reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Dziewczynki przesyłam Wam przepis na super BRZOSKWINIOWĄ FANTAZJĘ:)

Biszkopt:

3 jajka

1/2 szklanki cukru

1/2 szklanki mąki ziemniaczanej

1/4 szklanki mąki pszennej

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżeczka octu




Masa brzoskwiniowa

0,75 l śmietany 30% ja akurat używam Łaciatej bądź Łowickiej
2 galaretki morelowe (albo brzoskwiniowe) rozpuszczone w 1 szklance wody

1 słoik gęstej konfitury brzoskwiniowej z kawałkami owoców (około 400 ml)

3 łyżki cukru pudru




Dodatkowo:

brzoskwinie – 6 sztuk (albo 1 puszka)

2 galaretki brzoskwiniowe


Mąką przesiać. Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Żółtka wymieszać w osobnej miseczce z proszkiem do pieczenia i octem (mieszanka zacznie pracować). Dodać do ubitych białek, dobrze wymieszać, a na koniec dodać mąkę.
Blaszkę posmarować tłuszczem tylko na dole, żeby biszkopt nie odlepiał się od brzegów i nie opadał do środka.
Piec około 20-25 minut w 160 *
2 galaretki morelowe rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Konfiturę przełożyć do miski i wlać do niej rozpuszczone galaretki. Dobrze wymieszać. Śmietanę ubić na puszystą masę, pod koniec ubijania dodać cukier puder. A na koniec do śmietany porcjami dodać konfiturę z galaretką i dobrze wymieszać.
Masę przelać na ostygnięty biszkopt i wstawić do lodówki przynajmniej na 1 godziną, aby masa się ścięła.
Brzoskwinie obrać ze skórki i pokroić w kawałki. Mogą być z puszki ale trzeba dobrze odcedzić:)
Ułożyć je na masie brzoskwiniowej.
2 galaretki brzoskwiniowe rozpuścić w 500 ml wody.
Gdy ostygnie i zacznie gęstnieć wlać na brzoskwinie i blaszkę wstawić ponownie do lodówki na jakieś 2 godziny
 
reklama

SAŁATKA CHRZANOWA
images


kilka łyżeczek chrzanu jezeli ktos woli ostra to dac wiecej
kawałek twardego, żółtego sera ok 20 dag
puszka kukurydzy
6 jajek ugotowanych na twardo
łyżka majonezu
zielona pietruszka

Przyrządzenie:
- ser żółty ścieramy na tarce na grubych oczkach
- jaja ugotowane na twardo kroimy w kosteczkę
dodajemy puszkę kukurydzy tylko dobrze odsączyć

Wszystko razem mieszamy dodajemy majonez wedle uznania;)

Mozemy dodac drobno posiekana zielona pietruszkę , ale ja bardzo nie lubie;(
 
Sałatka Leny:)

-5 jajek ugotowanych
-słoik marynowanych pieczarek
-por (zielona końcówka)
-puszka groszku
-1 winne jabłko zetrzeć na grubych oczkach
-słoik selera
-1 ugotowana duza marchewka
-odrobina kwasku
Wszystkie składniki pokroic w kostke oprócz pora:)Por pokroić w talarki posolić i odstawić na 15 min. Dodać resztę składników, przyprawić pieprzem, kwaskiem i majonezem:)
 
Sałatka z kurczaka
składniki:
  • piersi z kurczaka
  • kapusta pekińska
  • kukurydza
  • świeży ogórek
  • pomidor
  • majonez
  • sól,pieprz przyprawa Gyros
Przyrządzenie :
Piersi pokroić w kosteczkę za marynować na 20 minut w przyprawie Gyros.Usmażyć na złocisty kolor i odstawić do ostygnięcia dodać resztę składników przyprawić do smaku i gotowe :-) Smacznego
 
Sałatka z kurczaka
składniki:
  • piersi z kurczaka
  • kapusta pekińska
  • kukurydza
  • świeży ogórek
  • pomidor
  • majonez
  • sól,pieprz przyprawa Gyros
Przyrządzenie :
Piersi pokroić w kosteczkę za marynować na 20 minut w przyprawie Gyros.Usmażyć na złocisty kolor i odstawić do ostygnięcia dodać resztę składników przyprawić do smaku i gotowe :-) Smacznego

a to znam ja u mnie się ją nazywa sałatka z gyrosem:)
 
Na obiad; kurczak w sosie szpinakowo -serowym z makaronem; 1filet podwujny z kurczaka,1 opak. mrozonego szpinaku(ja kupuje w lidlu , jest juz doprawiony i ze smietana)i serek topiony duzy kremowy lub naturalny(tez z lidla).Fileta kroimy w kostke , smazymy na oleju przyprawiamy sola , pieprzem, wegeta.Dodajemy szpinak mrozony przykrywamy, dusimy tak dlugo az szpinak sie rozmrozi, mieszajac.Nasrepnie dodajemy serek topiony, mieszamy az calosc sie polaczy i powstanie gesty sos.Podaje z ,makaronem najlepiej rurkami. Pycha,,
 
A na podwieczorek kulki serowe z kaszka manna. 0,5 kg. twarogu , rozdusic widelcem, dodac 10lyzek kaszki manny , 2 cale jajka i cukier. Wszystko miksujemy miksrem na jednolita mase, formujemy kulki, gotujemy we wrzatku. Gdy wyplyna na wierzch wylapujemy cedzawka, polewamy roztopionym maslem posypujemy cukrem. Pychotka..
 
PIERNICZKI:)
images



  • 50dkg miodu ja daje taki z domowej pasieki
  • 30dkg cukru
  • 10dkg masła
  • 2 jajka
  • szcypta soli
  • 1kg mąki
  • 4 łyżeczki płaskie proszku do pieczenia
  • 4 łyżeczki kopiaste przyprawy do piernika lub do ciastezek korzennych
  • W garnku podgrzewasz miód z cukrem i masłem, cały czas mieszając, aż do uzyskania jednolitej masy (nie dopuszczając do zagotowania). Przestudzić. Rozmącić jajka ze szczyptą soli i dodać do masy miodowej. Następnie dodać przyprawę do piernika lub do ciasteczek korzennych, proszek do pieczenia, przesiana mąkę i zagnieść gładkie ciasto. Rozwałkować i powycinać i gotowe;).
Tzn jezcze upiec tak ok 15 min max w 190 * z termoobiegem ja zawsze wszystko piekę;)
Nie muszą lezakowac!
 
reklama
Do góry