reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
ja nie biorę żadnych witamin, jedynie kwas foliowy do 3 mca. Lekarz powiedział że mam b. dobre wyniki i nie muszę łykać tabletek, zwłaszcza, że teraz jest masa owoców i warzyw. W pierwszej ciąży od 8 mca brałam femibion bo miałam gorsze wyniki, być może i teraz też będę musiała coś brać.
 
hej dziewczyny!

jestem w 4/5tc,robiłam badania i poziom kwasu foliowego u mnie wynosi 7,6 ng/ml ...także chyba w normie?
gin powiedziała, że jak mam dobry wynik to nie muszę nic brać.

i co mnie zdziwiło -mój chłopak jest z Niemiec i mówi,że tam kobiety w ciąży w ogóle tego nie biorą i pierwszy raz w życiu słyszy.
 
powiedzcie mi jakiej firmy kupić kwas folowy?
Niedługo wybieram się do gin. ale już teraz chciałabym zacząć brać...nikt nie zna dnia i godizny ;) ...
 
ja również biorę tylko kwas foliowy.... kiedy nie ma jakiś niedoborów w organiźmie a przyszła mama dobrze się odżywia to nie ma sensu faszerować się dodatkowo witaminami... w pierwszej ciąży też brałam tylko kwas foliowy tzn przed ciążą i przez pierwsze 3-4 miesiące ciąży
 
Ja na początku ciąży brałam Folik czyli kwas foliowy, później lekarz zalecił mi Matruelle ze względu na zimowy czas i mało wartościowe warzywa w tym okresie, ale nie mogłam przyjmować tych witamin, bo dostawałam mdłości i o ile nie wymiotowałam od początku ciąży to przy ich przyjmowaniu zaczęłam, więc lekarz powiedział, żebym je odstawiła i dopiero teraz (w 28tyg) dość znacznie spadła mi hemoglobina więc zapisał mi żelazo - Tardyferon
 
Folik to sprawdzony preparat. Tak naprawdę kwas foliowy kobiety powinny zażywać nie tylko wtedy, gdy są w ciąży. Jest to bardzo ważny składnik, którego nie powinno zabraknąć w organizmie. Ponadto kwas foliowy powinien być stosowany również podczas antykoncepcji. Minimalizuje skutki uboczne.
 
reklama
Witajcie obecne i przyszle mamusie! Chcialam się zapytać na temat witamin. Jestem w 16 tyg.ciazy i biore witaminy 'Materna'. Farmaceutka polecila mi brac te gdyż zawierają duza dawke jodu, a ja musze brac jako,ze nie mam w ogole tarczycy, gdyż jako male dziecko miałam raka tarczycy. Nie dawno wyczytałam dużo o witaminach z DHA i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam kupując te bez DHA gdyż cena ich była wysoka. Jak uważacie, może lepiej je odstawiać i kupic te z DHA Materny czy skonczyc brac te witmainy? Mam duzy słoiczek i to az na 3 miesiące, wiec już nie wiem co robic.
 
Do góry