reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

chcialabym zeby bylo tak jak mowisz. zostalo nam tylko czekac a jak sie nie udalo tym razem to trzeba probowac znowu. dziekuje za informacje i trzymanie kciukow:-)
Bedzie dobrze ja tez czekalam dwa lata sie stralam
ticker.php


024013950.png
 
reklama
Witam serdecznie,

melduję się jako kolejna "nowa". W sumie od godziny szóstej chyba czytam to forum i faktycznie bardzo fajna tu u Was atmosfera. :) Dlatego też melduję się posłusznie i spieszę napisać coś pokrótce o swojej sytuacji.

My z ukochanym połówkiem dopiero zaczęliśmy przygotowania - luty to nasz pierwszy cykl starań. Piątego lutego miałam ostatnią miesiączkę, która skończyła się po tygodniu - jak zawsze. Po @ kochaliśmy się często: sobota, wtorek, środa, piątek i znów sobota. Myślę, że utrafiliśmy, nie ma bata ;) Dzisiaj w pracy rano kręciło mi się w głowie. Kłują mnie też naprzemiennie jajniki od jakichś 5 dni i mam problem z zaparciami (3 dni nic nie szło, jakby bylo za wąsko, że tak nieładnie powiem). Nie wiem co z tym śluzem, bo w sumie jest sucho raczej, ale jak mój połówek mnie tulał w sobotę, to stwierdził, że w środku jest bardzo mokro i jakby więcej miejsca. Bólu piersi nie mam :( choć wydaje się, że to taki najbardziej "mamowy symptom".

Za tydzień równiutko robię test, który tylko patrzy na mnie z szafki nocnej i kusi, ale wiem, że i tak pośpiech w tej kwestii nic nie da.

Czy fakt, że mam generalnie sucho raczej, jest minusem na ewentualną fasolkę, tudzież groszka? Tak samo z piersiami.... :(
Aha, no i jak to jest z tą temperaturą? Kiedy zacząć mierzyć, no i jak to robić, jak jest okres?

Mam miliardy świetlne pytań! :)

Serdecznie pozdrawiam i się zadomawiam! :):):)
 
(...)
Czy fakt, że mam generalnie sucho raczej, jest minusem na ewentualną fasolkę, tudzież groszka? Tak samo z piersiami.... :(
Aha, no i jak to jest z tą temperaturą? Kiedy zacząć mierzyć, no i jak to robić, jak jest okres?

(...)

Temperaturę mierzymy codziennie rano tym samym termometrem, o stałej porze, przynajmniej po 3godz. snu, przed wstaniem z łóżka. Pomiaru dokonujemy waginalnie lub analnie ewentualnie oralnie (pomiar ‘pod pachą’ jest niemiarodajny). Polecam tremometr elektroniczny z dokładnością do 0,01st.

Tempkę warto mierzyć od pierwszych dni cyklu (ewentualnie po krwawieniu miesięcznym), gdyż inna wartość oznacza podwyższony poziom u każdej z nas. Dla przykładu, przy niedoczynności tarczycy ciepłota ciała bywa znacznie niższa niż u zdrowej osoby czy z nadczynnością.

Polecam przegląd wykresów w kategorii ‘jestem w ciąży’ na portalu http://www.28dni.pl

Podwyższona temperatura ciała utrzymuje się już od dnia owulacji. Podwyższony poziom od przynajmniej 18 dni (a więc po owulacji) może sugerować ciążę. Czasami zdarza się że w dniu implantacji może nastąpić nieznaczny spadek tempki. Pamiętajmy, że do zagnieżdżenia dochodzi zwykle 6-10dni od zapłodnienia; do zapłodnienia zaś może dojść nawet 3-5dni po zbliżeniu (ale nie później niż następnego dnia po owulacji).

Co do wczesnych objawów ciąży. Zarówno wrażliwość/bolesność piersi, jak i obecność śluzu to objawy raczej subiektywne. U każdej ciężaróweczki te objawy inaczej są odczuwalne, zwłaszcza jeśli chodzi o śluz. Więc tym się akurat nie należy zbytnio sugerować.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Starającym fasolek.
mon
 
Witam serdecznie,

My z ukochanym połówkiem dopiero zaczęliśmy przygotowania - luty to nasz pierwszy cykl starań. Piątego lutego miałam ostatnią miesiączkę, która skończyła się po tygodniu - jak zawsze. Po @ kochaliśmy się często: sobota, wtorek, środa, piątek i znów sobota. Myślę, że utrafiliśmy, nie ma bata ;) Dzisiaj w pracy rano kręciło mi się w głowie. Kłują mnie też naprzemiennie jajniki od jakichś 5 dni i mam problem z zaparciami (3 dni nic nie szło, jakby bylo za wąsko, że tak nieładnie powiem). Nie wiem co z tym śluzem, bo w sumie jest sucho raczej, ale jak mój połówek mnie tulał w sobotę, to stwierdził, że w środku jest bardzo mokro i jakby więcej miejsca. Bólu piersi nie mam :( choć wydaje się, że to taki najbardziej "mamowy symptom".

Mam miliardy świetlne pytań! :)

Serdecznie pozdrawiam i się zadomawiam! :):):)
Witaj!
Nie wiem, jakie dlugie masz cykle, ale raczej za wczesnie na jakiekolowiek objawy (bo dzisiaj to Twoj 19dc). Bol jajnikow sugerowalby raczej owulacje, a nie fasolke. A co do sobotnich przytulanek - w czasie owulki szyjka macicy jest wysoko - stad "wiecej miejsca", i pojawia sie sluz plodny - mokro.Wiec stawiam, ze owulka byla w okolicach weekendu:tak: Wiec pewnie trafilisice, co nie oznacza niestety, ze fasolka bedzie...
Jak masz jakies pytania - pisz! Na pewno ktos odpowie:tak:
 
Molphin, Maćku dziękuję Wam serdecznie za wyczerpujące odpowiedzi, tego właśnie potrzebowałam :)

Od przyszłego cyklu zacznę z temperaturką, zawsze to lepsze od strzałów w ciemno ;) aczkolwiek nie tracę nadziei, być może ciocia z ameryki jednak nie doleci ;) :-)

Ja też życzę wszystkim Staraczkom upragnionego wybrzuszenia ;)

Cieplutko pozdrawiam,
Marakuyowata :szok:
 
witam dziewczynki.
chciałam was spytac co sądzicie o mojej sytuacji test wyszedł mi taki
5 dni prze @
 

Załączniki

  • bobas.jpg
    bobas.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 86
reklama
tusia jak to ciążowy to dwie krechy są!!! :-)

A ja mam pytanko...od ilu betka świadczy o ciąży ?
 
Do góry