reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki gotują

Kitek tak się zastanawiałam co to takiego te Twoje kluski z twarogiem, a to po prostu moje ulubione pyzulki, mama robiła wersję bezmięsną na piątek, tylko że bez twarogu, tylko z zasmażaną cebulką. Uwielbiam wszytko co ziemniaczane :laugh2:
 
reklama
ja tez z tej strony korzystam, babeczka fajnie prowadzi tego bloga :) a przepisy sa takie latwe, że nawet teraz mój mąż potrafi dzięki tej stronie gotować :)
 
zachęcona przez ani wklejam link do tego torcika;)

20124.jpg

Czekoladowy tort z mascarpone i likierem kawowym

a to wczorajsze bułeczki:)

Zobacz załącznik 431920

Bułki z cebulką
 
ArliJ -ja to zamiast chudnąć to normalnie tyje od samego patrzenia na te pyszności.Wpadaj do mnie!!! Kuchnia Twoja...bo wiesz..ja to zupełnie ciemna masa w kuchni:eek:
 
Łatwa do przyrządzenia szarlotka, rewelacyjna na ciepło, świeżo wyjęta z piekarnika. Zrobiłyśmy dziś z córcią, jakoś trzeba wypełnić czas w czasie ferii.

Składniki:
  • 1 szklanka kaszy manny
  • 3/4 szklanki cukru
  • 1 szklanka mąki
  • 1 kg jabłek
  • 1/2 szklanki cukru
  • cynamon
  • 1 kostka masła

Kaszę mannę, cukier i mąkę wymieszać ze sobą. Jabłka zetrzeć na tarce z dużymi oczkami. Masło posiekać. Na wyłożoną papierem do pieczenia tortownicę wsypać połowę wymieszanego proszku, na to jabłka, posypać cukrem i cynamonem, wsypać resztę proszku i obłożyć masłem. Piec na złoty kolor w temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza.
 
reklama
Ani83, hehe ten przepis znalazłam na Szarlotka sypana, bardzo podobna, a ze nabiału po porodzie nie jadłam to była idealna, bo bez jaj, mleka, a zamiast masła margarynę dałam, a mega szybko i łatwo się ją robi no i niestety jest pyszna. W pierwszym miesiącu chyba 3 razy robiłam. Ta skórka na górze tak smacznie się zapieka. Mniaaaaam
 
Do góry