reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki..

Może to jest powód dla którego Joasia nie przybiera na wadze. Moje maleństwo wciąż jeszcze robi kupki po prawie każdym karmieniu.
 
reklama
a moje dziecko robi sobie kupki kiedy chce i jak chce. Raz dużo, raz wcale, a czasem cały dzień lekko brudzi jakby coś jej się tam wymykało z bączkiem ::) Ale jak cały dzień nie zrobi- zaczyna się "TEN" dzień jak go nazywamy- czyli nieustający płacz i tak do pełnej pieluchy. Do dziś znowu tak było. Nie spałam pół nocy, ale rano "okupczyła" się po samą szyję (pampers jest dla niej w tak ekstremalnych sytuacjach zdecydowanie za mały ;) i kolejną część dnia miałam pod opiką szczęśliwe dziecko ;D Mi też lekarka powiedziała że na takie "przypadłości" w tym wieku czopków się dawać nie powinno. Poleciła termometr. U Kasi nie działa- może dlatego że mam co do tego wątpliwości. Znajoma położna zdradziła sposób (który do nie dawna dobrze się sprawdzał) Masaż oliwką ujścia odbytu (jednym palcem na zewnątrz)przy zgiętych do brzuszka nóżkach ::)
 
a jak to jest u Waszych maluszków z pampersami?
moja już niedługo zacznie 3 rozmiar czyli tn od od 7 kg. Ma teraz na pewno ponad 5 i myślę sobie jeszcze 2 tygodnie i wyrośnie z tych 3-6.A rodzinka mi na gwiazdkę nakupowała 4 paczki-jeszcze 3 do wykorzystania 3-6.Może ktoś ma za mało? ;)
 
Adaś też już z nich wyrósł. Kupiłam paczkę Dada od 4 do 9kg i te mu odpowiadają, mnie też. Szczególnie te szerokie rzepy i gumeczka z tyłu. No i wcale tak szybko nie przemakają.
 
My właśnie kończymy "dwójeczkę" i już mamy zapas TRÓJEK ::) Wdójki już zjeżdzają Małej pod nogi choć nie ma jeszcze 6kg. Większe wypróbowałyśmy dziś i mam nadzieję, że następna kupa już się z nich nie "wyśliźnie" ;)
 
My używamy tych od 4 do 9 kg już od dwóch tygodni. Na razie najlepiej sprawdzają się Dada. Happy okazały się wielką pomyłką >:D Do wypróbowania zostały jeszcze Huggisy. Może w końcu trafi się noc, że nie będę musiała go całego przebierać ::) Kupki są prawie przy każdym przewinięciu. Czasem nie wyłapię momentu, Kamil w tym trochę poleży i to wystarcza, żeby mu się pupa zaczerwieniła. Nic nie pomagało, aż wczoraj byłam u pediatry i dostał na to maść z antybiotykiem :(

Almetka mój Kamil przybrał już 2,5 kg (taki klocek się z niego zrobił, że kręgosłup siada ;)), więc to chyba nie z powodu częstych kupek dziecko nie przybiera ???
 
My teraz używamy hugisow od 4 do 9 kg. W końcu do nich dorósł, bo jak ważył 4300g to były na niego za duże. Heppy miałam ten mniejszy rozmiar a teraz czekają w kojejce te od 5 kg. Zobaczymy jakie bedą.
 
wczoraj kupiłam właśnie huggisy od 4-9 kg (moja mała waży 4600) i są bardzo duże ::) powiedziałabym nawet że za bardzo ::) po bokach ,tam gdzie nóżki ,są luzy i to odstaje od nózki ::)
 
reklama
Raaany! Małgosia cały czas "strzela" do jedynek! Nadal robi kupkę po każdym karmieniu i też kiepsko przybiera na wadze...
 
Do góry