. Przecież dostałaś już dostałaś już odpowiedź, i to prosta, w ciąży nie używa się kosmetyków z retinoidami. Przeciwskazane są też salicylany.
A czy używasz żelu pod prysznic z isany czy nivea TO NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA.
🤣 Temat uważam za zamknięty jak pisałam swoje zakupy już zrobiłam więc w jakim celu ten komentarz? :) Ja dobrze wiem czego nie powinno być w składzie proszę czytać ze zrozumieniem. Prosiłam o sprawdzone FIRMY KOSMETYKÓW a nie ich składy 🤦 Są zdecydowanie lepsze firmy o wiele lepszym składzie niż Isana szukałam czegoś dobrego, naturalnego i sprawdzonego, a nie pierwszego lepszego żelu pod prysznic.
ALE JUŻ ZNALAZŁAM.
Dziękuję za wszystkie normalne komentarze z normalną chęcią pomocy a paniom mądralińskim podziękuję za kolejne wpisy 😊
 
Nie popadam w paranoję, jeśli nie studiowałaś medycyny i nie masz pojęcia na temat szkodliwości pewnych produktów to warto się nie odzywać. W każdym moimi poście zachowujesz się pouczająco i oceniająco. Pytanie jest proste jakich sprawdzonych firm ktoś używał będąc w ciąży. Po to żebym zaoszczędziła czas w sklepie, a nie żebym wysłuchiwała komentarzy "nie popadaj w paranoję". Oczekuje prostej i konkretniej odpowiedzi, a nie jakiś chamskich i nic nie wnoszących uwag. Co niektórzy na tym forum zachowują się jak by wszelkie rozumy pozjadali.
Eeej chyba nie trzeba studiować medycyny żeby mieć pojęcie na temat szkodliwości pewnych produktów :) naprawdę wyluzuj temat jest poprostu blachy a bardzo poważnie podchodzisz stąd pewnie takie reakcje. Zrób sobie w głowie przestrzeń na masę innych,ważniejszych rzeczy, które Cię teraz czekają:)
 
🤣 Temat uważam za zamknięty jak pisałam swoje zakupy już zrobiłam więc w jakim celu ten komentarz? :) Ja dobrze wiem czego nie powinno być w składzie proszę czytać ze zrozumieniem. Prosiłam o sprawdzone FIRMY KOSMETYKÓW a nie ich składy 🤦 Są zdecydowanie lepsze firmy o wiele lepszym składzie niż Isana szukałam czegoś dobrego, naturalnego i sprawdzonego, a nie pierwszego lepszego żelu pod prysznic.
ALE JUŻ ZNALAZŁAM.
Dziękuję za wszystkie normalne komentarze z normalną chęcią pomocy a paniom mądralińskim podziękuję za kolejne wpisy 😊
niezbyt mądre to są Twoje komentarze, a nie mój :)
Dopiero co nawtykalas dziewczynie, żeby się nie wypowiadała na temat kosmetyków w ciąży, bo nie studiowała medycyny, a paniom w drogerii uwierzyłaś, które na pewno po medycynie nie są? 😎
 
reklama
To była przenośnia z "medycyną" do całokształtu i pisania o przenikaniu przez skórę. Jeśli ktoś takiej postawy nie zna to chyba jednak coś jest nie tak kiedy się w temacie wypowiada i jeszcze próbuje mnie obrażać. Trochę kultury by się przydało. Cóż panie w drogerii jak widać mają lepsze pojęcie, rzeczowo konkretnie i na temat mówiły i zdecydowanie nie polecały mi wszystkiego co leci z półek.
Ja zadałam proste pytanie oczekując konkretnych odpowiedzi. Nie cenie ludzi przemądrzałych lubię inteligencję i brak poczucia wyższości 😉

Gunia mnie ta cała sytuacja wręcz bawi to dobry temat do porannej kawy z koleżanką. Dobra dawka śmiechu na dzień dobry 😊
 
Do góry