reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

to ze akurat nie sprawdzili rezerwy to nie tragedia. nie ma to wplywu na wynik koncowy...

a po uspieniu - mialam 2 razy i za kazdym razem nie dluzej niz 5 minut

danii - jak pisalam, ja mowilam o innych miernikach wiec jak masz 1700 to wynik jest dobry... nie jest za niski - jest w sam raz. za wysoki estradiol nie jest dobry - negatywnie wplywa na implantacje. lepiej za niski niz za wysoki a u ciebie jest w sam raz
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzisiaj 19dpt i hcg 1720!!!! ale się cieszę!!!:-)
Beatta gratuluję!!!
krolik dzięki za informację. Ja pewnie poczekam do tego 9.09 bo mój gin i tak pojechał na urlop więc nie mam wyboru.;-)
 
Dziewczyny,
Z okazji bólów kręgosłupa, opóznionej m-czki, bolesnych piersi zrobiłam betę, która miała potwierdzić moje schizy...
Wynik: 6295...
Zaszłam w ciążę naturalną...
 
BetaBeta wow!!!! gratuuuuulacje ogromne!!!! jesteś dowodem na to, że te cuda jednak się zdarzają :-D
Uważaj teraz na siebie i maluszka, niech sobie zdrowo rośnie, ale masz fajnie, strasznie Ci zazdroszczę
 
Asiunia gratuluję podjęcia dobrej decyzji! :-)


Mogłabyś mi pokrótce powiedzieć jak to się odbywa? gdzie szukać dawczyń i par chcących skorzystać z jej "usług"?
Dzieki :-)

jak to sie odbywa? moge ci powiedziec jak to jest w UK, bo w polsce to chyba prawnie nie jest jakos objete :confused: nie wiem zreszta...

A wiec u nas w UK powinnas sie zglosic do kliniki/szpitala i zarejestrowac sie jako dawczyni. Oni robia Tobie szereg badan i USG zeby sprawdzic jaka jest Twoja rezerwa jajeczkowa (ile Ci jeszcze zostalo), czy Twoje jajowody wszystko dobrze pracuje - no ogolnie czy jestes zdrowa i czy mozesz byc dawca.
Jezeli okaze sie ze mozesz, oni kontaktuja sie z ok 3 parami do ktorych pasujesz i TY wybierasz komu chcesz je dac. MOzesz wybrac tylko jedna pare albo rozdac po kilka kilku parom.
Potem nastepuje przygotowanie (nie jestem dobra jak to w polskim nazewnictwi sie zwie - wejdz na watek "kto po in vitro" tam ci powiedza) i wyregulowanie Twojego cyklu z cyklem dawczyni. To trwa najdluzej bo nie wiadomo jak wasze organizmy zareaugja i jak szybko "sie zgraja".
Potem zaczynasz kuracje hormonalna i przyjmujesz zastrzyki codziennie o tej samej wieczornej porze przez ok 1,5 tyg, a w tym czasie co 2 dni jezdzisz na usg do kliniki.
POtem pobieraja jajeczka i reszta juz Ciebie nie dotyczy.
Dostajesz wiadomosc po 3tyg czy sie udalo czy nie.

MOzesz byc anonimowa (wtedy mozesz - jezeli chcesz - napisac 1list do pary i list do tego dziecka ktory otrzyma jak skonczy 18lat) albo nie.

No i tak to wyglada z oficjalnego punktu widzenia. Oczywiscie za nic nie placisz i wszystkie twoje wydatki w zwiazku z dojazdami czy opieka nad dziecmi sa ci refundowane.

Ja wybralam troche mniej oficjalna droge, bo po 1 chcialam wiedziec komu to ofiaruje i nie byc na tej drodze 1 raz sama tylko z ludzmi ktorzy chca mojej pomocy i dalam "ogloszenie" na ang forum ze chce oddac komus jajeczka.
Skontaktowala sie ze mna pewna para i najlepszy zbieg okolicznosci jest taki ze to polacy :-) a oni sami chcieliby polke.

Od nich wiem ze w polsce dziewczyny jaka ogloszenia za nie zle kwoty. Oni sami mieli juz jedna dziewczyne nagrana, kupili jej bilet na samolat dla niej i jej corki i hotel na 2tyg ale 2 dni przed wylotem laska nie dawala znaku zycia i okazalo sie ze policja ja do wiezienia zgarnela za dlugi.

W polsce dziewczyny chca za to od 2 do 25tys zlotych... Dla mnie szok!

Aha i jeszcze z formalnych rzeczy to to ze dawca mozesz byc dowolna ilosc razy ale dzieci urodzonych z Twoich jajeczek nie moze byc wiecej jak 6.


:-D
 
danii, Lolitko
dziękuje za odpowiedź :tak:

dani
ja leczę się we wrocławskim Invimedzie i praktyka jest taka że pierwsze 6dpt progesteron i mail do doktorka no i on odpisuje czy zwiększyć czy zmniejszyć progesteron ewentualnie inne leki. Następnie hcg ok 12 dc, później powtórka za dwa dni żeby sprawdzić czy przyrasta, później powtórka w 20 dpt i wizyta serduszkowa około miesiąc po transferze. Po każdym wyniku mail do doktorka i odpowiedź od niego co robić.
Isia
cieszę się bardzo i cierpliwości do wizyty serduszkowej :-)
 
reklama
Anowi a Ty kiedy masz testować, teraz wypada kolej na Ciebie by nam ogłosić dobre wieści, i zabraniam Ci myśleć inaczej!!!!

danii, Lolitko
dziękuje za odpowiedź :tak:

dani
ja leczę się we wrocławskim Invimedzie i praktyka jest taka że pierwsze 6dpt progesteron i mail do doktorka no i on odpisuje czy zwiększyć czy zmniejszyć progesteron ewentualnie inne leki. Następnie hcg ok 12 dc, później powtórka za dwa dni żeby sprawdzić czy przyrasta, później powtórka w 20 dpt i wizyta serduszkowa około miesiąc po transferze. Po każdym wyniku mail do doktorka i odpowiedź od niego co robić.
Isia
cieszę się bardzo i cierpliwości do wizyty serduszkowej :-)

Dziwi mnie to, że ta sama klinika, a inne praktyki mają. Może to dlatego, że ja jestem w programie do skutku i nie chcą sobie za dużych kosztów robić. Aczkoliek ja i tak moja lekarza uprzedziłam, że do 12dpt to ja z hcg nie wytrzymam :zawstydzona/y:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry