reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy druga dzidzia???

Dziewczyny, to troszkę mnie nastraszyłyście. Ale wydaje mi się, że taka jest kolej rzeczy. Z organizacją po porodzie pierwszego dziecka było trudno a teraz trzeba będzie zapanować nad dwójką. Pewnie minie troszkę czasu, aż dojdziemy do jakiegoś planu dnia.
U mnie nadal młoda z pieluchami i mlekiem w butelce, ale jest coraz bardziej samodzielna. No i mam nadzieję, że zaakceptuje swojego braciszka. A zazdrość? Na pewno będzie. Tylko umiejętnie musimy się nauczyć dzielić miłością dwójkę dzieci.
Czeka nas duże wyzwanie.
Już niedługo...
 
reklama
Miedzy naszymi dziecmi bedzie 5 lat i 8 miesięcy różnicy. Na razie starszak sie cieszy, ale mysle, ze jak juz dzidzia pojawi sie w domu to może byż różnie. Ale Monia27 ma dzieciaczki w podobnym wieku i mówi, ze OK, więc może i u nas się ułoży.
 
u nas bedzie 5,5 roku roznicy; jakie beda relacje - zobaczymy - michal bardzo chce miec rodzenstwo (jeszcze nic nie wie - za wczesnie) - czesto pyta sie kiedy mu urodze brata lub siostre ;)
 
Idzia gratuluję !!! :) Ja bardzo bym chciała mieć drugie,chociaż moja córka ma 3 lata i róznica by była conajmniej 4 lata.Ale nic takiego się nie zapowiada :( Niestety. W styczniu kończę studia, będę otwierać firmę itp. Gdzie tu dziecko ? Nie ma mowy.Bardzo mi przykro z tego powodu,ale zawsze jest coś kosztem czegoś.Może za parę lat, jak sytuacja finansowa się ustabilizuje albo wcale.Oczywiście wiem,że ewntualne dziecko nie będzie miało takiego kontaktu z siostrą,jak rodzeństwo z małą różnicą wieku. Mam siostrę 11 lat młodszą , dopiero teraz zaczynam mieć z nia dobry kontakt.Dlatego chciałabym drugą córeczkę.
Julia
 
Agnieszka77 - dzieki :) sadzac po tym co piszesz jeszcze jestes mloda(konczysz studia) i masz czas na drugie dziecko, mysle ze uda ci sie zrealizowac swoje plany - wazne zebys byla zadowolona; zycze powodzenia ::)
ja pierwsze dziecko urodzilam w wieku 27 lat i teraz planujac drugie stwierdzilam ze nie ma na co czekac - urodze w wieku 33 lat - wiem ze to jeszcze nie tak duzo (rodza starsze kobiety) ale mi nie o to chodzi zeby zostc matka w wieku kiedy moge juz byc babcia :) wiec z tych naszych przemyslen bedziemy mieli drugiego dzidziusia ;)
 
Dzięki Idzia :) Wiek na drugie dziecko masz super !!! Sama bym tak chciała.Ja sobie powiedziałam,że jeżeli nie będę miała drugiego dziecka do 35 lat, to dam sobie spokój.Także jeszcze trochę czasu mi zostało :) Pozdrawiam serdecznie
Julia
 
Kiedy zobaczylam ten temat to stwierdzilam,ze musze sie wpisac.Cztry miesiace temu urodzilam moje sloneczko Kubusia.Jest sliczny,usmiechniety i wogole cudowny.Jest tez zywy,niecierpliwy,kiedy mu cos nie pasuje to krzyczy,ze...uf.Czasem daje popalic,ale w sumie pozadnie w kosc to jeszcze nie dostalismy.Kiedy obserwuje go tak jaki jest kochany to widze tez jak szybko rosnie.Wiem,ze pewne momenty juz nie wruca a Kubus bedzie coraz wiekszy.Oczywiscie kazdy etap z zycia dziecka ma swoj urok.Ale kiedy jest taki malutki,jest...same wiecie.Juz teraz wiem,ze z cala pewnoscia bedzie drugie dziecko.Nie wiem kiedy,ale to cudowne miec dziecko,byc mamusia,karmic piersia itd.Czuje sie spelniona.
 
Witajcie. My z mężęm jeszcze przed pierwszą ciążą powiedzieliśmy sobie, że chcemy mieć trójkę dzieciaczków. Teraz właśnie zastanawiamy się jak to sobie rozplanować w czasie aby było najlepiej dla wszystkich (nas i dzieci). Są dwie opcje:
1) druga dzidzia jak Krzyś będzie miał ok. 2 latek, potem troszkę odchawać dzidzę i pójść do pracy, a trzecia dzidzia za jakieś 10 lat;
2) jak Krzyś skończy 2,5 roczku to pdzie do przedszkola a mama do pracy na ok 5 lat potem druga dzidzia i za ok. 2 lata trzecia (będę miała wtedy 35 lat - mnie mama urodziła mająć 36)
A jak będzie to zobaczymy plany planami a w życiu różnie bywa.
 
reklama
A ja wam powiem że już bym chciała drugą dzidzię tylko niestety to nie jest takie proste w moim przypadku bo karmię piersia, no i byłam dzisiaj u swojej doktórki i potwierdziła mi to i jest mi smutno bo karmić nie chcę przestać a chciałabym zajść no i jak tu to zrobić?? :)
 
Do góry