reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

KatarzynaSW, ja przez całą poprzednią ciążę malowałam włosy u fryzjera. Kiedyś były zdecydowanie gorsze farby i trzeba było uważać, ale technologia poszła do przodu i jak najbardziej kobiety w ciąży mogą malować. Tak samo malowałam paznokcie w ciąży. A ciążę miałam wręcz książkowo dobrą.

Madiu, no ciekawa jestem, czy będą 2 bąble, czy jeden :happy:
 
reklama
hej Dziewczeta :)

agakomo,
tak mi przykro....

pscolka i spolka,
ha ha weszlam dzis na wage i jednak sie zmienila ;)) dwa ostatnie wieczory troche pofolgowalam ....aaaaaa..... wracam do porannych cwiczen i zadnych slodyczy! zadnych!! ... jak ja przezyje?! ;))

KatarzynaSw,
pytalam o to gina, otoz: skora glowy jest bb dobrze ukrwiona i dlatego wszytsko sie pieknie do krwi dostaje, nie zaleca sie farbowania wlosow I trymestrze, potem w II i III tylko farby bez amoniaku, co do paznokci to zeby ich nie malowac to lekka przesada, z naciskiem na lekka ;)) paznokcie nie sa ukrwione wiec nic do krwioobiegu sie nie przedostaje na Boga.... chodzi o opary, ktore bedzie sie wdychac podczas malowania... mozna malowac w otwartym oknie ;)nie ma nawet przeciwskazan do nakladania akrylu czy zelu na paznokcie, pod warunkiem ze pomieszczenie w ktorym wykonuje sie zabieg jest dobrze wentylowane

perełko,
ja nie place kazdorazowo za wizyte, mam abonament, wiec poszlam zaraz po tescie ciazowym, usg sie w ogole nie spodziewalam... kolejna wizyte mam 13 wrzesnia i wtedy tak jak Ty chcialabym juz uslyszec serducho :-) wczesniej to chyba rzeczywiscie nie mam sensu... od 6-7 tyg mozna cokolwiek zobaczyc, uslyszec ;)

sobota z rosolkiem :) zjadam juz druga miseczke...mlodszy synek spi, starszy wymienia z tata wode w akwarium, a ja mam wreszcie chwile by usiasc na sekunde ;)
dobrej soboty wszystkim paniom!!!
 
Ostatnia edycja:
a propo dziewczyny jak miałyście usg to w pęcherzyku widziałyście jedną czy dwie kropki bo mi pokazywała dwie kropki na górze i na dole ale nie wiem czy to tak moje maleństwo położone czy moze para... aj w sumie i tak w poniedziałek znowu usg ale przypomniało mi się i nie daje mi to spokoju

Ja też miałam obok dzidziusia małe kółeczko, ale jak się nie mylę to jest ciałko żółte, które później się wchłonie i jego rolę przejmie łożysko. Aczkolwiek już troche czasu od ciąży minęło i pamięć mnie może zawodzić :-)
W każdym badź razie u mnie gin nic nie mowił o bliźniakach jedynie "ciąża pojedyncza" :-)
 
agakomo Współczuję ! Trzymaj się !!


Co do tego malowania paznokci to przeczytałam już na kilku stronach, że to jest mit. Jest jakiś składnik, który może na nas i malucha źle działać więc trzeba sprawdzić skład lakieru. To samo dotyczy farbowania włosów!! Ale zapytam lekarza na następnej wizycie :-)

A przy okazji witam nowe kwietniówki!! ;-)
 
no tak zapomniałam o tym ciele zółtym
a z paznokciami to jeśli nie przeszkadzają wam opary to nie ma poblemu można malować tylko pamiętajcie żeby pod koniec odpuścić już sobie i nie wybrać się na porodówkę z pomalowanymi ani u rąk ani u nóg co do farb to ja nie ruszam włosów ale to z przesądów głupich ani ich nie obcinam ani nie farbuję.... ech w ogóle z tymi przesądami to jakaś katastrofa jest :p dobrze że w większość rzeczy po prostu nie wierzę bo co nie osiądę po turecku bo dziecko krzywe nogi będzie mieć :p nie przejde pod sznurkami od prania bodziecką okręcone pępowiną, jak zgaga to niby kudłate dziecko (ja miałam a synek do tej pory ma jak ja to mówię piórka a nie włosy) a i teściowa swoim córką zabroniła mojego brzuszka dotykać bo przez to się zachodzi w ciże :p a ogólnie to słyszałam że dotykanie brzuszka ciężarnej przynosi szczęście ... no i co jeszcze aaanie mogę nic dziecku kupić przed rozwiązaniem a jak ktoś coś kupi tro też nie może mi dać przed porodem :p absurdy jak dla mnie ale cuż ......... a Wy znacie jakieś śmieszne przesądy??????
 
witam! ech,dzis juz mi lepiej,ochłonęłam,widać tak musiało być,ale starac sie dalej będziemy.
mam nadzieję ze do końca tego roku się uda.
dużo zdrówka dla Was wszystkich i nie przemęczajcie się za bardzo dziewczyny.:-)
 
Julianka33 Hej ja też leże w domu z krwiakiem na macicy.
Jakie dostałaś leki?
Wiem, że duże znaczenie ma to czy jest nad fasolką.
Ja mam za tydzień wizytę i znów USG wtedy zobaczymy co z krwiakiem.
Bardzo się tego wystraszyłam, ale teraz myślę coraz bardziej pozytywnie i oczywiście nie opuszczam wyrka!
Trzymaj się !
Dużo cierpliwości do leżakowania!:tak:
 
witam się i ja i dołączam do kwietniówek :-):-)
Jestem w 6 tygodniu i jak narazie całkiem dobrze się czuje, czasami mam mdłości ale rzadko póki co, i oby tak już zostało
 
reklama
olka86a ja mam krwiaka w okolicy łożyska i rozwarstwienie kosmówki. Biorę luteinę 3x2 i duphaston 3x1. Mam nadzieję, że to pomoże.
perełka86 leżę i bardzo mnie to męczy. Raz po raz wstaję ale staram się nie przemęczać:tak:
agakomo współczuję ci :-( Mam nadzieję, że szybko zawitasz na którymś z wąteczków ciążowych:tak:
kroqka witaj:)

Z tego co mi wiadomo malowanie paznokci w ciąży nie szkodzi. Nie wolno mieć pomalowanych paznokci na porodówce, bo lekarz musi widzięc czy paznokcie sinieją:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry