reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
hej
gratulację dla kolejnej mamusi :-)
ja po wizycie, paciorkowca nie ma, hemoglobina podskoczyła do 12, no i mała leży głową w dół hehe a ja myślałam, że ją smyram po główce a to pupa na górze :-D Mam czekać na akcję i ruszać do szpitala. W razie jakbym nie urodziła to 12.11 mam się pojawić u doktorka. Cieszę się, że nie będzie cc ..... W nocy spać nie mogłam z wrażenia, że to już niedługo!!!!
Mała waży 3 400, oczywiście to waga szacunkowa, bo już pisałam, że ja w takie podawanie wagi nie wierzę. Zmartwił mnie tylko lekarz mówiąc, że gdyby się okazało, że mała leży pupą na dole to kwalifikowałabym się do porodu sn .... Raczej bym się nie zgodziła, więc lepiej niech zostanie w tej pozycji w której jest.

O! zazdroszczę bo ja na podobnym etapie co Ty a moja mała dziś znów zdecydowanie kopie na dole więc nie wiem już jak leży. Strasznie mi wydziwia to dziecko :) Cały czas była głową do góry albo poprzecznie, ale już myślałam, że się obróciła. teraz już nic nie wiem...

Ja się zastanawiam jak to z tą wagą jest bo wiadomo, że to wyliczenia ze wzoru, ale zarówno pierwsza córka jak i druga są bardzo "wymiarowe" tz prawie co do dnia zgodność wielkości nóżek, brzucha i głowy i mi się waga w pierwszej ciąży zgodziła kropka w kropkę.
Myślę, że jak dziecko ma np długie nogi jak u EWEL albo większa głowę to wtedy te pomiary wagi już mogą być ze sporym marginesem.

Mój lekarz już mnie dwa razy straszył cc ze względu na to położenie miednicowe i zdecydowanie twierdzi, że w tych czasach nie ma mowy o rodzeniu sn miednicowo, że to zbyt ryzykowne i tam gdzie on pracuje rodzą tak tylko kobiety na własne życzenie czego on jednak nie pochwala.

Za to chyba jest zwolennikiem obracania dziecka co mi też delikatnie sugerował, ale na to się nie zgodzę.

Gratuluje naszym mamom. I troszkę zazdroszczę, że macie już swoje dzieciaczki...
 
ja tez juz zgłupiałam, nie mam pojecia czy sie młody obrócił, czy nie. ciezko rozpoznac co i jak.
jutro ide na usg to podglądniemy. z tym obracaniem dziecka wydaje mi sie, ze bym chciała spróbowac jak cos, cc w ostatecznosci :(
kurcze, na co mi to dziecko sie tak ułozyło... jeszcze nie wyszło a juz mamy nie słucha :D
 
Lotka ja też bardzo nie chce cc, ale wychodzę z założenia, że skoro dziecko się nie obróci samo to pewnie ma jakieś powody i może lepiej nie ingerować i nie kombinować. Po za tym lekarze teraz tak rzadko to robią, że bałabym się czy aby na pewno wie jak się za to zabrać ;)
Na razie nie ma co gdybać bo ja myślę, że moja zdąży jeszcze. Tak mu buszuje w tym brzuchu, że myślę, że ma bardzo dużo miejsca.

Zresztą jakby miało być cc to jakoś się z tym oswoję. W sumie dla dziecka może nawet bezpieczniej jak je spokojnie wyjmą :)

Napisz koniecznie jutro po tym usg jak leży. Ja mam dopiero za 2 tygodnie i wtedy wyrok zapadnie
 
Lotka ja też bardzo nie chce cc, ale wychodzę z założenia, że skoro dziecko się nie obróci samo to pewnie ma jakieś powody i może lepiej nie ingerować i nie kombinować. Po za tym lekarze teraz tak rzadko to robią, że bałabym się czy aby na pewno wie jak się za to zabrać ;)
Na razie nie ma co gdybać bo ja myślę, że moja zdąży jeszcze. Tak mu buszuje w tym brzuchu, że myślę, że ma bardzo dużo miejsca.

Zresztą jakby miało być cc to jakoś się z tym oswoję. W sumie dla dziecka może nawet bezpieczniej jak je spokojnie wyjmą :)

Napisz koniecznie jutro po tym usg jak leży. Ja mam dopiero za 2 tygodnie i wtedy wyrok zapadnie
no niby tak, na spokojnie to cc.
jakos pod wieczor wroce, to napisze :) młody ma czasami takie fazy, ze np nagle ze 2 godz glupieje chyba we wszystkie kierunki, mnie wszystko boli, kopie mnie mocno, wygina sie, rozpycha. i wtedy licze na jakis tam obrót. a potem po chwili spokoju znow czuje po lewo tylko co.. chyba jego głowke(w tym miejscu wlasnie miał głowke na ostatnim usg 2 tyg temu), chociaz wylałabym zeby to juz była pupa :)
 
Moja też się wierci i mam wrażenie, że się przekręciła, mamy to sprawdzić jeszcze za tydzień na usg.
Też mi zależy na porodzie sn, bo po cesarce będę musiała dłużej czekać na drugiego bąbelka, a chce mieć szybko :D 2 lata różnicy żeby były :)
 
monigg teraz nie trzeba czekać po cesarce z drugim dzieckiem. kiedyś trzeba było jak przecinali prawie cały brzuch teraz nie ma potrzeby czekania bo robią małe nacięcie.

ja dziś się kiepsko dość czuję. niskie ciśnienie ale i tak latam. teraz muszę pojechać kupić majtki dla Jasia bo te w których obecnie chodzi robią mu się za małe więc trzeba dziecku ulżyć i kupić większe żeby nie cisnęło we fiutka :-)
 
A ja jestem po drugim śniadanku - kakao i drożdżówka z budyniem :-) pychaaa. Jestem na plusie 7 kg. Mi się wydaje, że mała ciagle leży w innej pozycji.
miniaaaa ostatnio młodszemu też z tego samego powodu musiałam galoty większe kupić ;-)
 
reklama
Witam!
Ja też się melduję po wizycie. U nas wszystko ok, młody odwrócony jak trzeba główką w dół . Jedna rzecz mnie niepokoi. Szacunkowa waga to ok.4 kg a jeszcze 11 dni do terminu i możliwość przenoszenia do 2 tyg. więc nie wiem jak dam radę z takim chłopem rodzić sn.
 
Do góry