reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Sestina wyobrażam sobie ile nerwów zjadłaś. Ja pewnie też nie wytrzymałabym bez telefonu co 15 minut :-)

Teska każda z nas ma wzloty i upadki więc nie gadaj tylko wal tutaj jak w dym. Może chociaz trochę Ci ulży :tak: Głupich gadań nie słuchaj, robota nie zając nie ucieknie :-) jak nie posprzątasz dziś to posprzątasz jutro albo za trzy dni i też będzie dobrze. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia.

Konwalianka a może u Was zaczął się już ten kolejny skok?

U nas mały już śpi od 21, zaraz mu wcisnę jeszcze cyca i też idziemy spać :-D kończy mi się niestety dobre - jutro małż wraca do pracy po tygodniowej przerwie. A tak mi dobrze było...
 
reklama
Corin włosy Ewuni super. Moja Majka jest kudłata ale daleko jej do włosów Ewuni.
Teśka nie przejmuj się gadaniem. Teraz najważniejsze jest maleństwo i ty. Dbaj o siebie i córeczkę. A reszta - zrób tylko to co musisz koniecznie, resztę sobie odpuść. Poza tym niedługo nauczysz się organizować czas tak że zdążysz ze wszystkim. Moja sąsiadka (mająca jednego synka 3-miesięcznego) nie może się nadziwić że ja z dwójką dzieci o 10 juz na spacerze a ona z jednym do 12 nie może siebie ogarnąć. Także spokojnie wszystko niebawem się unormuje.

A co do chustowania, to my ostatnio bardzo rzadko korzystamy z chusty. Mam elastyczną z lennylamb. Myślałam że tkana ze względu na większą sztywność nadaje się dla dzieci dobrze trzymających główkę. Ale może się mylę. To co napisała Konwalinka o noszeniu w chuście to prawda. A wiązanie kołyska nie polecane ze względu na bioderka. Zdecydowanie lepsza jest kieszonka.

Nie pamiętam któraś z dziewczyn (chyba Konwalianka) pisała o wystawianiu języczka jako objaw chorób tarczycy. Niestety to prawda. Wczoraj byłam z Majeczką u endokrynologa i on to potwierdził. Ze względu na zaparcia (które na szczeście minęły) robiłam Majeczce TSH i wyszło 7 przy normie dla dorosłych do 5. I skierowano nas do endokrynologa. Na szczęście u niemowlaczków tak może być. Dopiero się normalizuje. Za miesiąc mamy powtórzyć czy aby nie narasta. Endokrynolog nas uspokoiła że nie stwierdza żadnych objawów niedoczynności tarczycy i na pewno będzie wszystko dobrze. Oby, bo bardzo nie chciałabm podawać córeczce hormonów.
 
Witam wszystkie mamusie po miesięcznej przerwie!;-)
Widzę że nie tylko ja tu jestem ciągle zaganiana i bez odrobiny czasu dla siebie...
Mąż wyjechał a przy dwójce dzieciaków i codziennych obowiązkach jest roboty po pachy. Głównie wiele zależy od dobrej organizacji, z czym u mnie kiepsko...
Więc w skrócie co u mnie: mała zdrowa, bez kolek (odpukać!) i większych problemów. Spi ładnie w nocy, w dzień bywa z tym różnie, ale to pikuś:-) Od początku karmiłam piersią i butelką, ponieważ miałam mało pokarmu, a teraz już pokarm mi się w ogóle kończy, więc pozostaje niestety już tylko karmienie mlekiem modyfikowanym:-( Bałam się jak synek przyjmie nowego domownika, ale Amadeusz jest zakochany w swojej siostrzyczce. Aż muszę pilnować żeby nie zakochał jej na śmierć:-D bo dwulatek to raczej mało wie na temat delikatności:tak:Ogólnie jest dobrze. Po porodzie szybko odzyskałam sprawność i obyło się bez większych dołków psychicznych.
Muszę się przyznać, że bardzo się za Wami stęskniłam i postaram się częściej tu zagladać w miarę możliwości oczywiście.
Sciskam mocno i pozdrawiam, a dla Waszych maluszków życzenia samych przespanych nocy, wiele radości i dużo zdrowia!
 
Hej kochane,

ja niestety należę do mało zorganizowanych mam i nie mam czasu wpaść i napisać na bb, ale za to czytam Was na bieżąco, a to daje mi poczucie bycia z Wami :-)

U nas wszystko w porządeczku. Igunia zasypia wieczorkiem w łóżeczku i śpi tak do 1-2 i od tego momentu najczęściej śpi już z nami. Tak do 5-6 budzi się co godzinkę, 6-7 bawimy się i potem dalej śpimy do 10 :-) Mała coraz więcej "gada" i ciągle się uśmiecha, no i jest w całości do zjedzenia. A ja czuję się baaardzo szczęśliwą mamusią, uwielbiam tego mojego szkraba z każdym dniem bardziej. :happy: Zresztą tatuś też świetnie się spisuje, a narodziny Igusi i cały ten nasz nieszczęsny pobyt w szpitalu bardzo nas do siebie zbliżył.


Corin, czupryna Ewci jest imponująca, moja mała to taki łysolek.

Aha i zainspirowana Waszymi opowieściami wczoraj zamówiła chustę tkaną natibaby :-)
 
dzień dobry, ja w porównaniu z Wami kochane nie mam czym się chwalić.. od 4 nie śpimy.. dopiero teraz mały kupę zrobił a i tak nadal stęka.. ja więc wcinam już śniadanko i popijam kawkę z mlekiem sojowym:) choć oczka kleją mi się niesłychanie..

już sama nie wiem co mam jeść, aby mój brzdąc bez problemów się wypróżniał.. ech..
 
melduję się i ja

u nas nocka też dobrze filip zasnął o 19:00 wstał o 1:00 i dalej w komara do 5:00 teraz już znów spi

marzenko no nocki masz super a powiedz ile mała zjada i co jaki czas aha i jakie mleko pijecie

corin
yes2.gif
to tygryski lubią najbardziej
mmarta witaj
yes2.gif


sestina to tak czasem bywa ale moje dzieci też nie lubią jak mamy nie ma i są marudne chyba głownie chodzi o bliskośc ja jak karmię mm do tej pory ściągam koszulkę ( ofkors w domu)
laugh.gif


wisienko no i widzę ( czytam) pozytywne myślenie to mi się podoba i tak masz trzymac nie ma to jak rozmowa z kims kto przez to samo przeszedł

teśka nie słuchaj gadania tylko skup się na małej ona jest najważniejsza a bałagan w domu ( pfff kto go nie ma)
laugh.gif


iwonuś a jak mnie nogi dziś bolą po wczorajszym ale niech ta pogoda będzie jak najdłużej dni uciekają szybko
i zdrówka dla ślubnego

danusia
trudne chwile zbliżają do siebie aha i pisz częściej
yes2.gif
i miłego chustowania
 
Madzia w dzien to bywa róznie potrafi co 2, 2,5 h zjesc 100 ml mleka po nocy wypije 120 a daje jej od poczatku bebiko , po kapaniu jak idzie spac tak spi prawie cała noc poje i dalej spi , przybierac przybiera bo widze po niej , kolek nie ma zadnych bo pierdy wali jak stary az sie czasem smiejemy z niej , kupki tez sa bezproblemowe 1, 2 dziennie tak ze jest wszystko w najlepszym porzadku , w dzien jeszcze jej daje picie , herbatki koperkowej albo przegotowanej wody
 
reklama
Do góry