reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Corin, jak byliśmy pierwszy raz u lekarza (jakiś 6 tyg) to lekarka powiedziała, że Mateusz jeszcze troszkę żółty i przed szczepieniami kazała zrobić morfologię i poziomy bilirubiny i jakieś jeszcze.... tak dla pewności..... wyszło troszkę podwyższone, ale to podobno normalne w tym wieku.... wg mnie lepiej na zimne dmuchać, ale skonsultuj się z innym lekarzem, albo od razu jedź do szpitala, choć myślę, że bez oznaczenia poziomu bilirubiny się nie obejdzie, więc może lepiej najpierw badania zrobić.....

Magia, podziwiam Cię i inne dziewczyny z więcej niż jednym małym dzieckiem, szczególnie, jak jesteście same.....

Maqnio, ponieważ już było dobrze, więc jest nadzieja, że to wróci - trzymam kciuki &&

a my wróciliśmy z 3 godz spaceru - jest bosko na dworze!!!
 
My już po wizycie. Lekarz mówi, że takie pojedyńcze przypadki mogą się zdarzać... Dostałam Dicoflor i mam obserwować małą... Oby się nie powtórzył...
Magia właśnie czytałam, że to się często zdarza przy alergiach ale ja już na prawdę mam straszną dietę z zerową ilością laktozy i jedyną nową rzeczą to jest pity koper włóski od tygodnia... ja już nie wiem...
Corin współczuję i mam nadzieję, że to nie to samo... w sumie możnaby pewnie parę badań bez szpitala zrobić, ale z kolei tam pewnie szybciej im to pójdzie...
 
maqnio, może Rózia ma na odwrót - spokojna podczas skoku, a normalnie płaczka.... ;).
U nas chyba skok był w zeszłym tygodniu (jako wcześniaczek przesunięte ma o 4 tyg.), Mati marudził non stop, źle spał, a teraz - nie to dziecko, uśmiecha się (!!!), intensywnie nam się przygląda, sam zasypia w ciagu dnia w kołysce...

corin, skonsultuj z innym pediatrą, zrób badania krwi. Kiedy mam jakieś wątpliwości wyjasniam z innym lekarzem (prywatnie) - czasem warto skonsultować.

Dziewczyny chustujące, poradźcie - jaką chustę mam kupić??? Elastyczną czy tkaną? Mati ma prawie 5 kg, 2,5 m-ca i lubi być noszony jak fasolka :)...
 
Dzięki dziewczyny. Jeszcze to obgadam z małżem jak wróci z pracy, ale raczej was posłucham i jutro z rana pojde do laboru pobrac Ewci krew. Na 100% bede płakać z nia :( Pojutrze zadzwonie po pediatre który do nas zawsze przychodzi, on jest ordynatorem w szpitalu dziecięcym i skonsultuje to z nim. Jak powie "szpital" to rzucac sie wiecej nie bede tylko grzecznie pojadę, ale nadzieje mam wielką że bedzie w normie wszystko.

Mondy, elastyczne są średnio do 9 kilogramów. Też się wahałam, ale w końcu wziełam elastyczną i tobie też radzę. Elstyczną od razu zamotałam a z tkaną się męczę i opanować nie umię.
 
corin, co do szpitala, to powiem Ci tak.. u nas jak lekarz podejrzewał zapalenie płuc, to w szpitalu byliśmy od 13 do 19 - w tym czasie zrobili nam wszystkie badania, z rentgenem włącznie - oczywiście lepiej w domu, ale dłużej no i jeśli (odpukać), coś by zaniepokoiło lekarzy to mała jest na miejscu i można od razu wdrożyć leczenie.. ja jednak skonsultowałabym to najpierw z innym lejarzem jak najszybciej..powodzenia i daj znać co dalej

Mondy, ja mogę polecić tkana - Nati (chciałam hoppendiz, ale cena powala), nie umiem się wypowiedzieć na temat elastycznych, bo nie mam doświadczenia; ja po 3 motaniach z instrukcją, wiązanie: podwójny X robię już z głowy

maqnio, to te nasze bąble bardzo nas doświadczają..chociaż ja na dzienne spanie Tymka nie mogę narzekać, ale w nocy - wrr:)

Magia, jak czytam o waszych perypetiach z dwójką dzieci, to nie widzę póki co siebie w roli podwójnej mamy.. z jednym ledwo daję radę, a Wy sobie tak doskonale radzicie..
 
Cześć Dziewczyny!

U nas noc i dzień, jak zwykle:) Wykorzystaliśmy piękną pogodę i prawie 3 godziny spacerowaliśmy, nogi mi w tyłek wchodzą;)

Basieniak, co do tego pasma krwi w kupce, chciałam zapytać czy szczepiłaś maluszka na rota w ostatnim czasie?

Corin, ja bym od razu pojechała do szpitala, po co czekać, tam od razu zrobią wszystkie badania i jak wszystko będzie dobrze, to wrócicie do domku.

Konwalianko, trzymam kciuki za wizytę u gina, oby Ci, kochana, już odpuściło to wszystko!

Buziaki dla Wszystkich mam i maleństw!
 
Corin zrobia Ewci badania w szpitalu i będziesz miała z głowy. A tak trzy dni wyjęte z życiorysu. Myślę, że powinnaś przygotować dokumntację Agi bo to może być wskazówka dla lekarzy. Przecież się wszystko dobrze skończyło. Ja dzisiaj pobierałam Krzysiowi krew i w końcu pobierają już z rączki!!!!!!!!!!! Uf ostatnie pobieranie z głowki było dla mnie niezwykle traumatyczne. A dziś mój mąż stwierdził, że jego takie sytuacje przerastają i schował się na korytarzu. Twardziel cholera jasna ;-)
 
psota nie była mała szczepiona. kolejne dwie kupki jak na razie bez krwi i mam nadzieję, że tak zostanie...
mailuj z główki? to i mnie by chyba przerosło... u nas w szpitalu było pobierane z rączki, a ostatnio w przychodni jak miała niewiele ponad miesiąc z łokcia jak dorosłemu pobierali bo była jakaś ładna żyłka widoczna...
 
reklama
Corin mojego przyjaciela ojciec jest najlepszym pediatra w Toruniu ... jak chcesz zadzwonie do niego jutro a dzisiaj sie z przyjacielem skontaktuje zapytam sie ... co i jak ... moze czegos sie dowiem .
A ja z Waldim juz 2 antybiotyk na oczy tym razem tobrex .... jutro ma szczepienia ... i tez sie boje ze nie zaszczepia ze wzgledu na te oczy ... niby po tym antyiobtyku troszke lepiej ... ale sama nie wiem :( strasznie leje mu sie ta ropka z oczu wyprobowalam juz wszystie mozliwe domowe sposoby :/
do tego juz 3 dslalazien o tej samej porze o godz 18 mam jazdy z malym RYCZY tak ze uspokoic go nie moge ani na recach ani na kolysce ani w nosidelu ... myslalam ze to kolka czy cos ale brzuszek miekki :( nie wiem to na pewno nie jest jakas fanaberia :( juz sama nie wiem co mam myslec
 
Do góry