reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

reklama
Gaga swietne wieści!super, ze jest poprawa, cały czas trzymam kciuki za Sebastianka.
Karola smaruj kremem z lanolina, ja używałam na poczatku purelan z medeli. Wydaje mi sie, ze one musza sie zahartować. Mnie tez na poczatku bolały a teraz juz bolą pierwsze dwa pociągnięcia , a potem luzik.

Milagros a pasma śluzu w kupie macie? Moj syn był uczulony na mleko dlatego przez rok pił Nutramigen na recepte, a jak miał 1,5roku to mu przeszło. Bo tak naprawdę to nie jest typowa alergia tylko niedojrzałość układu pokarmowego dziecka, ktory to nie moze poradzić sobie z trawieniem białka. Nutramigen ma białko rozbite na bardzo drobniutkie cząsteczki i ma on za zadanie powoli przyzwyczajać układ pokarmowy dzieciątka aby funkcjonował prawidłowo.
Dla porównania moj syn przy tej alergii na mleko miał takie objawy: ulewał patologicznie - lało mu sie jednocześnie buzia i nosem jak z fontanny, albo chlustalo z niego jakby wymiotował. Do tego zmiany skórne takie okrągłe czerwone plamy, choc tych na szczescie nie było duzo, suchawa chropowata skora mimo kąpieli w emolientach i do tego duze ciągnące sie pasma śluzu w kupie.
Wszystko zaczelo sie mniej wiecej jak miał miesiac.

Drugi synus jak narazie nie wykazuje objaw alergii, troszkę śluzu w kupce ma ale niewiele.

My jesteśmy juz po badaniu słuchu, wyszło wzorcowo. Do świat musimy jeszcze zaliczyć okulistę, poradnie patologii noworodków i wcześniaków i szczepienie.
I juz nie śpię myśląc o tym szczepieniu, bo starszemu co chwila z nosa leci, młodemu tez cos tam w nosie gra, choc pediatra mowila ze odsłuchowo wszystki w porządku. Z pierwszym synem dopiero niedawno odetchnęłam jak zakończyliśmy szczepienia, a teraz znowu stres. [emoji16]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Nika to co piszesz to jak ulał pasuje nas. Śluzowata kupa, ulewanie i wymioty, skóra jak u węża. Położna uspokajała ze to normalne u noworodków ze skóra musi dojrzeć i ulewanie to jest u niektórych dzieci norma. U nas druga noc Mała spi i pojękuje, stęka, denerwuje sie i pręży. Pije mleko około szklanki dziennie do płatek śniadaniowych. I ser na kanapki. Wcześniej nic nie było teraz sie zaczęło to dziać.

Karola musisz przeżyć bolące brodawki. Przystawiaj dziecko jak najcześciej bo mimo ze wydaje ci sie ze dzidzia ciagle ssie i jest głodna to tak naprawdę nie potrzebuje teraz tak dużo mleka- przystawiaj ja tez przystawiając nawet co godzinę w szpitalu. Brodawki miałam krwiawiące i wyłam jak podawałam Małej ale w domu rozbijalam liście kapuchy schłodzone w lodowce i w stanik wkładałam. Bardzo mi pomogły, szybko strupy sie zagoiły, a po każdym karmieniu smarowałam własnym mlekiem. Położna powiedziała ze własne mleko jest najlepsze bo te wszystkie maści zawierają to samo co mleko matki wszystkie witaminy- a na ból wlasnie kapucha.
 
Milagros a bierzesz witaminę C? Mi tez leci z nosa ciurkiem, pije *spam* syrop 3x dziennie i witamina C, narazie nie postępuje dalej. Przez chwile nawet zastanawiałam sie czy aby ten katar nie jest sprawka hormonów? W ciąży w drugim trymestrze tez chodziłam cały czas z wodnistym katarem moze to ma jakis związek...
 
mi tak samo leci z lewej dziurki i to wieczorem, w dzien jest ok a wieczorami aż łzy w oczu lecą. Wydaje mi sie naprawdę ze to sprawka hormonów
 
Dziewczyny mysle ze albo do pediatry i na próbę odstawić mleko i wszystko co ma białko krowie. Jakby zawierzyć mojej położnej to alergia na mleko ujawnia sie wlasnie po jakimś czasie - 3/4 tygodniach przyjmowania za dużych ilosci alergenu, stad ja mam ograniczony nabiał... pytanie czy cos nam wyjdzie czy nie?

Kejti pieke sernik bo nam gosci bezglutenowych, jabłecznik i dla Basi babkę;) kolacja szybka ale jeszcze nie czas na wielkie imprezki ;) za tydzień druga tura gosci [emoji6] galantynki robie bo to moge zjeść i klasyczna sałatkę jarzynowa [emoji38]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny Jak przestawiacie swojego ssaka do piersi co 2h-3h.to ile w między czasie uda wam sie odciagnac laktatorem mleka..... Bo jak ssak odciagnie..to u mnie jiz jest dramat!!!!!
 
karo u nas bylo to samo, po zmianie mleka lagodzi sie buzia aczkolwiek pilnuje zeby nie bylo za cieplo w domu bo wtedy jakby sie podraznialo
 
reklama
Keejti ja kupiłam małej na fb futerko sukienunie czapeczkę i butki za 60 zl. Musze dokupić rajstopki i kozaczki z futerkiem i problem z głowy.
Po szczepieniu nadal ok. Nie zauważyłam zmiany w zachowaniu.
Któras pytala się o klucia. Otóż bylo 5w1 oraz Wzw B.
U nas po śnie jest 5 min wybudzania. Z. Się kręci, pręży i wtedy są pruczki i kupa. A potem ją dopiero przebieram i karmię.

13.10.2016 córcia
 
Do góry