reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę :)

Agusia :szok: ale mi przypomniałaś! Muszę wypełnić naszą kartę i jutro oddać. u nas też można tylko do końca miesiąca, od marca też już są wydawane karty nowym dzieciom.
 
reklama
U nas wypełanianie kart i oddawanie do przedszkoli od 5 marca......Ale tez dobrze Agusia ze przypomnialas ze wogole cos takiego jest:-D bo pewnie dzisiaj obok ogloszenia przeszlabym nie czytajac:-p
 
Witam Panie :)

Dziś w przedszkolu dowiedziałam się, że dzieci z roczników 2005, 2006, 2007 mają być od 1.03.2012 zapisywane do pierwszej klasy i do zerówek. Na moje pytanie, czy to jest obowiązkowe dla rocznika 2007 usłyszałam, że tak. Moje pytanie brzmi, czy faktycznie muszę Nastkę w wieku 5 lat zapisać do zerówki? Jeżeli nie poślę jej za rok do pierwszej klasy (a nie mam zamiaru), to będzie chodziła dwa lata do zerówki...
 
Kinia, dla mnie to dziwne :shocked2: jeśli nie puszczasz córki wcześniej do szkoły, to do zerówki wg mnie nie powinnaś dziecka zapisywać, tylko do wyższej grupy przedszkolnej. Dobrze się dowiedz, żebyś nie została z niczym, ale coś mi się zdaje, że chcą, żebyś zapisała teraz dziecko do zerówki, bo chcą szybciej wypchnąć z przedszkola do szkoły, nie sądzę, żeby pozwolili 2 razy chodzić dziecku do zerówki, jak dla mnie to zresztą bez sensu, zerówka ma swój program tak jak pierwsza klasa np a w szkole nie puszcza się dzieci po dwa lata do tej samej klasy, no chyba, że dziecko ma problem.
 
Kasiad tak wiem o tym, poza tym Anastazja jest w grupie najwyższej. Mają tak grupy: 3latki, 4latki i 5latki. Wyjaśniłam Pani w przedszkolu, że nie puszczę dziecka do pierwszej klasy w wieku 6 lat, więc nie widzę sensu, żeby zapisywać do zerówki, niech ma dziecko swoje dzieciństwo. Usłyszałam tylko "takie wytyczne dostaliśmy i tak ma być". Wychodzi, że tak, czy siak ma iść do tej zerówki, albo faktycznie chcą pozbyć się dzieciaków z oddziałów przedszkolnych wyżej, a rodzicom jak powiedzą "takie wytyczne", to uwierzą i poślą. Nie wiem, jutro przedzwonię do naszego kuratorium, czy faktycznie to jest taki mus. A pytałam tutaj, czy mamy miały może podobny problem :-)
 
Kinia u mnie jest podobnie bo u Emilki nie ma wyższej grupy niż ta do której chodzi chcą zrobić ale nie wiem czy w końcu powstanie ale ja i tak nie poślę już tam Emilki bo mam z nią problem musi wstawać przed 6:00 żeby się uszykować jedzie dość daleko z mężem i jak coś jest nie tak to jest problem z odbiorem bo ja jestem na drugim końcu miasta niż ona więc raczej poślę ją do zerówki i mimo że musiała by chodzić do zerówki dwa razy (tak zrobiła moja kuzynka z córkę i nic złego się z dzieckiem nie stało) to wolę to niż żeby mi co rano ryczała i babcia z nią walczyła bo ja niestety wychodze po 5:00 do pracy rzadko mam popołudniówkę żeby ją uszykować . Oczywiście rozważam też to że może mieć już koleżanki i być na tyle zaprzyjaźniona że nie będzie chciała być w zerówce to poślę ją do 1 klasy akurat Emilka to typ uczący się wiecznie dodawania pisania i nawet mnożenia więc ona to lubi dla niej przedszkole jest w tej chwili nudne bo za mało prac i zadań mają :sorry:
 
Dzwoniłam do wydziału edukacji. Okazuje się, że jeżeli placówka ma możliwość zapewnienia opieki przedszkolnej dla 5-cio latków, nie ma obowiązku jeszcze zapisywania do zerówki (chodzi tylko o rocznik 2007). Wychowawczyni Nany zapewniała mnie, że ona nie chce pozbyć się swojej grupy, więc będzie walczyła o to, żeby mogła zostawić ich w przedszkolu, a przerabiać będą materiał zerówkowy odpowiedni do wieku. Dla mnie to by było idealne, ponieważ nie ma nagłego przeskoku z zabawy do siedzenia i nauki. Mniejszy stres, a już nauka obowiązkowości, która w zerówce będzie.
 
a nasze dziecko dostało dzis wezwanie ze szkoły podstawowej do grypy przedszkolnej :rofl2:..normalnie jak wezwanie do wojska;-):-D
 
tam gdzie Emilka ma iść nie ma siedzenia w ławkach są tylko stoliki ustawione do rysowania i dywany i reszta jak w przedszkolu teraz z tego co wiem jest nawet zakaz nauki dla zerówek i na to żeby dzieciaki siedziały cały czas przy stole
 
reklama
tam gdzie Emilka ma iść nie ma siedzenia w ławkach są tylko stoliki ustawione do rysowania i dywany i reszta jak w przedszkolu teraz z tego co wiem jest nawet zakaz nauki dla zerówek i na to żeby dzieciaki siedziały cały czas przy stole
Wiesz,zakaz,zakazem,a i tak to zależy od nauczycielki.

Kuba zostaje w przedszkolu.Za rok do zerówki.
 
Do góry