reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

margo albo elektryczna kolyske ktora mozna ustawic tak zeby sie ciagle bujala ;-)choc z drugiej strony lepiej ie przezwyczajac dziecka do bujania, bo pozniej efekt taki jak mialam przy starszym synu - ze musialam go bujac do poltorej roczku


anus
u nas tez sa poranki spokojniesze ;) Dlatego mam troszke czasu na forumowanie.
Kubus troszke marudzi wieczorami przez kolki, ale nie placze, nie wrzeszczy, a wiec raczej spokojne z niego dziecko. Maciek nieraz daje sie nam we znaki, tak jak juz posalam, jesli nie spi w ciagu dnia to wieczorem jest niedozniesienia. Az sie wierzyc nie chce, bo na codzien jest taki kochany i uroczy, ale potrafi w niego wstapic diabelek.
A jeszcze ostatnio odwiedzia nas jego kolezanka (rówiesnicza Olafka bo tez styczniowa, a moj maciek ma 3 urpodziny w lutym za miesiac ;) i doszlam do wniosku ze moj starszak nie jest gotowy na przedszkole w porownaniu z nia. Ona jest znacznie bardziej samodzielna niz Maciek i jest bardziej odwazna do dzieci. Ech nie wiem jak mlody sobie da rade w przedszkolu, bo widze po nim ze bedzie stal na uboczu caly czas :(





I tak pozatym dwie noce z rzedu w weekend mielismy cud spania - przerwa 8h w ciagu nocy :-) alez mi bylo z tym dobrze :-D Dzis w nocy juz "tylko" 5h przerwy bo mlodego obudzil bolacy brzuszek i kupa, ale narzekac nie moge, bo potem szybko zasnol na kolejne 4h spania.

Oj dziecko zupelnie inne niz Maciek - ten to mi sie budzil w nocy czesto. Zobaczymy co czas pokarze bo wiem ze takie dobre spanie jeszcze sie moze odwrocic u Kuby na czeste budzenie.
Korzystam poki moge z przespanych nocek ;-)
 
reklama
Pytanie o pranie ;)
Pamietam ze czesc z Was zakupywala plyny do plukania dla dzieci? Uzywacie ich, czy sa od 3 roku zycia tak jak np plyn z Dzidziusia?
Ja juz przestalam prasowac ubranka Kuby bo nie mam na to czasu i teraz zastanawialam sie kiedy moznaby uzyc plynu do plukania? Moja szwagierka uzywa plynu do plukania Silan sensitive juz od dawna a jej maluchy amja dopiero 8 msc :eek: A jua znow dla Macka nie uzywalam plynu az do 2 urodzin.


edit
Czy ktos uzywa plynow do prania? podobno sa bardziej delikatne niz proszki?
 
Ostatnia edycja:
nimfii myśle, ze Maciuś sobie poradzi w przedszkolu. Domyślam sie ze idzie od września. Do tego czasu na pewno wydorośleje. Moj Syn do samodzielnych nie nalezy, chłopcy są chyba z reguły bardziej leniwi, nie umie sie za bardzo bawic z rowieśnikami. Tutaj w Anglii przedszkole troche inaczej wyglada, i tez sie bałam o mojego, bo on niby odważny, niczego sie nie boi, ale nie ma w ogole opcji, zeby gdzies zostal u kogos jak nie ma Taty i Mamy. a popłakal jeden dzień, a nastepnego juz poszedl chetnie. Olaf narazie chodzi na dwa razy w tygodniu na trzy godzinki. Każde Dziecko jest inne, nieraz tak bylo, ze wydawalo mi sie, że czyjes Dziecko swietnie sobie poradzi w przedszkolu, a pozniej płkało przez dwa tygodnie, wiec nie ma na to reguły. Niestety każda z nas musi przez ten etap przejść.

ja używałam płynu do plukania od pierwszych dni, dla synka lenora bialego, a tutaj fairy dla Dzieci.
Winki u nas tez kroluja dresy i getry :-) jak ide na spacer to oko sobie podmaluje, ubiore sie troche inaczej, ale to tylko na spacer. w domu musze byc ubrana wygodnie, bo karmie Młoda cyckiem. to normalne, ze przez pierwsze 2-3 miesiace czlowiek jest "wywalony" z akcji. cały swiat to kupki, pieluszki, nieprzespane nocki :-) ale zobaczcie przyjdzie wiosna, Dzieciaczki przesiada sie do spacerowek, beda lepiej spaly. :-)
 
anus Maciek pojdzie od wrzesnia do przedszkola o ile sie dostanie, bo do panstwowego nie jest latwo. W kazdym razie w marcu skladamy podanie i co bedzie to zobaczymy ;)
Mnie chodzi wlasnie o kontakt z rowiesnikami, bo on jest bardzo odwazny do doroslych, a jak chodzi o dzieci to podchodzi z duzym dystansem. Moze nie potrafi zlapac kontaktu z nimi, bo dorosli zazwyczaj proponuja mu zabawy, a dziecko z drugim dzieckiem zupelnie inaczej bedzie sie bawic.
 
Nimfii ja tez nie prasuję ale od początku ale nie używam płynu tylko samą Lowelę i wyciągam trochę ciuszki to miękną.
U nas okazało się, że te płacze Kornelka to nie kolki tylko zmęczenie. Odkryłam to po 1,5 tygodniu bo w dni kiedy spał 3 godziny w dzień nie płakał wieczorem, a kiedy nie miał takiej jednorazowej dłuższej drzemki to był tak zmeczony wieczorem , że darł się do padnięcia. Daję mu co prawda ten espumisan i herbatki ale herbatki mało wypija tylko 30 ml na kilka razy.W nocy mamy 2 pobudki o 2 i o 5 na jedzenie i potem do 8.30 śpimy lub się przewalamy.Teraz śpi od 9.20 ciekawe jak długo, lepiej mu się śpi jak Tosia w szkole i ma ciszę tylko wodę słychać w akwariach jak przepływa, a że są trzy akwaria to potrójnie mamy wodę z wodospadu.Może się do takiego dzwięku przekona bo mam takie sztuczne akwa Fiszer Price. A dodam, że śpi w wózku a nie w łózeczku.Łóżeczko tylko na noc.:szok:
 
Niuniunia wiesz co ja staram sie jesc juz całkiem duzo rzeczy, najgorsze w moim przypadku jest przegryzanie slodyczy po 20, ale jeszcze przed ciaza ustaliłam sobie, ze po 20 jak mam ochote cos przegryzc to biore jabłko i tym sposobem zjadam 5-6 kg jabłek w tygodniu, a ma to wiele plusów oprócz cały czas znikajacych kg (do wagi sprzed ciazy doszłam po 3 tyg od porodu), mnóstwo witamin i zdrowy cukier, którego tak mi brak. Ja mam troche inny problem, bo borykam sie z dosc duzym brzuchem po dwóch ciazach i nie kg juz sa moim problemem, ale bede musiała sie wziac za jakis cwiczenia, zeby wzmocnic miesnie.
 
alma moj Maciek tak lubil drzemac w wozku w cigu dnia;) A teraz Kuba jest spiochem, nie mamy z tym problemu. Ani mu nie przeszkadza halas jaki robi Maciek.


jot i ja mam flaka brzuchowego po drugiej ciazy :( Po pierwszej bylo okej, a teraz mam takie lozko wodne na brzuchu ze szok - ale ubieram luzne tuniki odciete pod biustem (te ciazowe) to nie widac ;)
Kilogramow tez mam tyle co przed ciaza, ale nie mam na razie zaciecia do cwiczen. Poki co nie odmawiam sobie slodyczy ;) licze ze brzuszek sie wciagnie po wiosennych spacerach :-p
 
nimfi moja dwulatka tez jest juz bardzo samodzielna i zdecydowanie gotowa na przedszkole (pod kazdym wzgledem), spotyka sie codziennie ze swoim kolega, miesiac od niej starszym i on kompletnie sie jeszcze nie nadaje. Mysle ze chłopcy troszke później w tej kwestii wchodza w zycie, przy mamusi zawsze milej i bezpieczniej. Ja juz widze róznice miedzy moimi dziecmi, chłopcy chyba generalnie bardziej przy "cycusiu" niz dziewczynki.

Jesli chodzi o płyn to ja do prania uzywam proszku jelp ze zmiekczaczem a do płukania tez uzywam silanu sensitive i nic sie nie dzieje, tyle za ja wszystko prasuje. Ja mam AZS (tzn. generalnie jestem alergikiem od urodzenia) i bardzo zwracam uwage na to co jem,w czym piore, na wietrzenie mieszkania itd itp., nie narzekam na silan i ubranka ładnie pachna, bo po samym proszku to nie specjalnie, ale to wszystko jest bardzo indywidualne.

No własnie płyny do prania sa delikatniejsze i lepsze dla alergików przynajmniej dla mnie :), bo moje, meza i córeczki rzeczy pierzemy w persilu, ale nie mam odwagi pomimo wszystko wyprac ciuchów maluszka.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry mamusie :-D

u nas noc przespana mała wybudza się co 4 a nawet co 5 godz, na jedzonko zjada i zasypia od razu żadnego marudzenia w dzień za to więcej marudzi ale coś za coś nie mogę narzekać :tak:

może w końcu na spacerek wybierzemy pogoda dziś lepsza :tak:
jutro mamy kolędę na pewno ksiądz będzie pytał kiedy chcemy ochrzcić małą a ja sama nie wiem więc nie wiem co mu powiem :szok: jakoś nie mam weny na przygotowywania a jak jest u was:no:

nimfii ja od początku płukam ubranka w płynie Silan sensitive i nie prasuję ubranek i nic złego się nie dzieje :tak:
alam moja malutka to Liwia :tak:
Życzę miłego dnia :happy:
 
reklama
Do góry