reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Moja już chodzi pewnie i rączki ma dość nisko, ale nogi rozkraczone i tak jeszcze będzie długo bo tak właśnie chodzą takie małe dzieci. ...To jest na pewno prawidłowe...
Gibała się na boki na początku teraz już nie

Jedzonko daje tak:

po 8. 00 śniadanie- kaszka lub jajko lub kanapka- o 9 idzie spać
10. 00 II śniadanie- ostatnio lubuje się w jabłuszku z biszkoptem, czasami dam jogurt albo mus)
Zupę je koło 13. 30 czasami wcześniej(to tez zależy co zjadła wcześniej i na ile jej to wystarczyło) Zupy zjada koło 200 ml

Po zupie śpi po raz drugi.
Koło 16 - 17 daje owoc, jogurt albo serek a czasami butelkę mleka, ale pije raczej niechętnie
No i 19 mleko...

Staram się oczywiście robić tak, ze jak rano zje jogurt to po południo owoc, a jak rano owoc to po południo coś mlecznego.
Jajko 2 razy w tygodniu
 
reklama
Moja je małe porcje mleka, ostatnio nawet po 90-100 bo chyba ją ten katar zaczynał brać. Wiec nie mogę zabrać jej jednego mleka na rzecz czegoś innego, poczekam do tego roku, już tylko chwila, a potem będę myślała jak i co pozmieniać.
 
Nasze mleko jest do roku, potem zmiana na 3. Jego podaje się 2 razy po 240. Mała i tak tyle nie wypije, wiec pewnie z trzy mleka w diecie zostaną.
U nas jest trochę tych posiłków, bo je co trzy h. Zaczyna o 7, a kończy dopiero o 21.
 
Pytałam o ostatni ogólnie. U mnie to mleko 19-20. A ostatnio nie chce go jesc ale wczesniej sie budzi, zjada mleko i dalej spi.
U nas wyglada to tak:
6-7 mleko 180
9-10 mleko/kasza na mleku
13-14 zupka 230-250ml
16-17 mus owocowy z jogurtem/budyn/kisiel z owocami/kasza z owocami
19-20 mleko




Napisane na HTC One_M8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas juz od paru dni Mloda spi tylko 1 dziennie, ale na noc zasypia 19-19:30 :) wstaje o 4 i spi do 6-6:30 :)
Ciezko tak troche bo musze sie nauczyc ze ma 1 drzemke ale trzeba sie przyzwyczaic.


Jakie menu planujecie na roczek? Robicie jakis tort zeby dziecko zjadlo czy dacie takie np. z cukierni?
 
reklama
Do góry