reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

hej, ja niestety nie pomogę, bo gubię się już w tych wszystkich zasiłkach; chociaż ja mam swoją dg i też prezydent podpisał zniesienie fajnych zasiłków, a teraz okazuje się, że termin wejścia w życie tej ustawy przenieśli na później, więc bym się załapała :/ a co do czkawki to ja najczęściej czuję na górze albo pośrodku brzucha, a mały leży główką w dół już drugi miesiąc, tylko kopie i rozpycha się nogami po bokach i po żebrach, albo dupke wypycha,że aż brzuch nabiera dziwacznych kształtó. no i rodzę wn, widziałąm dziewczyna na porodówce po c i te po sn i zdecydowanie wolę sn, możesz zając się dzieckiem, pójść normalnie pod prysznic a nie zwijasz się z bólu zwinięta w pól ;/
 
reklama
Czyli jednak z tą czkawką tez reguł nie ma...

Jaga ja też mam swoją działalność i z tego co wiem to każda kobieta będąca w ciąży się załapie, nawet te co mają termin na marzec.
Szkoda jeżeli Ty się nie załapiesz.
Ja właśnie czekam na odpowiedź z ZUSU i mam nadzieje, że problemów nie będzie
 
Moja mała główkę ma w kanale a czkwake czulam wysoko bo Przecież brzuszek. Jej też wtedy czka, nawet wtedy miałam ktg i się śmiała położna.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Ja planuje sn na razie)
Co do becikowego, to z netu tylko to mam, a ze mnie to nie dotyczy to nie zaglebialam sie
"Osoby bezrobotne, studenci, rolnicy oraz osoby pracujące na umowach o dzieło przez rok po urodzeniu dziecka będą otrzymywały miesięcznie 1000 zł."
 
Też mam rodzić sn, chyba że przenoszę i dziecko będzie za duże to wtedy cc. Póki co stanęło na sn.

Jett ten 1000 miesięcznie to nie becikowe tylko zasiłek, coś jak macierzyński. A może ZUS się tym zajmuje? Nie zgłębiałam tematu bo mnie nie dotyczy.
 
Witajcie!
Ja też planuję poród sn.
Dziś rano miałam wizytę. Tak mi lekarka zbadała szyjkę, że podkrwawiam do tej pory:( Miałam robione ktg, tętno młodego ok. Skurczy brak. Czekam dalej.
 
A czy jak oboje rodzice pracują na etacie to coś się w ogóle należy z mopsu bez względu na osiągane dochody? Kiedyś było 1000zł dla wszystkich ale teraz to też całkiem pogubiona jestem.
 
z tego co wiem to becikowe ma kryterium dochodowe. więc nie dla każdego.
ja też mam zamiar próbować swoich sił i rodzić siłami natury ale jeśli nie wyjdzie po paru godzinach to niech tną. ja mam duże dziecko i anatomie wiecznej dziewicy więc mogę mieć duży problem z wyciśnięciem kloca :-)
 
reklama
Niektóre miasta mają tzw. becikowe samorządowe/gminne. Może być uzależnione od dochodów, a nie musi, to zależy od miasta. U mnie coś takiego jest ale tylko dla rodzin, które spełniają kryteria do zasiłku rodzinnego.

A czy becikowe to od państwa nie jest przypadkiem wypłacane każdemu bez względu na dochody przy drugim i kolejnym dziecku?
 
Do góry