reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Lena bezpośrednio po 6w1 płakała z 10 minut, nie chciała piersi, noszenie też nie działało. Niefajne to było. Dziękuję tylko Bogu, że zdecydowałam się na wersję 6w1 i było tylko jedno kłucie, bo nie wiem jakby zniosła więcej kłuć skoro z jednym był taki problem.

Andrzelika, niebezpieczne jest jeśli dziecko kilka godzin po szczepionce płacze dłużej niż 4 godziny bez przerwy i trzeba to zgłosić lekarzowi, bo może świadczyć o zapaleniu mózgu, tzw. płacz mózgowy. Inne płacze i marudzenia są normalne po szczepieniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mnie to powiedziala lekarka wlasnie :sorry2:
Szczepienie przeciw WZWB jest bardziej bolesne dlatego rodzice czesto wybieraja szczepienia 6w1 zeby dziecku oszczedzic tego bardziej bolesnego uklucia. A jak jest z pneumokokami nie wiem... byc moze tez jest bardziej bolesne.

Przeciez nie kazde ulucie tak samo boli? Sama pamietam jeszcze z dziecinstwa ze jednych szczepionek wcale nie czulam a inne szczypały jak cholera - i stad ten bol jak podejrzewam.

Dokładnie tak:tak: My szczepilismy te podstawowe i rota razem, a po dwóch tygodniach wzw i pneumokoki i pielegniarka powiedziała, ze tym razem bedzie gorzej, bo obydwie szczepionki sa bardziej szczypiace. I rzeczywiscie było dużo gorzej.
 
Mnie to powiedziala lekarka wlasnie :sorry2:
Szczepienie przeciw WZWB jest bardziej bolesne dlatego rodzice czesto wybieraja szczepienia 6w1 zeby dziecku oszczedzic tego bardziej bolesnego uklucia. A jak jest z pneumokokami nie wiem... byc moze tez jest bardziej bolesne.

Przeciez nie kazde ulucie tak samo boli? Sama pamietam jeszcze z dziecinstwa ze jednych szczepionek wcale nie czulam a inne szczypały jak cholera - i stad ten bol jak podejrzewam.


Każde dziecko jest inne, niektóre płaczą mniej inne więcej...na to wychodzi.
Pracowałam 3 lata w przychodni(i szczepiłam również dzieci) i u mnie była inna teoria...:sorry2:.... no ale nie wiadomo...

Ja szczepionek z dzieciństwa nie pamiętam...
 
Mnie to powiedziala lekarka wlasnie :sorry2:
Szczepienie przeciw WZWB jest bardziej bolesne dlatego rodzice czesto wybieraja szczepienia 6w1 zeby dziecku oszczedzic tego bardziej bolesnego uklucia. A jak jest z pneumokokami nie wiem... byc moze tez jest bardziej bolesne.

Przeciez nie kazde ulucie tak samo boli? Sama pamietam jeszcze z dziecinstwa ze jednych szczepionek wcale nie czulam a inne szczypały jak cholera - i stad ten bol jak podejrzewam.

dokładnie, zgadzam się z nimfi, mnie też dzisiaj powiedziała pielęgniarka, ze szczepionka na wzw jest dużo bardziej bolesna.

Dziś właśnie bylismy na pierwszej szczepionce bralismy 5w1 i do drugiej nóżki wzw i generalnie mocny płacz przy kazdym ukłuciu ale przez max 5 sek, więc generalnie bezproblemowo.
Waga: przy urodzeniu 3360, teraz 5300 (6 tyg)
karmię połowicznie tzn. w dzień moje mleko w nocy MM,
Pani doktor mi powiedziała, że moje dziecko powinno spać 6 godz w nocy w jednym ciągu... ale cóż nie wszyscy sa takimi szczęsliwcami, mój maly max spi 4,5 godz, choc niezmiernie rzadko, z reguły budzi się co 3 godz.
Chciałabym zmierzyć ile urosło moje dziecko, ktos wie jak dokładnie mierzy sie wzrost u takich maluszków? Oczywiście w mojej przychodzi się nie mierzy niestety.
 
Jak się poda szczepionkę z prędkością błyskawicy to pewnie że boli, tak jak niektóre leki(np.pyralgina lub testosteron)

Jot 79 nie do końca rozumiem Twoje pytanie na temat mierzenia dziecka, więc nie wiem czy nie dam głupiej odpowiedzi...
Kładziesz dziecko na plecach i mierzysz od czubka głowy do stóp(z wyprostowanymi nogami), w warunkach domowych dobrze jest zrobić to z drugą osobą(żeby miarkę trzymała), kiedyś były takie sztywne drewniane miarki składane na kilka części...
 
jot79 u mnie w przychodni tez nie mierza. Ja sama moja Natalke mierze. A mierzy sie od czubka głowy do stopy miekkim centymetrem przykładając go do ciała miejsce po miejscu. Nie wolno na siłę prostowac nóżek!

Anna ale sa przeciez leki, które bardziej lub mniej bolą nawet przy bardzo wolnym podawaniu. To zależy i.inn od konsystencji, bo te gęściejsze są bardziej bolesne.
 
jot a dlaczego powinno spac 6h jednym ciagiem? dlatego ze jest na MM czy ze wzgledu na wiek? Jestem ciekawa opini lekarza ;) Moj Kuba spi nieraz 8h jednm ciagiem, a czasem tylko 5h... rozne noce sa....
 
reklama
ciekawe z tym spaniem... my mamy 18 stycznia szczepienie więc przy okazji zapytam lekarki czy mała może spać tak długo bez przerwy. Bo ona ma przerwę w jedzeniu 10 godzin, czasem 11 i nie wiem czy nie jest za mala na takie przerwy. W ogóle je tylko 5-6 razy na dobę. Ale jest grubiutka...
 
Do góry