reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry

U nas też na początku stwierdzili trądzik niemowlęcy ale gdy krostek przybyło a poza buzią pojawiły się we włosach, na dekolcie, szyi i uszach stwierdzono łojotokowe zapalenie skóry. Pani doktor przepisała mi taką białą papkę do smarowania a złuszczone miejsca mam smarować wazeliną.
Anik, powiedz mi proszę jak smarowałaś Krystiankowi główkę, bo moja Klaudia ma dużo włosków i nie wiem jak ja to zrobię żeby jej wetrzeć w te chore miejsca.
 
reklama
Dori, ja nakładam papkę na włoski i rano wacikiem z mydłem zmywam tyle ile się da. U nas jest znowu nawrót i za tydzień mamy wizytę u dermatologa. My stosujemy na dzień Alantan Plus. Odzywaj się do nas, to będziemy wymieniać się informacjami. :)
 
Jutro rano odbieramy papkę i zaczynamy kurację. Będę informować na bieżąco o efektach.
 
Dori, ta papka jest rewelacyjna, więc na pewno pomoże. U nas niestety nawrót i to z dnia na dzień silniejszy, nie mogę doczekać się wtorkowej wizyty u dermatolog. Aha, łojotokowe jest połączone ze skazą białkową. ja ostatnio wypiłam napój kozi (wcześniej serek kozi) i w zasadzie po kilku dniach pojawiły się zaczerwienienia na buzi i główce, a teraz to już mamy i złuszczający się naskórek i ropkę na główce :(. Chciałabym jeszcze spróbować mleko sojowe, ale nie wiem czy zdobędę się na odwagę, bo serce mi się kraja, jak widzę, że się męczy i drapie po buzi :(
 
Po stwierdzeniu 2 tygodnie temu że to trądzik pediatra nie kazała mi odstwiać nabiału tylko go ograniczyć ale ja na wszelki wypadek odstawiłam wszystko co pochodzi od krowy i widać dobrze zrobiłam.
Rano już posmarowałyśmy Klaudię papką, narazie wszystko jest takie wysuszone ale nie widać nowych krostek więc mam nadzieję, że faktycznie pomoże.
 
Dori my też jesteśmy na diecie bezbiałkowej. Polecam Ci zamiast wazeliny Alantan lub Alantan Plus do smarowania na dzień, a papkę tylko na noc. Czy stosujesz mydełko Oilatum?
 
Akurat kupiłam dzisiaj Alantan Plus to jutro zaaplikujemy zamiast wazeliny. A Oilatum używam ale płynu do kapieli leczniczej a nie mydełka.
 
Papka pomaga. Krostek jest już mniej a te co są wysuszają się. Nistety Alantan się u nas nie sprawdził, bo jak ją posmarowałam to wszystkie plamki jeszcze bardziej się zaogniły i wyglądało to jeszcze gorzej. Dziwne, bo uczulenia na tą maść nie ma gdyż stosujemy ją do pupci. Te wysuszone miejsca smarujemy zatem wazelinką i ładnie wszystko schodzi. Tylko skóra zostaje strasznie ostra po tej papce. Miejmy nadzieję, że wszystko z czasem ładnie zejdzie i skórka powróci do swojego pierwotnego stanu, bo była cudowna.
 
Aniu, Ola tez ma lojotokowe i chyba te skaze. 2 razy probowalam mleka sojowego i chyba jest ok.
 
reklama
Aniu, my byliśmy wczoraj u dermatologa i okazało się, że łojotokowe już przeszło, natomiast nadal mamy alergię pokarmową na mleko i jego pochodne, więc nie ma mowy o mleku krowim, kozim czy sojowym. Mogę natomiast zaryzykować i zjeść kurze jajko :), ale mam zabronione spożywanie pomidorów zeszłorocznych, zero herbatek owocowych, muszę zrezygnować również z harbatki koperkowej dla Krystianka (mam podawać przegotowaną wodę w upalne dni), nie mogę pić soków porzeczkowych, z aronii i to samo dotyczy konfitury z owoców drobnopestkowych. :( Dostałam jeszcze receptę na papkę i na krem ze sterydami, ale to tylko do smarowania policzków przez 3 dni, potem maść będzie niepotrzebna. Aha, muszę prać swoje ubrania w proszku dla dzieci :). Pisz Aniu co u Was i co mówi Wam lekarz.
 
Do góry