reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Hej
Rekinasia - w sumie to z kumpelą gadałyśmy :-D Moja mama czasem coś wtrąci :-D a ja grzecznie słucham :-p:sorry2:
Kropecka - wygląda jak chłopak ... hihihi :-D ale pewnie dlatego że ma delikatną twarzyczkę - dziewcznkę widzą :-)
Patrysia - Witaj :-D

Pozdrawiam :-D
 
reklama
Rekinasia sa to metody rehabilitacji, dobrze ze nie musisz sie tym martwic. Bobath polega na zabawie i cwiczeniach wykonywanych przez rehabilitanta a vojta jest bardziej inwazyjna i pobudza maluszka neurologicznie....
Czesc Patrysia- sliczne zdjecia!!!! fajny ten twoj maluszek w tej czapeczce:-)
kropecka rzeczywiscie twoj Wiktorek dziewczynke przypomina ale to chyba dletago ze ma takie delikatne rysy
 
Uff... dziewczyny nie mam czasu na nic,mały marudny:dry: ,a wieczorami grilujemy
Wczoraj wybrałam się z Dominikiem na szczepienie ale nie został zaszczepiony:no: ponieważ powiedziałam pani doktor o jego lużnych kupach. Mam mu podawać 2 x dziennie trilac przez 2 dni, a potem 2 x 1/2 trilac. Dzisiaj mineły te pierwsze dwa dni ale poprawy nie ma, kupa luźna, wieczorem strasznie sie męczył i bolał go brzuszek zanim się wypróżnił. Kupa ma konsystenje sosu, bez grudek:-(. Nie wiem co mu jest:errr: i martwi mnie to. Waży 7200g czyli dobrze ,ale przez ostatni miesiąc przytył tylko 350g ( rozwolnienie ma od 10 czerwca)
Co do grila i krewetek- były pyszne:-), do tego szaszłyki z łososia i pstrągi- mniam.
oliwka11- 4 ciepłe dania i cała reszta:szok:, dobrze że mam mame i teściową do pomocy
Rekinasia- czym objawia się nietolerancja laktozy u Igorka? Bo ja już się martwie na maksa co z moim małym.A krewetki serwują w Mikołowie(koło Katowic)
Patrysia- Witaj i pisz, czytałam twoje wcześniejsze posty ale od kiedy tu jestem jeszcze się nie witałyśmy;-)
 
Dobry wieczór Mamcie!


Ale dzis miałam dzień :) Rano machnęłam dwa okna i jestem z siebie bardzo dumna,że się tak zorganizowałam :) W poniedziałek mam plan na umycie dwóch nastepnych :) (po prostu juz nie widziałam przez nie bloku na przeciwko :( ) A po południu zostałyśmy z Marcelinką "porwane"( bo tatuś oczywiście w pracy cały dzień ) na grilla do znajomych :) Było bardzo miło i mam nadzieję,że nocka będzie ok,bo pozwoliłam sobie na szaszłyczka :( (wprawdzie samo mięsko,ale jednak smażone). Znajoma jest w 7 tyg. ciązy i przytyła do tej pory tylko 5kg!! Wygląda super-taka zgrabniutka :) Malutka, bo to będzie dziewczynka waży 1600g i ma szansę podwoić wagę do czasu urodzenia.Wiecie i jak tak ją obserwowałam,to zastanawiałam sie jak to jest mozliwe- ja przytyłam ponad 20kg :( Wprawdzie juz to zrzuciłam,ale.... Marcelinka zachowywała sie bardzo grzecznie,dotleniła sie że hej :) Zazdroszczę tym dziewczynom,które mają własny kawałek trawki i nie muszą się kisić w blokach...
A jutro jesteśmy zaproszeni na obiad do siostry M,a zatem weekend całkiem udany sie zapowiada :)

miauczus54- witaj kochana po przerwie :)o to przeszliście swoje :( Mam nadzieję,że rehabilitacja daje efekty i że z serduszkiem tez będzie ok. Buziaki dla Alanka :)

oliwka11-ach Ci sąsiedzi :( Ja tez mam takiego giganta co po nocy TV oglada na cały regulator wrrrr!! Uroki mieszkania w bloku :( Widzę,że się ostro wzięłaś za przygotowania :)

Patrysia- ale Ci chłopaczysko wyrosło :) I juz mu ząbki sie wyrzynają?

Kropecka- Ty to jednak masz zdrowie :)


Buziole i dobrej nocki dla wszystkich!


 
Zytka rzeczywiscie sprytnie z tymi oknami, ja tez musze sie za swoje zabrac, w pokoju az ciemno :-p:zawstydzona/y: . Ja tez mieszkam w bloku, 2 pietro bez windy:wściekła/y: a na z podworka własciciele aut zrobili sobie parking....Marzeniem bylby ogrodek! (+ dom:-))

Kluska79 a ty karmisz piersia?? napisalas o tym grillu ze az slinka leci...
 
Witam,

kluska79- u mojej córeńki nietolerancja laktozy (no i chyba też białko mleka krowiego) objawiało się przede wszystkim bólami brzuszka, problemami z wypróżnieniami- strasznie się dziecko męczyło- choć to właśnie rzadkie było, no i wymioty też często się zdarzały. Poza tym zdarzały jej się wielogodzinne płacze i ogólnie była bardzo niespokojna i marudna. Praktycznie w dzień mi nie spała wcale. Nie pomogło eliminowanie produktów pochodzenia mlecznego z mojej diety, choć wydaje mi się, że może było i trochę lepiej. Doszła nam też wysypka, choć nie wiem czy to do końca od tego. Lekarze pediatrzy i dermatolog sugerowali pokrzywkę kontaktową, alergię na kosmetyki itp. itd. Odstawiałam chyba wszystko, co dla niej używałam. Wszystkie swoje rzeczy, pościel prałam w jej proszku i nic. No i jeszcze te podejrzenia, że to kolki. Ale ja niedowierzałam. Kolki przez cały dzień po 12 godzin???? No i żadne sposoby na kolki nie pomagały, albo tylko na moment było lepiej. Miałam i ja i ona już chyba dość.
Fakt faktem, za radą pediatry, najpierw zrezygnowałam z karmień dziennych i przeszłyśmy na bebilon pepti.Poprawa widoczna z dnia na dzień. Dziecko zaczęło spać w dzień praktycznie o stałych porach i zrobiła się pogodna. Wypróznienia jak w zegarku, regularne i Mania chyba nawet sama nie wie kiedy. Nie pręży się, nie krzyczy, nie płacze. Nie zwymiotowała ani razu, a już czasem załamywałam się, bo choć przybierała ładnie na wadze- to zawsze prawie po posiłku gwarantowane przebieranie. Teraz zaledwie leciutko ulewa na pieluszkę.
Nie wiedziałam jednak co z tą wysypką. Plamy wyłaziły po nocy jeszcze większe i w dzień trochę blakły. Od poniedziałku nie karmimy się w ogóle cysiem i tylko bebilon. No i dziś rano patrzę, a ona już w zasadzie wcale nie ma tej wysypki. Wszystko jej zlazło. No i mam zupełnie inne dziecko. Mimo tego mojego doła z powodu odstawienia od cysia- dla mojej Niuni- chyba karmienie mamine nie było dobre. Pokarmu mam dużo i dziś już rękami nie mogę ruszać, ale chyba muszę ją całkowicie odstawić, bo widać, że bebilon okazał się najlepszym rozwiązaniem.

No i ja mogłam to troszkę podejrzewać, bo sama nie toleruję w ogóle mleka krowiego od dziecka i nie pijam w ogóle nigdy. Nie pocieszający jest fakt, że z tego nie wyrosłam. Marysia ma to chyba po mamusi niestety.

Pozdrawiam cieplutko
 
Hej
Piękna pogoda wiec dzis również spędzimy większość czasu na dworze.
Zytka moja znajoma również przytyła 7 kilo przez całą ciążę Miesiąc po porodzie wyglądała jakby wogóle nie rodziła ja niestety do teraz nie mogę zmieścic sięw większośc letnich rzeczy a tu takie piękne słońce świeci ażchciałoby się bardziej odsłonic ..ale jak mam do wyboru pokazywać się w zbyt obcisłych ciuchach .. to moze lepiej nie.
Zdracmi twoją tajemnice : jak zgubiłaś nadmiar ja coprwda byłam 27 kg na plusie a zostało 7 kilo ale niestety te "siedem" siedzi i odejść nie chce:crazy:
Ika przypomina mi to problemy jakie niałam z Julką do dziś po wypiciu mleka po pewnym czasie w zgięciach wychodzą jej zmiany atopowe o dziwo moze jeśc jogurty i nic:baffled::confused:
Mysza dobre rady to ja i teraz mam na codzien i ja też grzecznie słucham ...no chyba że ktoś jest wyątkowo namolny;-)
No i muszę uciekać do usłyszenia
 
reklama
Jutro ide z małym prywatnie do lekarza, może tam nam jakoś pomogą.
A dzisiaj przechodzi samego siebie,ale to przez ząbki- dziąsła go strasznie swędzą mało mi sutka dzisiaj nie urwał:baffled:
ika_s- dzięki za opis, u mnie nie jest tak źle jak u twojej córeczki ale zobaczymy co powie pani doktor- chciałabym karmić piersią:-(
 
Do góry