reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

danii

tak, masz bardzo wysoki estradiol i zagrozenie hiperki. pij duzo wody.....bardzo duzo
zgaduje ze taki estradiol jest wynikiem tego ze nie masz 10 pecherzykow - masz tylko 10 pecherzykow dominujacych. i masz oprocz tego wiele bardzo malych pecherzykow, ktorych albo lekarz nie liczyl albo sa na tyle male ze sie na usg nie pokazuja wszystkie.

u mnie tez zawsze jest ten problem - w ostatniej stymulce tylko 6 pecherzykow dominujacych i cala masa drobniakow i estradiol chyba byl ok 4000
 
reklama
dziewczyny szykuje sie do bycia dawczynia komorek jajowych, czy przyjmowanie tych hormonow w zastrzykach powoduje wzrost wagi i chustawke nastrojow?


Powiedzili mi ze chca odemnie jednorazowo pobrac ok 20 jajeczek... Czy to prawda ze po oddaniu jajeczek mozna miec problem z wlasna owulacja protem w przyszlosci = brak posiadania dzieci? bo cos srednio mi sie chce w to wierzyc a gdzie nie patrze na roznych forach to to jest glowny powod na nie.... Ja i tak jestem zdecydowana i na milion % to zrobie tylko pytam :-)
 
Lolitko dziękuję za odpowiedź,zadzwoniłam do lekarza, ale on powiedział, że wszytko jest ok bo wynik jest w pmol/l i po przeliczeniu na pg/ml jest ok, ale wtedy wychodzi 1707 czyli trochę nisko. Ty Lolitko też piszesz o pmol/l? Bo ja już teraz całkiem zwariowałam. A pęczherzyków rzeczywiście mam 10 dominujących, tych mniejszych nie liczył, aczkoliwek na usg nie było ich widac zbyt wiele.
 
Ostatnia edycja:
asiunia

liczba komorek ktore wyprodukujesz jest nieznana tobie, ani lekarzom ktorzy beda prowadzili stymulacje. mozesz miec 3 komorki a mozesz miec 25.... to ze oni chca 20 to jest pobozne zyczenie. wszystko sie okaze w praniu.
stymulacja nie powinna spowodowac zmian wagi - a jelsi juz to moze z 1kg. nastroje moga sie wahac - ale to stan bardzo przejsciowy: mowimy o 2 tygodniach mniej wiecej

stymulacja absolutnie w zaden sposob ne spowoduje zaburzen owulacji w przyszlosci. oczywiscie pobranie komorek jest zabiegiem interwencyjnym i moze dojsc (bardzo rzadko) bo uszkodzen jajnikow ale nigdy nie slyszalam zeby ktos nie mial owulki po stymulacji

danii
- ja mowilam o jednostkach pg/ml...wiec z deka inne
 
Ostatnia edycja:
asiunia

liczba komorek ktore wyprodukujesz jest nieznana tobie, ani lekarzom ktorzy beda prowadzili stymulacje. mozesz miec 3 komorki a mozesz miec 25.... to ze oni chca 20 to jest pobozne zyczenie. wszystko sie okaze w praniu.
stymulacja nie powinna spowodowac zmian wagi - a jelsi juz to moze z 1kg. nastroje moga sie wahac - ale to stan bardzo przejsciowy: mowimy o 2 tygodniach mniej wiecej

stymulacja absolutnie w zaden sposob ne spowoduje zaburzen owulacji w przyszlosci. oczywiscie pobranie komorek jest zabiegiem interwencyjnym i moze dojsc (bardzo rzadko) bo uszkodzen jajnikow ale nigdy nie slyszalam zeby ktos nie mial owulki po stymulacji

dziekuje bardzo za odpowiedz :-)

mi powiedzieli ze najpierw zrobia badanie (przepraszam ale nie jestem jeszcze dobra w nazwach tych badan ;-) ) na to jaki mam zasob jajeczek w jajnikach i ze jednorazowo u dobrego dawcy pobiera sie od 18-25. Dziewczyna ktorej je oddaje najpierw sama przez to przechodzila i powiedzila ze wyciagneli jej tylko 7 z czego tylko 1 sie podzielilo...

mozecie jeszcze mi powiedziec jak wyglada u was samo pobieranie jajeczek, bo ona mowila ze byla uspiona a teraz mi powiedzieli ze bede na zmieczuleniu ale bede swiadoma... :-)
 
asiula
tak jak mowie - zadne lekarz na podstawie zadnych badan nie jest w stanie wyrokowac ile bedziesz miala komorek. uwierz mi....
hormony okresla rezerwe jajnikowa i oczywiscie mozna z wiekszym prawdopodobienstwem powiedziec czy masz sporo czy nie ale jak stymulka bedzie - to dopiero sie okaze jak twoj organizm reaguje na gonadropiny. ja mialam najwiecej 35 jajek, najmniej 3 wiecjak widzisz - u tej samej kobity jakie wahania moga byc. jesli lekarz ci powie inaczej to klamie w zywe oczy

ja mialam pobranie z usypianiem i bez.... jak mas zbez to jest tak ze dadza ci miejscowe znieczulenie. nie bede klamac ze nic nie boli - mialam tak pobierane 3 razy. bol bedzie zalezal od ilosci jajek. jak jest ich wiecej to boli bardziej, jak mniej to mniej.....
 
lolitka to lepiej byc uspionym?

nikt mi nie powiedzial ze tyle pobiora, ale ze dobrze by bylo :-) wiec to raczej zyczenie tak jak mowisz ;-)
 
asiunia
tak, lepiej byc uspionym z tego wzgledu ze calkowicie bezbolesne to jest. jesli jednak zabieg bedzie w panstwowym szpitalu w uk - to tam chyba nie masz wyboru. z automatu idzie miejscowe znieczulenie....
 
asiunia
tak, lepiej byc uspionym z tego wzgledu ze calkowicie bezbolesne to jest. jesli jednak zabieg bedzie w panstwowym szpitalu w uk - to tam chyba nie masz wyboru. z automatu idzie miejscowe znieczulenie....
nie oni wlasnie pierwsze refundowane invitro mieli w szpitalu i nie byli zadowoleni poniewaz nie sprawdzili wogole jej rezerwy jajeczek. Teraz przeszli do kliniki niby najlepszej w UK w ktorej to wlasnie okazlo sie ze jej rezerwa to 0,2% i dlatego znalazla mnie.

Dziekuje Ci kochana za odpowiedzi, w takim razie dam sie uspic ;-) jak dlugo po dochodzi sie do siebie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Asiunia875 ja miałam znieczulenie ogólne i bardzo szybko doszłam do siebie,jedyne co to kazali mi po punkcji cały dzień przeleżeć w łózku,ale nic mnie nie bolało i czułam się wysmienicie.Ale to wszystko zależy od osoby,wiec pisze z mojego punktu.Lekarze przestrzegali mnie przed bólem jajników,zalecili kupno pabialginy,ale nic mnie nie bolało.Lolitka ma racje,lekarze mogą tylko zakładać,ze pobiorą tyle a tyle komórek a wszytsko wychodzi w praniu.
Beatta witaj na forum i przyjmij ciche gratulacje,oby beta narastała!!!
 
Do góry