reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łóżeczko dziecięce - jakie?

Kasiak90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Maj 2022
Postów
36
Dziewczyny, przymierzam się do zakupu łóżeczka dziecięcego. Myślałam o łóżeczku dostawnym. Co się u Was sprawdziło, co polecacie? Dzięki za pomoc :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, dzięki za pomoc! Ostatecznie w naszym domu pojawiło się łóżeczko dostawne Chicco next to me magic :) Jak dla mnie najlepsze jest to, że mam dziecko blisko siebie, właściwie na wyciągnięcie ręki. To bardzo wygodne nocą 😁😁 dostawka fajnie prezentuje się w naszym niewielkim pokoju. Bardzo praktyczne jest to, że można zmienić kąt ułożenia dziecka (głowa jest nieco wyżej, super zwłaszcza przy ulewajacym bobasie). Ponieważ mamy też starszaka, któremu zdarza się rzucić zabawką, kupiliśmy moskitierę, która idealnie pasuje i chroni nasze maleństwo. Tak jak pisałyście, siatka z boku powoduje, że nie martwię się o bezpieczeństwo córki kiedy śpi. Generalnie polecam 👍💪🙂
Ja mam dostawkę chicco i młody śpi przy naszym łóżku. Zwykle łóżko nie zmieściłoby sie w sypialni a chcę mieć na razie dziecko przy sobie. Jak coś się dzieje to jesteś tuż obok. Ja polecam
 
Łóżeczko z szufladą u dołu (przydatna na pościel i kocyki) i z możliwością zdjęcia bocznej ściany i zamontowania tam barierki do połowy. W ten sposób starsze dziecko dalej może spać w łóżeczku i jednocześnie swobodnie z niego wychodzić.
Dostawka u mnie się nie sprawdziła. I tak musiałam wyciągać do karmienia piersią i wtedy dziecko spało z nami, jak się nie chciało odłożyć. Tak samo jak przy łóżeczku obok łóżka.
 
Ja mam łóżeczko 120x60 że zdejmowana ściana i montowana barierka, która może służyć dla starszego dziecka (u nas pojawiło się szybko drugie bobo więc starszak dostał już swoje pierwsze "dorosłe" łóżko a łóżeczko służy siostrzyczce.
Jeśli myślisz o monitorze oddechu to pamiętaj, że zakup jego w przypadku dostawki jest bezsensowny bo nie spełni swojej roli.
To jaki rozmiar wybierzesz zależy od tego jak długo planujesz aby dziecko spało w łóżeczku. Jeśli niedługo to 120x60 powinien być ok ale jeśli dłużej to zdecydowanie lepiej wziąć większe. Co do samej dostawki to nie wypowiem się bo nigdy nie używałam.
 
Zależy od dziecka :p U mnie takie klasyczne łóżeczko nie sprawdziło się kompletnie. Zagracało pokój a syn leżał w nim może ze dwa razy. Nie znosił zostawać sam, zawsze musiał być przy nas, długo z nami spał. Dla drugiego na początek planuje kupić coś w stylu kołyska/ kosz Mojżesza a po okresie noworodkowym się zastanowię co pasuje do jego charakteru, ale raczej wybór padnie na dostawkę.
 
Ja mam łóżeczko 120x60 że zdejmowana ściana i montowana barierka, która może służyć dla starszego dziecka (u nas pojawiło się szybko drugie bobo więc starszak dostał już swoje pierwsze "dorosłe" łóżko a łóżeczko służy siostrzyczce.
Jeśli myślisz o monitorze oddechu to pamiętaj, że zakup jego w przypadku dostawki jest bezsensowny bo nie spełni swojej roli.
To jaki rozmiar wybierzesz zależy od tego jak długo planujesz aby dziecko spało w łóżeczku. Jeśli niedługo to 120x60 powinien być ok ale jeśli dłużej to zdecydowanie lepiej wziąć większe. Co do samej dostawki to nie wypowiem się bo nigdy nie używałam.
W sprawie monitora oddechu - zgadza się, ze przy płytkowym płytka będzie ściągała ruchy rodzicow. Nie mogę teraz znaleźć, czy producent pieluszkowego też nie zastrzega, że dziecko nie może spać przy/w łóżku rodziców (wydaje mi się, że tak), ale nam pieluszkowy wył podczas wspólnego spania (czasem był to fałszywy alarm, ale przynajmniej raz był uzasadniony, miałam wcześniaka z bezdechami stwierdzonymi w szpitalu).


Mnie dostawka (40x90) służyła długo,około 20 miesiąca życia przeniosłam do większego łóżka, już bez zabezpieczenia przed wypadaniem.

@ness. Mam "normatywne" dziecko 5-letnie, które lubi spać skulone, i 3,5-letnie, który lubi spać wyciągnięte - śpią w łóżkach 160. Gdyby takie lozko 140 nie miało wysokich szczebelkowych ścianek, to może jakoś jeszcze by się mieściły, ale nie widzę tego... Wzrost to jedno, ale mało kto lubi mieć głowę blisko wezgłowia i cm uciekają.
 
reklama
reklama
Ja mam dostawkę chicco i młody śpi przy naszym łóżku. Zwykle łóżko nie zmieściłoby sie w sypialni a chcę mieć na razie dziecko przy sobie. Jak coś się dzieje to jesteś tuż obok. Ja polecam
Tak, właśnie między innymi przez nieduża sypialnię, szukam czegoś o niedużych gabarytach, co z łatwością się zmieści :)
 
Do góry