reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Dziewczyny, prenatalne USG robią już tylko przez brzuch jeśli nie ma problemów z widocznością dzidziuta? Pamiętam, że w mojej poprzedniej ciąży miałam też tv, bo młoda wcisnęła mi się gdzies w biodro prawie i był problem z dokładnym mierzeniem.
Teoretycznie tylko przez brzuch, ale u mnie też byl problem ze zmierzeniem przezierności ze względu na ułożenie dziecka i też lekarz zaproponował, że można spróbować dopochwowo, że może będzie lepiej widac.
 
Mam pytanie o termin porodu. USG przed 10 tygodniem ciąży pokazało, że ciąża jest 4 dni młodsza względem terminu z OM a dzisiejsze USG potwierdziło termin z OM. Wiem że to tylko orientacyjne wyliczenia (syna urodziłam 11 dni po terminie), ale tak się zaczęłam zastanawiać nad tymi terminami po dzisiejszej wizycie. U Was się pokrywają terminy USG i OM?
 
Mam pytanie o termin porodu. USG przed 10 tygodniem ciąży pokazało, że ciąża jest 4 dni młodsza względem terminu z OM a dzisiejsze USG potwierdziło termin z OM. Wiem że to tylko orientacyjne wyliczenia (syna urodziłam 11 dni po terminie), ale tak się zaczęłam zastanawiać nad tymi terminami po dzisiejszej wizycie. U Was się pokrywają terminy USG i OM?
U mnie - pomijając ten dzisiejszy wynik od czapy - termin z USG pokrywa się z OM.
 
Hejka , ja niestety dobrych wieści nie mam. Serduszko sie zatrzymało. Czekam w szpitalu na poronienie.

Sciskam Was i szczerze życze żeby obyło sie już bez dramatów na tym wątku bo już chyba limit wyczerpany. ❤❤❤
Nie takie miało być zakończenie 😭 ściskam mocno, dużo siły
 
Ja dziś rano byłam u mojego gina na wizycie kontrolnej.
Trochę się zmartwiłam, bo okazało się, że mam tak ułożoną macicę, że jest problem żeby dziecko dobrze obejrzeć. Robił USG przez pochwę i przez brzuch i jakoś na rympał złapał CRL, ale z tego pomiaru wynika, że mały jest o tydzień do przodu.
Chyba będę szukała innego ginekologa.
W poprzedniej ciąży na prenatalnych mój synek też był tydzień do przodu. Finalnie urodził się zdrowiutki z wagą 2900 i miał 51cm, a ja dodatkowo miałam cukrzycę ciążową także tym bym się nie przejmowała zbytnio
 
Dzień dobry w poniedziałek! Ja dziś tez trzecie USG prenatalne🤣, mam nadzieję że dzidziul się odwrócił i w końcu da zmierzyć ta przezierność bo to juz praktycznie ostatni moment. W czwartek mam tez wizytę w centrum zdrowia kobiet i tam będę miała prenatalne USG i testy z krwi już na NFZ lekarz mi wypisał skierowanie ze względu na wady genetyczne w rodzinie. (Te USG teraz robię prywatnie tak dodatkowo, bo jest duże ryzyko, że na tych co mam na NFZ umówione będzie za późno) mam nadzieję, że chociaż tu wszystko będzie ok, bo wynik Cytologii mam nieprawidłowy, zrobiłam te rozszerzone badania, wymazy, które lekarz zlecił, ale to trzeba miesiąc na wyniki czekać. I dopiero podejmą decyzję co dalej bo może trzeba będzie wycinek na biopsję pobrać.🤦
Rozumiem doskonale czekanie jest najgorsze w zeszłym romu w październiku miałam laproskopię guza na jajniku i czekanie na wyniki to były najgorsze 3 tygodnie w moim życiu chociaż moja gin mówiła, że na jej oko to potworniak łagodny i tak się na szczęście okazało. Kamień z serca i radość ogromna. Trzymam mocno kciuki za pomyslne wyniki u Ciebie ❤️
 
Hejka , ja niestety dobrych wieści nie mam. Serduszko sie zatrzymało. Czekam w szpitalu na poronienie.

Sciskam Was i szczerze życze żeby obyło sie już bez dramatów na tym wątku bo już chyba limit wyczerpany. ❤❤❤
Kochana strasznie mi przykro wierzyłam, że wszystko zakończy się pomyślnie. Ściskam mocno trzymaj się ❤️
 
reklama
Hejka , ja niestety dobrych wieści nie mam. Serduszko sie zatrzymało. Czekam w szpitalu na poronienie.

Sciskam Was i szczerze życze żeby obyło sie już bez dramatów na tym wątku bo już chyba limit wyczerpany. ❤❤❤
Pamiętaj myślami jesteśmy wszystkie z Wami, przesyłamy ogrom sił i miłości na ten ciężki czas.. 🤍

Ja w piątek wizyta o 8.45 u gina i 14.30 prenatalne
no to mamy razem tego samego dnia tylko ja po Tobie prenatalne :) a który będzie u Ciebie tydzień jeśli mogę wiedzieć?
 
Do góry